The Art of Flight (2011)

Snowboardová extáze pro všechny milovníky zimních sportů. Nehledejte v tom dokument o začátcích tohohle sportu, ani nic podobného. Tohle je totiž čistokrevná akce a jízda srovnatelná s volným pádem. Nádherné záběry spolu s jedním z nejlepších soundtracků co jsem kdy slyšel. Jezdci, mistři svého oboru, stejně jako piloti vrtulníků RedBullu do toho dávají všechno a nebudu přehánět když řeknu že jim jde o kejhák. Precizní záběry od Aljašky po Chile ve vysoké kvalitě s dokonalým hudebním doprovodem vám vezmou dech.

Zmizení (2013)

Na tento film jsem vyrazil s přítelkyní do kina 15 minut před začátkem promítání jen tak z nudy a bez jistoty do čeho vlastně jdu. O to větší bylo moje překvapení na konci snímku, že jsem o tomto filmu vlastně nic dřív neslyšel. Excelentní psychologický thriller který vás již od 10té minuty vtáhne do děje, drží a nepustí až do závěrečných titulků. Hlavní postava do které se lze snadno vcítit, přestože morální dilema celého filmu vám bude stejně jako mě vrtat hlavou ještě několik dní. Úžasná atmosféra po celou svoji dlouhou dobu (153min) i bez zbytečných akčních scén.

Warrior (2011)

140 minut blaha.. Tento film zaujímá čestné místo v mém TOP10, přestože nejsem vyhledavač zápasnických filmů (až na Cinderella Man a Million Dollar Baby). Exploze energie a emocí mezi postavami je podmíněna výbornými hereckými výkony a to i ve vedlejších rolích, například Nick Nolte zahrál svoji roli opravdu úžasně. I přes vcelku předvídatelný děj, se na tento skvělý, napínavý i melodramatický film vždycky rád podívám a bez zaváhání doporučím.

Babovřesky (2013) odpad!

"Film" Babovřesky je divně sestříhané divadlo, plné nehereckých výkonů, v podání neznámých důchodkyň. Označit tento počin značkou PP by bylo zcestné, protože skrytá reklama je na očích prakticky celý film. Marketingový tah, kdy byla této komedie plná televize, rozhlas i noviny, byl jen způsob jak nalákat do kin co nejvíce lidí v co nejkratším čase, než si lidé začnou šuškat, co je tohle za katastrofu.