• Fantasy

Přátelé (1994) (seriál)

Kouzelné. Název je opravdu výstižný, s charaktery se divák velmi snadno sžil a doslova si s nimi vytvořil přátelský vztah. Ani po těch letech bych neměl problém si zajít na kávu v nesmyslně velkém hrnku, ke které bych dostal přednášku o provozu muzea, dění na ulici, v restauracích, ložnicích a notnou dávku uštěpačných poznámek. Tento seriál se mnou pravděpodobně zůstane celý život.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Vynikající start a první půlka nyní již zkompletovaného seriálu byla naprosto geniální. Bohužel v té druhé už měla kvalita sestupnou tendenci. Scénáristé HIMYM zklamali tam, kde uspěli Přátelé a nezvládli stárnutí svých rozpustilých charakterů. Když k tomu přičteme velice rozpačité a doslova neuspokojivé rozuzlení, kde místo nostalgie vyskakovali na diváka otazníky, vychází z toho "jen" čtyři hvězdy za legendární okamžiky s prvními třemi sezónami. Škoda, že se seriál začal brát až příliš vážně a před cílovou rovinkou nejenže zpomalil, ale přímo zůstal stát.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Není to asi až tak skvěle řemeslně ztvárněné dílko, přesto plný počet. Něco hodně těžko definovatelného si mě prostě získalo. Ať už je to ohraný příběh o tom, že i outsider/vědátor může k sexy kočce přijít, nebo vzdělávací rovina seriálu, která ve mě vzbuzuje zájem o fyziku a pojmy v seriálu propírané (přiznejte se, kdo znal Shrödingera nebo Higgsův boson před TBBT?), zkrátka to dokonale funguje. Opakuji v pravidelných dávkách a stále se bavím.

Městečko South Park (1997) (seriál)

Nestárnoucí seriál, který si neuvěřitelně pohrává s divákem. Šok a pravděpodobně i určitou dávku znechucení brzy nahradí závislost a nekontrolovatelné výbuchy smíchu. Nekorektní humor, který formoval celou jednu generaci a učil nás, že i židé a zrzci jsou lidé jako my. Seru na vás, jdu si to celé pustit znovu!.