Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Typicky burtonovské figurky, kde však dominuje debilní a nemyslící pes. Původní hraný snímek se mi líbil o mnoho víc. Tady trpěla ta přepálená stopáž naprosto disneyovský happy end.

Na tuhle nemám (2010)

Smál jsem se místy nahlas a to se mi dlouho už nestalo. Sympatičtí herci dělají z téhle romanťárny super věc. :-)

Potraviny, a.s. (2008)

Celý mi to přišlo přitažený za koule, ale je to tím, že se to týká hlavně USA. Tady si nedokážu představit, že by ministerstvo nemělo páky na zavření nějakého provozu anebo aby mi někdo zakazoval skladovat semena na příští rok. Amerika je země dementů a tenhle dokument to dokazuje. Třeba mexická rodina co volí mezi lékama pro taťku a zdravou stravou. Wtf? Co třeba najít si jinou práci? Vrcholem byla bojovnice za zákon vyšší kontroly kvality masa, které umřel syn poté, co jej nacpávala ve fast foodu. Fakt nechápu. To dítě sotva mluvilo a ona jej vzala, aby dobrovolně žral ty sračky, když je ještě tělo ve vývinu??? Vrcholem byly levičácký kecy, že za zničenou planetu může jen podnikání a zpodobnění Wall Martu jak začal prodávat organic potraviny.

Kmeny (2015) (seriál)

Bohužel tohle má do solidního a objektivního mapování subkultur na míle daleko...

Cowspiracy - Klíč k udržitelnosti (2014)

První hodina odkrývá nepříjemná fakta i způsoby přehlížení některých neziskovek a obrovitánskou aroganci ze strany Greenpeace, ale poslední půlhodina je už jen veganská a nadmíru trapná agitka za nepožírání masa. Velmi mě rozčiloval chlápek, který více jak 30 let farmařil a rozmohl v USA masný průmysl, aby mi pak v dokumentu za další léta později říkal, že ten kdo jí maso, nic pro planetu nedělá. Souhlasím s názorem, že je lepší být aktivní a uvědomělý všežravec, než jen laxní vegan/vegetarián, který jen poučuje a útočí, než aby něco skutečně dělal pro planetu.

Nepříjemná pravda (2006)

Al Gore je veliký mluvka, řečník a především pak politik. Nechci nijak popírat fakta, grafy či jiné vědecké studie, které se ve filmu objevily i když jsem pořád jaksi opatrný a souhlasím s názorem, že planeta jen takto reaguje na novou, přicházející dobu ledovou. Nicméně by měl Gore nejdřív začít u sebe, svém životním stylu, domě a tak dále. Kde to jsme, aby mi kázal pít vodu člověk, který požívá jen plody vinné révy?

Hrajeme s Alim (2015) (pořad) odpad!

Prima Cool klesá velmi, ale opravdu VELMI hluboko.

Debilní kecy (2012) (seriál) odpad!

Kopírované a místy nechtěně směšné. Na druhou stranu jako viral reklama to fungovalo bezvadně, ale tady se nehodnotí marketing...

Duch doby: Dodatek (2008)

Tvůrci se nesnaží nikoho přesvědčovat, ale používají rétorické, manipulativní techniky jako všichni ostatní. Bylo to zajímavé a fajn, ale jakmile tam najel chlápek s ženskou a začali propagovat utopickou vizi Venus projektu a ke konci mě ještě vyzvali k bojkotu určitých bank, a abych se přidal k jejich hnutí, ztratil dokument na věrohodnosti a vážnosti. Zeitgeist: Moving Forward byl lepší a argumentačně zvládnutelnější. Jsem sám komu to připadalo, že se tady někdo snaží o komunismus, kde si budou všichni rovni a jak budeme mít nevyčerpatelné zdroje?