Na férovku, pane učiteli (2017)

Ice Cube není umělec a ani herec. Bohužel, jestli si někdo myslí, že nadávka za každým slovem a neustálý kroucení hlavou jsou drsný, no nevím kde to potom sebrali. Párkrát sem se zasmála, to přiznávám, ale hodně scén bylo vyloženě trapných.

Ten pravý, ta pravá? (2018)

Mám ráda Winonu Ryder a Keanu Reevese. To je důvod, proč sjem si film v první řadě pustila a proč jsem ho nepřestala v půlce sledovat. Něco tomu ale chybělo, nějaká ta schopnost režiséra nebo lepší práce se scénářem. A hrozně mě teda obtěžoval výběr hudby, nejlepší části byly, když tam žádná nehrála.

Jumanji: Další level (2019)

Nechápu tu přílišnou kritiku, já bych to zařadila na podobnou úroveň jako předchozí díl a vůbec se nebudu stydět za to, že jsem se bavila. Samozřejmě jde o dvojku a je to taky vidět, ale zase si to nedostatky v ději vynahrazuje sledem skvělých dialogů a vtipných hlášek. Minule u mě vedl Kevin Hart, tady ač mu vůbec neubírám ho u mě zastiňuje Jack Black. Skvěle pánové! "Brothers Cadabra... Kababik! I am one brother and he's the other one... We have different mothers."

Vzpomínky (2011) (seriál)

Trochu mi to připomíná ženskýho Mentalistu, ale první série mě celkem bavila. Drobet trvalo si na některý postavy zvyknout, ale ke konci byl Roe můj oblíbenec. S druhou sezónou, když ho a víceméně všechny další odstranili, to ale šlo pěkně do háje. Přesun do moderního prostředí, kde se víc než na detektivní práci koukáme na digitální technologie pátrání se celej doteď v něčem originálnější seriál zařadil ke všem ostatním kriminálkám. A ani narážkovitý konverzace ústřední dvojičky neponechali. Dřív to bylo dobrý, bohužel v půlce duhé série končím.

Emma. (2020)

Dala jsem si už dřív tu práci a v originále přečetla předlohu. Celý film vyznívá jako odlehčená verze (s velmi sarkastickým nádechem), která ukazuje charaktery všech těch snobských postav ve světle současnosti. Bill Nighy byl skvělej, ale obtěžovalo mě, že dost postav popisovaných jako pohledné byli ve skutečnosti buď opravdu škaredí nebo mizerně namaskovaní herci. Jinak přes pár odklonů od knížky a to věčný zpívání mě film bavil, ale chápu, že se nebude líbit každýmu.

Ledová archa (2013)

Chris Evans zase trochu jinak, ale já mu to tady nejspíš věřím. Zápletka byla jednoduchá a některý věci se daly snadno předvídat, jenže na to dobývání do dalších a dalších vagónů se dobře koukalo a vůbec celej ten závěr film vylepšil. Rozhovor v motoru se držel cestou mimo větší klišé, takže když už sem potom zahlídla méďu, tak spokojenost nechyběla.

Skvělé dobrodružství Billa a Teda (1989)

Je to taková konina na entou až je to místama i dost vtipný. Bože, Keanu Reeves měl i horší účes než oholenou hlavu. "All we are is dust in the wind, dude".

Město podivínů (2018)

Důkaz toho, že k pojetí tohodle tématu není třeba vytvořit nápadný blockbuster s kosmickým rozpočtem a nejlepšíma efektama. X-Men jsou moje srdeční záležitost, tam nic nekritizuju. Ale co se Freaks týče, tak menší měřítko a obzvlášť dětský pohled byla trefa do černého. Emile Hirsch se zase posunul o kousek dál a skvělou roličku si střihl i Bruce Dern.

Bulšit (2001)

Dost sympatická parodie na dost filmů který sem v tom poznala a ikdyž se mi třeba 10 Things I Hate About You líbilo (a to jako hodně), tak sem se těm předělaným scénka pěkně od srdce zasmála.

Street Kings (2008)

Sice už bylo tohle téma tolikrát zpracováno, ale když Keanu je machr, akce pěkně odsejpá a celá ta kauza "dirty cops vs. bad cops" je fakt děsivě reálná, tak si tenhle film určitě nějakou pozornost zaslouží. Jinak za mě Forest Whitaker moc gestikuluje a cení zuby, méně je někdy více.