Méďa (2012)

Příběh začal chlapeckým přáním, kdy chtěl, aby jeho roztomilý plyšový medvídek ožil. Ráno se to skutečně stalo a to co následovalo mě nejdříve vyděsilo. Z malého chlapce se stal chlap, který měl krásnou přítelkyni a z roztomilého plyšového medvídka se stal nezaměstnaný vulgární a životasiužívající medvěd, který se do jejich vztahu nemile přidával. Klepal jsem si na čelo, když jsem viděl, jak špatný vliv může mít na člověka kamarád, když mu to dovolíte. První dojmy byly kladné, vulgárnost mi k tomu nějakým způsobem patřila, z odstupem času to nehodnotím tak nadšeně. I když je to komedie pro mládež, můžeme si z toho vzít ponaučení a srovnat si priority v životě. 65%

Nikdy to nevzdávej (2008)

Kostra je jednoduchá.. klasický film ze školního prostředí, fešák nastoupí na novou školu, pozná (prý) nejkrásnější dívku na škole která samozřejmě chodí s největším borcem a snaží se jí sbalit. Je to ale celé zabalené do silné skořápky, kde jsou z jedné strany pouliční bitky a z druhé vyrovnání se se zklamání nejbližších. Jake se nejdříve nechce do ničeho angažovat, ale Ryan dobře zná příběh jeho otce a využije toho, aby se s Jakem porval. Jelikož se Jake nikdy nevzdá, dostane pěkně do huby. Přihlásí se tedy do školy bojového umění a začne trénovat. Jake časem zjistí trápení jeho mistra Djimona. Na konci oba chtějí ukončit zklamání rodičů a jdou vyhrát svůj nejen vnitřní boj. Párkrát do roka si to pustím. 80%