Louskáček (1990)

Najkrajšia verzia Luskáčika. Animácia sa mi veľmi páči, na tie roky slušná a ako malá som na tom fičala dennodenne :-) Nie je to práve najdlhšia rozprávka, ale to čaro čo má... a krásny soundtrack. Len nedávno som ju objavila po dlhom hľadaní. Jednoducho rozprávka môjho detstva.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Jedna z najlepších amerických komédií, čo som doteraz videla... Sheldon Cooper je jednoznačne najlepšia postava, na ňom celý seriál stojí aj padá. Tvorcovia nakoniec podľahli tlaku fanúšikov a pridali k nemu postavu Amy a ich vzťah je skrátka niečo neskutočné :D Tak veľa a kvalitne som sa nezasmiala ani pri Dva a pol Chlapa a to je už čo povedať! Plný počet bodov !

Stmívání (2008)

Väčšina komentárov pochádza od chalanov, preto sa nečudujem prekvapivo nízkemu hodnoteniu... Neviem čo všetci majú proti tomuto filmu, určite si nezaslúži hodnotenie "odpad". Mne sa to náhodou páčilo, krásne zábery, scény detailné, ale neprehnané... a z čoho som bola najviac paf - z chémie medzi hlavnými postavami. Tajomné, omamné, nebezpečné, už dlho som také iskrenie na plátne nezažila! 3 hviezdičky + 1 navyše za Robertove geniálne uhrančivé pohľady :-)

Nezastavitelný (2010)

Sklamalo. Predvídateľný príbeh + dvaja hrdinovia + gýčový happy end. Žiadne prekvapenie sa nekonalo.

Sněhurka a sedm trpaslíků (1937)

Bez mihnutia oka plný počet. Moja prvá rozprávka v detstve. Doteraz neprekonaná. Možno by sa našli akčnejšie a zábavnejšie tituly, ale Snehulienka má v sebe niečo, čo žiadna iná. A ten dabing je úžasný.

Pýcha a předsudek (1995) (seriál)

5 hviezdičiek, pretože okrem štekotu pani Bennetovej nemám čo vytknúť! Úchvatne prepracované dielko, ktoré si zaslúži viac pozornosti ako jeho filmová verzia z roku 2005, ktorá sa mi zdala strašne zbúchaná, len aby sa tam zmestilo čo najviac a predstaviteľ Darcyho bol strašný. Colin Firth exceluje ako pán Darcy a Jennifer Ehle ako Elizabeth Bennetová, čo viac si priať? Nie je to romanticky presladené, nie je to ani anglicky suché! Iba jedna vec ma sklamala - a to, že nenakrútili viac dielov :D Na to, že je to z roku 1995 to má stále šmrnc a štýl!

Rain Man (1988)

Zatiaľ čo každý je Rain Manom unesený, ja by som ho ako 19. najlepší film nenavrhla. Niežeby sa mi nepáčil, ale sú filmy, ktoré by si to zaslúžili viac. Každopádne výkon Dustina je obdivuhodný a mnohé scény sú veľmi trefné, no niečo mi tam skrátka chýbalo. 4 hviezdičky dávam kvôli nasadeniu Hoffmana, vhodne zvolenému soundtracku a záveru, pretože som čakala ďalšie americké klišé v štýle bratia zostanú spolu (až kým ich smrť nerozdelí...), ale chvalabohu to tak nedopadlo :-)

Valkýra (2008)

Pôvodne by mi ani nenapadlo pozrieť si tento film. Som rada, že som to nakoniec porušila. Vtiahol ma do deja od úplného začiatku, a hoci každý vie ako skončí, napätie sa dalo krájať :-) Opäť raz klobúk dole pred Cruisom, ktorý, na to, že o Valkýre predtým nikdy nepočul, hrá ako (doslova) o život. Potešilo ma, že film išiel presne podľa reálnych udalostí a nevpratali tam žiadnu dramatickú romantiku, všetko nám predostreli nasurovo, tak, ako sa patrí na vojnový film. Iba som nepochopila prečo dali ako úplne posledný záber filmu "spomienku" na jeho odchádzajúcu ženu. Škoda, mohli to dotiahnuť do väčšej grácie - napríklad pôvodný zámer (viď. v Zaujímavosti), že kamera by zabrala panorámu na bombardovaný nočný Berlín by sa mi páčila omnoho viac. Ale to nič nemení na tom, že dávam plný počet bodov, pretože vďaka Valkýre sa pozerám na vojnové filmy iným pohľadom!

Interview s upírem (1994)

Kto by bol kedy povedal, že Cruise dá herecky na frak Bradovi Pittovi?? No, ani ja nie, ale tu je toho živý dôkaz. Príjemne ma prekvapila malá Kirsten Dunst, na svoj vek hrala viac ako presvedčivo a zvládla aj morbídne scény, pri ktorých naskakujú zimomriavky. Film je výnimočný práve svojou zvláštnosťou, hereckými esami a atmosférou, ktorá z neho robí originálny kúsok. Bravo!

Nevědomí (2013)

Opäť sa raz potvrdilo, že v jednoduchosti je krása (a tým myslím pre niektorých "sterilné prostredie a scény"). A keď sa k tomu pridá dokonalá hudba prehlbujúca celkový dej, nemôžem byť spokojnejšia :-) Pri prvom pozeraní som mala menší problém nabehnúť hneď od začiatku na futuristickú budúcnosť, akú nám režisér naservíroval, ale to rýchlo opadlo. Na jednotlivých scénach si dali pedantne záležať a o zápletke, ktorá sa nesie celým filmom sa tu už popísalo veľa. Všimla som si, že veľa ľudí nepochopilo pointu - ja som bola na tom rovnako. Prvý film, ktorý ma donútil o ňom rozmýšľať ešte dlho, dlho po pozretí. Prečo? Pretože som tomu nechápala. A preto ma to stále viac lákalo, chcela som pochopiť všetko. Až pri druhom sledovaní som si uvedomila súvislosti, ktoré mi predtým unikli a okamžite sa stal mojou srdcovkou. Tom Cruise ako obvykle úžasný, jeho herecký výkon ako vždy presvedčivý. O Olge to nemôžem povedať, nepocítila som medzi nimi nejakú extra chémiu a jej výkony značne zaostávali za skvelou Vikou alias Andreou Riseborough. Už dlho na mňa sci-fi neurobilo taký dojem ako práve toto, takže overall rating: nemám dôvod nedať plný počet.