Šinsekai jori (2012) (seriál)

Bohuzel nemuzu uplne sdilet nadseni z tohoto anime. Proste to slo trochu mimo me, ale verim, ze nekteri se do toho dokazali fakt zazrat. Dost me mrzelo, ze napeti a kontinualnost vydrzela vzdycky jen par dilu a mysterioznost byla chvilkami az moc velka. Konecne vyvrcholeni bylo avsak dost dobre a promyslene. Celkove silnejsi ***.

Kiseidžú: Sei no kakuricu (2014) (seriál)

Tohle je velice povedene anime! Tvurcum se podarilo drzet mysterioznost a napeti az do konce. Castecne se shoduji s komentarem od Hromina s tim, ze muj nazor je o neco pozitivnejsi. Osobne mi prostredni cast nepripadala nudna nybrz osobni vyvoj Siniciho mi pripadal dost zajimavy. Trochu je skoda konce, kdy to vsechno skoncilo dost nahle a posledni souboj jsem si moc neuzil. Co se tyce filozoficke hloubky, tak tady se s Hrominen shoduju skoro uplne - zajimave, ale nic moc noveho pod sluncem. Kazdopadne se ale jedna o anime, ktere byste si nemeli nechat ujit :)

Zvedá se vítr (2013)

Krasny typicky Mijazakiho film o zivote jednoho zajimaveho cloveka, ktery zil svuj sen. Navic je to velice pekna exkurze do Japonska v mezivalecnem obdobi.

Obchod na korze (1965)

Krasny film, ktery by si zadny Cechoslovak nemel nechat ujit!

Log Horizon - Season 2 (2014) (série)

Nuda, šeď a bída. První sérii jsem si celkem užil s tím, že občas tam byl nudný díl, sem tam nějaké sentinentální blbosti a japonské uchylnosti. Ale ve druhé sérii je poměr těchto díl; bohužel opačný a jen sem tam se mihne zajímavý díl. Příběh je neskutečně protahován a prokladán zbytečnými, sentinentálními hovadinami. Velké zklamání po celkem dobré první serii.

Nebeští jezdci (1968)

Velice hezky film, jen skoda, ze zde oproti knizce hodne chybi, a proto zastavam nazor, ze ten, kdo necetl knizku bude mozna trochu mimo a nebo to bude chapat jinak, nez to bylo puvodne mysleno.

Vyšší princip (1960)

Myslim, ze tenhle pocin by mel videt kazdy clovek podporujici humanitni idealy a vsichni Cesi. Dokonale, srdcervouci predstaveni zivotnich idealu a myslenek, za ktere by se melo umirat - a take umiralo.

Golden Boy (1995)

Je to vtipny, uchylny a episodialni. Nic vic a nic min od toho necekejte. Hodnoceni 7/10 neboli slabsi ****.

Nymfomanka, část II. (2013)

Tady si nejsem uplne jistej, co tim pan reziser myslel. Zacatek silnej, ale ten konec byl hodne zvlastni. Nechal jsem si to par rydnu projit hlavou a tady je zaver: pan reziser byl u konce filmu asi v dost nastvane nalade (mozna kvuli absenci herce, ktery hral Jeroma), a tak nas tim koncem druhe casti vsechny poslal nekam! Je to sice zajimavy konec, ale dle meho nazoru dost nepovedeny vzhedem k tomu, jak se cely dej vyvijel. Inu skoda, ale na rozmary reziseru jako jsou Lars von Trier si asi musime zvyknout...

Nymfomanka, část I. (2013)

Velice hezky a zajimavy film. Kdo ma rad Lars von Triera, tak ho tenhle pocin rozhodne nezklame! Nechapu ty, kteri to hodnotili jako "odpad" a pozaduji se za objektivni filmove znalce.