"Není nutno" rozepisovat se dlouze. Jen musím poznamenat, že naprosto perfektní scénář pan Lipský dotáhl k dokonalosti. Nejsympatičtější váleční vysloužilci se pod frňákovníkem můžou sejít, kolikrát budou chtít a já budu vždycky u toho. Faktem je, že kdyby se nic nedělo, nebyly by dějiny :-)(13.3.2003)

Přes nesporné kvality tohoto filmu, ať už jsou to ti neúžasnější herci, krásná výprava, moudrý scénář a v neposlední řadě i písničky národu zalezlé pod kůži, nemám k tomuhle filmu ten srdečně správný vztah a nemůžu přijít na to, proč to tak je.(27.3.2005)

Další z těch kouzelných pohádek, která ale tentokrát netěží z té "klasické pohádkové atmosféry", ale z humoru a nových nápadů. Navíc v moc příjemném hereckém obsazení.(1.12.2003)

"Ty nejsi andělská mrcha - ty jsi mrcha!!!!" a na druhé straně - "To je nejhorší co může chlapa potkat - když chce spasit svět klackem." Prostě Svěrákovský (nejen) humor jedna báseň...(23.5.2003)

Až tak mě ten film nenadchl a vlastně ani nevím proč.(9.5.2003)

Česká genialita v nejlepší formě....(18.7.2004)

Pohadka pro dospele - ani bych nerekl - divak kazdeho veku si v tomto filmu prijde na sve - proste idealni rodinny film.(25.7.2002)

Krásná pohádka s puncem originality a naprosto skvělým hereckým obsazením . Tento film musí milovat hlavně ve firmě JT Int. /oficální distributor cigaret značky Camel / .(5.10.2006)

• J*A*S*M

Ne, ne, ne, tenhle film od pana Lipského se mi nikdy nelíbil, ale tak nějak nevim proč. A velebená písnička Není nutno mi taktéž nic neříká. 40% z úcty k režisérovi a hercům.(17.12.2007)

Pohádka, kterou jsem jako dítě sotva dokázal ocenit, ale ledva odletěl čas praků a indiánů, vyklubala se z ní neobyčejně poetická a aktuální věc, na kterou se člověk rád podívá kdykoli znovu. Werichův pohádkově-modernistický námět skvěle opentlil hláškami Zdeněk Svěrák a zhmotnilo jej ústřední fenomenální herecké trio s asistencí plejády skvělých bočních rolí. Připočteme-li nezapomenutelnou titulní písničku a laskavou hravost, která tu zůstala z knižní předlohy, patří Tři veteráni rozhodně do zlatého fondu české kinematografie. A na ty Slováky vlastně taky nezapomínat... s velbloudééém!(28.12.2005)

Svěrákův humor v pohádkovém balení + skvělí herci + dnes již kultovní písnička + něco toho moudra a poučení = pro mě česká pohádka č.1.(7.8.2003)

I přes to, že chápu, že tohle nebude tak úplně srdcovka všech, já ten snímek zbožňuji.(1.6.2008)

::::::::::::::::::::: Moje nejoblíbenější česká pohádka !!!! Na to se mohu dívat pořád dokola a dokola. Skvělý film s ještě skvělejším drzým Rudolfem Hrušínským !! Bravo ! :) ::::::::::::::::::::::::(25.1.2009)

Mnohé filmy podle scénáře Zdeňka Svěráka oslavují přátelství a vynášejí je zejména nad něco tak povrchního, jako je láska (třeba Utopím si ho sám, Tmavomodrý svět...). Tuto myšlenku plně podepisuji a myslím, že tenhle film ji prezentuje snad nejtransparentněji.(17.5.2003)

Bude to znít asi pitomě, ale je to jeden z mála filmů, který mě jako děcko přinutil k přemýšlení nad "žebříčkem hodnot". Také mi na velmi krátký čas implantoval do hlavy hříšnou a nebezpečnou myšlenku, že "nemít prachy - nevadí". Taková umná propaganda se musí ocenit! Ovšem nevím, jak se v dnešní době dívají političtí korektátoři na to zesměšňování balkánských států. Slabé ****.(24.8.2009)

“Není nutno, není nutno, aby bylo přímo veselooo, hlavně nesmííí bíti smutno, natož aby se brečelooo, joo-ó-ó-ó.“ Rozkošná hravá rozprávka s chytľavou pesničkou (stojí za ňou Jaroslav „Severní vítr“ Uhlíř), nabúchaným scenárom, neodolateľným humorom a skvelým hereckým obsadením (predovšetkým ústredné trio Hrušínský, Čepek a Somr). Magickú atmosféru so šikovne zakomponovaným poučením, prekvapivo nezničia ani pozornosť na seba miestami až prehnane strhujúce podporné figúrky (hraničiar Milan Lasica, kráľ Július Satinský) a trápne vojnové scény. Dnes na TROCH VETERÁNOV nedám dopustiť, ale ako zriedkavý návštevník základnej školy som ich nemal rád, alebo, to skôr, som sa ich dokonca bál pre ich miestami zvláštnu, takmer až surrealistickú atmosféru (nočný les, hororový nos, cigarety).(1.1.2005)

Sympatické poselství v pohádkovém balení, ke kterému jsem si nikdy nedokázal najít cestu. A to jinak Svěráka považuji bezmála za génia.(18.5.2005)

Perfektní česká pohádka s dokonalým scénářem Pana Lipského a výbornými výkony Hrušínského, Čepka a Somra.(17.11.2007)

Predposledni film Lipskyho a presto byl v nejlepsi forme a opet natocil perfektni komedii, tentokrat ladenou do pohadky. Pribeh je sice opet o potrestani zla a podobne, ale je velmi slusnej. K tomu tu je perfektni pisnicka, skoda, ze nich neslozili pro film vic, takle hraje furt ta jedna dokola. No a pak herci. Nema cena se zminovat o vedlejsich super postavach, nejdulezitejsi jsou tri hlavni veterani a ti jsou perfektni. Sice mi prijde, ze Cepek se vekove mezi ne nehodil, nicmene byl perfektni. A Somr je drobet nevyraznej. Coz znamena, ze nejlepsi tu je Hrusinsky. Na tenhle film se vzdy rad kouknu.(2.1.2008)

Docela fantasmagorie - všude samej tatar, telefony a taxíky a nepříjemná scéna s nosem.(12.4.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22