Sanitka 2 (2013) (seriál)

Po posledním díle měním hodnocení z "odpadu" na jednu hvězdu, protože u několika málo dílů jsem se i bavil. Kdyby si někdo dal tu práci, vyházel balast a sestříhal to na tři čtyři díly, mohla to být parádní minisérie. Takhle je ale celek hluboko pod průměrem. // Hlavní námitky: 1) Strašně moc zbytečných, nezajímavých a nepodstatných postav vedoucích zbytečné, nezajímavé a nepodstatné dialogy. Doktor Bláha se zoufale snaží evokovat postavu Jiřího Bartošky, leč nemá na to, chlapec, nemá. Postavy z prvního seriálu jsou v tomhle rozsahu zbytečné; bohatě stačilo se o nich zmínit, případně některým z nich věnovat jednoepizodní "cameo". Zjevy typu rozjuchaného Srstky, spařeného infarktózního Lábusa a jejich zvěřince bych oželel úplně; naproti tomu třeba důchodce Nárožný jdoucí venčit pejska okolo centrály sanitek by byl více než vítán. 2) Nedůslednost, ba zhovadilost při výběru lokací. Slepá Eliška vystoupí na Palmovce z autobusu (který tam nejezdí), dotápe kamsi na staveniště tunelu Blanka, tam učiní krok do prázdna a vzápětí je nalezena pejskařem v podjezdu na opačné straně Prahy. 3) Proč do dialogů musí drnkat pseudoromantické piáno z konzervy? Z téhle instantní "hudby" mě brali čerti už u Vyprávěj; ale hlavně, co je to vůbec za pitomý zvyk, pouštět muziku, když se v obraze mluví? 4) První tři díly jsou naprosto jalové, vůbec tam nemusely být. Proč diváka prostě nevzít za flígr a nehodit rovnou do akce, ať se s postavami seznámí prostřednictvím jejich činů, ne prostřednictvím jejich keců? 5) Mladý Jandera neumí po roční stáži u londýnské záchranky píchnout injekci, ale už po několika měsících je mu nabídnuto místo ředitele? 6) Opravdu bylo nezbytně nutné uzavřít úplně všechno happy-endem, navíc happy-endem trvajícím skoro půl hodiny? // Škoda času a peněz, mohlo to být daleko lepší. Renč s Hubačem jsou jako slepí střelci: občas se trefí do terče, ale je evidentní, že se tak stalo čirou náhodou.