Dracula (1992)

Málem jsem u toho usnul, ale některé části mi opravdu nedaly spát. Klasický horor se vším všudy. Příběh Drákuly je poměrně nesmrtelný, stejně tak jako samotný hrabě. Chameleon Oldman, trochu prkenný Reeves a krásná Ryder... Tahle adaptace prostě stojí za to.

Temný rytíř (2008)

Geniální! Geniální hudba! Geniální Heath Ledger a Christian Bale! Geniální bratři Nolanové!

Batman začíná (2005)

Co na to říct? Lepší nastartování už to být nemohlo! 5. věcí které jsou nejlepší: 1,skvělí hercy 2, výborný režisér 3, efekty 4, scénář 5, a vneposlední řadě Zimmer!

Batman se vrací (1992)

Geniální Tim Burton se vrací... a s ním jeden z nejlepších Batmanů.

Tři veteráni (1983)

Nestárnoucí pravá Werichovská pohádka. Tomu už není potřeba nic říct.

Sherlock (2010) (seriál)

Sherlock a Watson jsou jedni z mých nejoblíbenějších postav. Tohle je ale užasné překvapení snad pro každého fanouška Holmese a to že to je v moderní době, Sherlock nekouří dýmku... to všechno jde stranou. Benedict a Martin dávají svým postavám úplně jiný, zcela překvapivý a nový, rozměr. Epické zakončení 2 a 3 série. Nemůžu se dočkat dalších dílů. Tento seriál, uchvacující obzvlášť v tom, že vznikl jako TV minisérie. Ale ještě více v tom, že dvojka Holmes-Watson je ještě dnes tak naživu a pořád, a pořád něčím, doslova, zaráží do židle. Za to ale nevděčíme Cumberbatchovi, Freemanovi,Gatissovi a ani Maffatovi a těm dalším před nimi a s nimi. Oni jsou jen dokonalé, loutkové, postavy, které jen hrají v nekonečné divadelní, loutkové, hře, která kdysi začala díky jedomu muži, právem nazvaným SIRem Arthurem Conanem Doylem.