• Fantasy

To Kapitola 2 (2019)

Pre tých koho nezaujímala knižná tvorba to mohli skrátiť..

Šifra mistra Leonarda (2006)

Výborne spracovanie ktoré mohlo vyústiť lepšie v priemernom finále..

Tenet (2020)

Absolútna spokojnosť, Nolan zase predbehol dobu v kinematografii tak ako pred desiatmi rokmi. Zvýšené volume v menej závislom kine dodávalo do veľkoleposti. Je fajn zmena že tu nie je Zimmer, totiž Göransson tomu dal vyšší level. Všetko je tu fajn, film ponúka viacero dobrých zamyslení no chcelo by to ešte dalšie dve zhliadnutia. Za mňa 10/10. Mimochodom toto je jeden z Nolanových najakčnejších filmov..škoda tej pandémie, malo by to slušný zárobok.. (100%)

Until the Light Takes Us (2008)

Výborne spracovaný dokument, chválim! Zaujímavé od začiatku do konca. Jeden z top hudobných dokumentov.

Obvyklí podezřelí (1995)

Kebyže v tej dobe mali tvorcovia väčší rozpočet, vysrali by sa na tú myšlienku s diablom a ukázali by skutočné finále po rozuzlení všetkého, spoločne aj s lepším kameramanom. Takže za mňa 4* ale možno po druhom zhliadnutí budem schopný viac oceniť tento skvost. (80%)

Ad Astra (2019) odpad!

Nápadito to vyzerá tak akoby len režisér natáčal vzadu za plátnom scény postupne počas prehrávania v kine. Je to fakt odpad ale miestami svojou hlúposťou pobaví.

Na nože (2019)

Veľmi uspokojujúci film v dnešnej americkej produkcii filmov. Jedoznačne diváka viac očarí než Vražda v Orient exprese. Rian Johnson po kontroverzných star wars nám svojou výbornou tvorcovskou prácou len obhauje to čo už dokázal vo filme Looper. Držím mu palce pri budúcich filmoch. Knives out je v skutku výborný film či už za to vďačíme hereckému castingu alebo nie. Žeči stojí aj o ďalšie zhliadnutie to sa uvidí neskôr. (90%)

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Takým ľudom ktorí dali tomuto filmu viac než 3* asi nikdy nebudem rozumieť. Tajomstvo na konci..Vedeli ste že Batman šuká netopiere? (vtip z komiksu ktorý interpretovala Harley). (30%)

Gentlemani (2019)

Po deviatich rokoch pán režisér Ritchie konečne natočil výborný film ktorý baví. Herecký casting? Trefa! McConaughey je poistka, no a Charlie Hunnam nám začína herecky dospievať, dokáže viac zaujať ked mu dáte slušnú rolu. Mimochodom prečo v prehľade filmu chýba žáner komédia? Ved som sa u tohto filmu viac nasmial než u nejak klasickej komédii. No ale celkovo, takéto skvelé krimi podobného rýdzu tu bolo naposledy asi v roku 2008 V Bruggách. Fakt, klobúk dole. Kebyže viac rozvinul postavy a malo by to väčšiu stopáž možno by to bolo 10/10, lenže mohlo by to byť viac unavujúce. Tak to je to dobré, áno chceme sequel! (90%)