Ghoul (2015)

Sakra, co jsem to právě viděl? Na film jsem se díval v nejlepší možnou dobu, v 1 ráno a ani jsem netušil do čeho jdu. Z nějakého důvodu jsem si myslel, že je to dokumentární snímek z Hollywoodu a ne drsný horor pana Jákla. Narodit se v Černobylu, klaním všechny tři hlavy, protože to byla fakt pecka. Na jednu stranu jsem rád, že už to skončilo a můžu se v klidu nadechnout, na tu druhou bych si to pustil znova s někým, kdo to nezná a bavil se nad jeho strachem. Nevadí mi pojídání lidí (s diváckého hlediska), nevadí mi chátrající stodola uprostřed temného lesa, nevadí mi noční pobíhání podzemím, ale dost mě vylekají překvápka typu opuštěných holinek, výpadků světla, nečekaném chování postav, doprovozených neméně děsivými zvuky. Za mně kvalitní lekačka, která nedovolí odtrhnout oči, ale přitom nutí si je zakrýt. Nejsem ale milovník hororů - 60%

Co je šeptem... (2005)

Až zpětně se koukám na filmový žánr. Komedie / Romantický. Dobře, romantický byl, spoustu rádoby sladkých a dojemných rozhovorů, ze kterých mi málem ukápla slzička, ale komedie? Možná jsem se smál, když jsem zrovna usnul. Já bych tento snímek zařadil do kategorie "Rodinné". Však pan Burroughs klátil babičku, mámu i dceru. Komedie by to byla, kdyby dcera byla i jeho dcera, ale to se na konci filmu vyvrátilo. Film mě nijak neoslovil, nemám potřebu se na něj podívat znovu, ale ani nechci vrátit čas, který jsem tomuto filmu věnoval. Vlastně ani nevím co o tom mám psát, koukal jsem na to asi před 20 hodinama a už si toho moc nepamatuju. Nebýt kvalitního hereckého obsazení, asi bych dal o hvězdu méně, ale Jennifer s Kevinem posouvají laťku výš, než si možná film zaslouží. 55%

127 hodin (2010)

Po 20 minutách filmu, kdy Aron spadl do pukliny, jsem si říkal, co se zbylou hodinu bude dít, vždyť to musí být nuda! Ale mýlil jsem se. Velký palec nahoru panu Boyleovi, protože je umění pobavit diváka, když máte k dispozici jednoho herce v puklině s pár předměty a párek krkavců. V průběhu filmu jsem přemýšlel, proč má tak vysoké hodnocení. Zase taková špička to nebyla, ale ten nejdříve hrůzostrašný a vzápětí dojemný konec, kdy si uvědomíme, že se to ve skutečnosti stalo tomu nasadí korunu. 85%

Kravaťáci (2011) (seriál)

Nikdo nemá rád vejtahy? Blbost! Miluju jejich smysl pro ironii a jejich humor! Seriál nabitý dokonalých hlášek, neprostupných argumentů a přesvědčivých lží. 98%

Nezvratná diagnóza (2011)

Hezký film fotbalového talenta, který sní o profesionální smlouvě v NFL. Když už se tam jednou nohou dostane, začne se projevovat rakovina a nejen, že mu zkazí sen stát se profesionálním fotbalistou, změní mu to život. Uvědomuje si, že kromě fotbalu nic neumí, holky pro které byl předtím idol ho najednou neznají a jeho rodina se rozhádá a topí se v dluzích. Když už se Deon staví na vlastní nohy, vydělává spolu s bratrem v autoprodejně, dozví se, že umírá. Nakonec dá aspoň rodinné životy dohromady. Dojemný příběh se šťastným koncem (ano, i přesto že Deon umírá, je konec šťastný) si zaslouží 80%.

Jak se zamilovat (v osmi lekcích) (2012) (TV film)

Pěkný "slaďák" s předvídatelným příběhem plný pro někoho užitečných rad. Podle autorů to má být romatická komedie, ale já si nevzpomínám, že bych se u nějaké scénky zasmál. Romantika to však dokonale zastoupila, té bylo až přehnaně. Pohodový film, který můžu vidět i po druhé. 70%.

Nejlepší léto mého života (2008) (TV film)

Nechápu nízké hodnocení u tak hezkého filmu! Dylan - raubíř z New Yorku byl mámou poslán na prázdniny k dědovi, který je plukovník, aby z něj udělal slušného člověka. Nastaví mu tvrdý režim, který ale jak se později ukáže velmi dobře funguje. Z raubíře se i díky dívce jménem Jenny stává slušný, pracovitý člověk, kterého má snad každý ve městečku rád. Tento dojemný příběh se smutným koncem si někdy určitě pustím znovu. Dávám 80%

Billy Madison (1995)

Od filmů s Adamem Sandlerem vždycky očekávám hodně a tak mě film trochu zklamal. Celou dobu jsem se těšil, až se dostane na střední a z ní tam kromě menší šikany nic nebylo - škoda. Celkem nudný příběh ničím nepřekvapil, kromě zápletky s vydíráním ředitele se nic převratného nedělo. Zatím nejhorší "Sandlerovka" co jsem viděl, ale i tak dávám 55%.

Rivalové (1996)

Povedený film se senzačním Adamem Sandlerem, který se toužil stát profesionálním hokejistou. Byl si jist, že na to má, ale kromě tvrdosti k tomu žádné předpoklady neměl. Potřebuje peníze a tak se dá na golf, všichni obdivují jeho dlouhé drivy, díky kterým se může rovnat s nejlepšími a spolu s velmi kontroverzním chováním si získá spoustu fanoušků. Vtipná komedie o souboji profesionálního golfisty s cholerickým hokejistou mě pobavila a dávám 80%

Pařba ve Vegas (2009)

Pařbu v Bangkoku jsem viděl v kině, ale na Vegas jsem si našel čas až dnes. Nechci porovnávat, který díl je lepší, oba jsou vlastně skoro stejné. V Bangkoku je zábavná a chytrá opička, tady zase náladový tygr Mika Tysona, v Bangkoku i ve Vegas proběhne přes noc svatba a mohl bych pokračovat. Děj filmu je neskutečně promyšlený, opravdu se průběžně všechno objasní, dokonce i zmizení 80 tisíc se nakonec vysvětlilo. U komedií se má člověk smát, já se tady jen usmíval a pro mě neznámí herci mě nijak neoslnili. Dávám 70%