Arrietty ze světa půjčovníčků (2010)

Krásná animace, povedený a milý příběh. Jeden z mála animáků, který je svým laděním spíš smutný. Určitě stojí za shlédnutí.

Z makové hůrky (2011)

Takový milý film, který si celkem klidně plyne,ale nijak zlvlášť nezaujme.

Cesta do fantazie (2001)

Film nabitý fantazií až po střechu. Nádherná animace a fantazie v každém detailu. Úžasný a uchvacující snímek.

Doručovací služba čarodějky Kiki (1989)

Neuvěřitelně pohodový, milý a krásný film. Žádné drama, žádné napětí a skoro žádný příběh. Jenom se vám od začátku usadí na tváři usměv a vydrží vám tam dlaší dva dny.

Já, padouch 2 (2013)

Jedno z mála pokračování úspěšného díla, které v ničem nezaostalo, spíš naopak. Mimoni dostali větší prostor a na zábavě je to rázem znát. Jejich miniscénky film osvěžují a diváka hodně pobaví. Jednička byla skvělá, ale dvojka je možná ještě lepší. Snad brzo bude i trojka, hodně se ni těším.

Já, padouch (2010)

Jeden z nejlepších animáků, Shrek se vůbec nechytá. Gru je zloduch od kosti a jeho toha po zlodějině a boj z druhým zloduchem ho přivede k dobru. Celkem banální zápletka, ale tak vyšperkovaná humorem a scénkami, že o příběh vůbec nejde. Až na to že mu celou dobu držíte pěsti a skvěle se bavíte.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Film je plný perfektních triků a efektních scén. Bohužel ho hodně dolů sráží absence nějaké logiky. Tvůrci filmu se nám snaží namluvit, že zabít jednu potvoru trvalo celé USA armádě tři měsíce, ale velký robot to zvládně pěstí za pár vteřin. A to mě dost mrzí. Kdyby se stvůrci filmu trochu snažili, mohla to být pecka roku. tři hvězdičky jsou jenom za triky a efektní scény, jinak je film odpad. Pokud vám vadí do oči bijící nelogičnost, tak se filmu vyhněte. Pokud vám jde o efektní scény a logiku promíjíte můžu jenom doporučit.

Nedotknutelní (2011)

Tenhle typ filmů není můj šálek čaje. Podívat se něj jsem se odhodlal až po mnoha skvělých referencích od známých. Už dopředu jsem si říkal, že to bude za trest. Ale chyba lávky. Jenom jsem seděl a koukal a koukal a koukal. Z filmu se vyklubala vynikající směska humoru, emocí a empatie. Těžko tomu u mě věřit, ale těch pět hvězdiček si film zaslouží plným právem.

Počátek Země Nezemě (2011) (TV film)

Film který nenadchne ani neurazí. Vhodný pro celou rodinu po nedělním obědě.