Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

[imdb: 6.2/10] | me: Šialenstvo plné dier... Ak by len to, ale voľba hlavných predstaviteľov je tiež veľmi nešťastná a tak sa počas celého filmu pozeráme na nesympatciké tváre medzi ktorými neexistuje žiadna chémia. Zákony a pravidlá na ktorých je tento príbeh postavený sa s ubiehajúcim dejom rozpadávajú ako tvár upíra po rane sekerkou zatiaľ čo nelogickosť nadobúda enormné rozmery. Celé čo tento film drží na hranici únosnosti sú efektné (slow motion) scény boja v ktorých sekera hrá prvé husle, čo však ani zďaleka nevykompenzuje už spomínané abnormality. A pritom to vôbec nemuselo dopadnúť takto. Stačila by len šikovnejšia voľbu postáv a hneď by to malo iný charakter. [2 *] If vengeance is all you seek, you will never be able to save mankind. Fight this war with me, not for one man but for the whole world... Mr President.

Agora (2009)

[imdb: 7.4/10] | me: Hmm, určite téma, która sa bežne nevyskytuje, len neviem či som sa stotožnil s hereckým ansáblom a spôsobom prevedenia. Nevyvolal vo mne žiadne dojmy ani pocity. Celý čas som sa snažil prísť na pravú podstatu a náboj, ale vždy som stratil chuť v obrovskom množstve "vášnivého" filozofovania a hlbokých úvah. Hlavní hrdinovia sú nevýrazní a nevytvárajú si s divákom žiadne puto, divák tak ostáva chladný. Veci sa menia, dej napreduje, ale to všetko pomimo, dosť nazaujímavo a zdĺhavo. ... konfrontácia filozofie a viery v časoch dávnej Alexandrie v nevyváženom pomere tempa a hĺbky problematiky. 2 a pol *

Akta X: Chci uvěřit (2008)

[imdb: 6.0/10] | me: Pravdupovediac na tento film som sa tešil ako malý chlapec, pretože takéto comebacky neprichádzajú každý deň, ale musím (aj keď nerád) konštatovať, že sa to atmosférou blížilo k jednej (ľubovoľnej) slabšej časti X-Files. Hoci bolo veľmi príjemné opäť nasávať ten nádych a vidieť znovu Muldera a Scully-ovú :), čakal som proste viac. Od comebacku jedného z najkultovejších mysterióznych seriálov v pôvodnom hereckom obsadení som chcel mrazivejšiu atmosféru a taký ten sprány x-náboj. Film nebol zlý, ale som si istý, že všetci sme čakali viac.

Alenka v říši divů (2010)

[imdb: 6.6/10] | me: Timove Burtonove predstavy o Wonderlande sa vo väčšine zhodujú s tými mojimi a tak som si to po vizuálnej stránke celý čas vychutnával. Celé je to tak akurát pritiahnuté za vlasy, mystifikácia má jemnú úroveň a celkový dojem je rozprávkovo príjemný. Je to ale kombinácia Disneyho a Burtona, kde z obsahovej časti vyčnieva Diesney a teda jednoduchosť, čo je škoda. Chcelo to ešte viac Burtona čo do obsahu a jednalo by sa ozaj o "Ríšu divov", aká tu ešte nebola.

Amazing Spider-Man (2012)

[imdb: 7.6/10] | me: Podstatne lepší Spiderman. Ako po hereckej, tak po dejovej a vizuálnej stránke. Toto spracovanie je oveľa viac komixové a "reálnejšie" než jeho predchodca. A hoci som bol pred pozretím filmu dosť skeptický čo sa Andrewa Garfielda týka, musím priznať, že ma celkom milo prekvapil. Chémia Andrew - Emma funguje dokonalo, herecké výkony ústredných hrdinov vôbec nezaostávajú a tak spolu s komixovejším scenárom a premasteným vizuálom tvoria veľmi príjemnú letnú komixovku, ktorá pobaví a otvára tak dvere ďalším pokračovaniam. There's rumor of a new species in New York. It can be aggressive, if threatened...

Amazing Spider-Man 2 (2014)

[imdb: 7.0/10] | me: Totálne sa stotožňujem s názormi väčšiny userov: krásny vizuál a výborná muzika, no však dejovo prázdne a úplne bez života. Jediný dejovým svetlím bodikom filmu je úplny záver, ktorý ma prekvapil, inak to bol dosť nevýrazny Spider-man. [2,5*] You know what it is I love about being Spider-Man? Everything!

Amélie z Montmartru (2001)

[imdb: 8.6/10] | me: Milý európsky nekonfliktný, ale na môj vkus dosť jednoduchý a miestami príliš nevýrazný film. Audrey Tautou je jedinečná, jej postava je netradičná, krehká, ... stelesnené dobro, jemnosť a spravodlivosť ... a práve to je zároveň aj celá podstata tohto francúzskeho dielka. Je to špecifický film, ktorý niekedy pohladí, inokedy poteší ale väčšinou proste len tečie a vyžaruje až naivnú dobrotu (na všetky svetové strany) obalenú príjemnou hudbou, zaujímavou kamerou a strihom.

Americký sniper (2014)

[imdb: 7.4/10] | me: Americký ospevný epos o modernom hrdinovy, ktorý realne existoval. Vďaka obsadeniu a réžií sa jedna o kvalitné spracovanie extra priamočiarej filmovej pocty, ktorá mierne ponapína, mierne pobaví a celý čas udrží pozornosť diváka. Nejedná sa však o nič, čo by sme tu už nemali. Mám skôr pocit, že tento typ filmov je už opotrebovaný a som prekvapený, že Clint do toho šiel. Bradleymu sa nečudujem, určite chce Oscara a vie, čo na ľudí (hlavne američanov) zaberie. Pre mňa to bol však ďalší z moderných vojnových filmov, ktorý ničím nevzčnieva nad svojich kolegov (Hurt Locker, Zero Dark Thitry, ...). Proste OK. God, country, family, right?

Američan (2010)

[imdb: 6.7/10] | me: Hmm,... nenaplnenie predstáv a očakávaní vychádza hlavne z traileru, ktorý vytvorí akúsi ilúziu thrilleru s istou dávkou napätia. Realita je však iná. Po hereckej stránke je hlavná rola zvládnutá výborne - Clooney drží svoj štandard, dokonca aj réžia je kvalitná, avšak to na čom to celé padá je scenár. Film nemá náboj, vlečie sa a nedáva divákovi nič okrem očakávania z nadchádzajúceho napätia, ktoré však nepríde. Rozhovory s kňazom sú nanajvýš gýčové, klišé a zbytočné. Myšlienka filmu (hitman pred dôchodkom a jeho paranoje) však vôbec nie je zlá (aj keď sa nejedná o thriller), ale spôsob akým nám je prezentovaná je nezáživný a nič neprináša.

Andělé a démoni (2009)

[imdb: 6.9/10] | me: Samotný film by len tak sám o sebe nevzbudozoval dojem sklamania,... ale po Da Vinci Code sa toto javí len ako snaha o plagiátorstvo a téma cirkvy a vedy je tu podávaná na uponáhľanom deji plnom rychlých konštatovaní (často až prehnananom dôvtipe Dr. Langdona) a akosi nevťahuje a nepúta tým spôsobom, ktorým to robil predchodca. Tento krat slabá predloha je plná dier a hoci Tom je stále vo forme a herecké výkony sú celkovo na úrovni, nie je možné z takéhoto námetu vysekať mrazivý thriller na typ Da Vinci Code,.. to proste nejde,.. na to treba viac než len dobrého predchodcu a silné obsadenie,... treba hlavne silný príbeh a ten tu chýba.