Sejmi prezidenta (2014) odpad!

Úžasný film za 5 hvězdiček ! Ne.... dělám si prdel.... Jako má vůbec smysl tohle komentovat? Po zkouknutí filmu mám jne jedinou otázku. What the hell was that? :D

Bojovník (2015)

No... Kde začít? :-D můj komentář bude zcela jiný, než všech zde sdílených a to z toho důvodu, že film jsem vypnul asi po třiceti minutách :-D (Pozor, tento komentář dále obsahuje spoiler) A to ten spoiler, že zhruba po zmiňované půl hodině umírá Billyho milovaná Maureen, do které jsem se od první scény že šatny beznadějně zamiloval. A měla pro mě ve filmu snad i důležitější roli, než samotný Billy. Od začátku bylo ve filmu krásně vykresleno, že spolu mají dokonalý vztah, krásnou dceru, jeden druhého k smrti milují. A to se mému myšlení zalíbilo natolik, že spíše, než nějaký box, se můj mozek rozhodl sledovat krásné rodinné vztahy :-) Tudíž ve chvíli, kdy Maureen neposled vydechla, ztratil pro mě film smysl.... Vydržel jsem dalších asi deset minut s tím, že dám filmu šanci. Ale hned mi bylo jasné jakým směrem se bude film ubírat.... Billy bude v prdeli, že ztratil životní lásku, k tomu dojdou prachy, nebude motivace, dcera... A z toho vzejde hollywoodský příběh o návratu na výsluní.... Ne děkuji, to už jsem viděl tisíckrát... Ale jako správný a férový uživatel budu hodnotit první půlhodinu, která mě zaujala, ale nijak obzvlášť neosilnila, tudíž dávám 3 hvězdičky. Přeji pěkný den a PS: Dokoukejte to ! :-D

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Tak tenhle film mě vážně nedostal... Ano, své filmařské kvality jistě má, ale ty Vám tady rozebírat nebudu, to mě nebaví. O filmu se mluvilo snad ještě dříve, než byla napsána kniha, a jednalo se jen o kladné ohlasy s tím, že za tohle prý Leo musí dostat oscara... A víte co? Možná právě tímhle se mi celý film zkazil a neužil jsem si ho. Tím, že jsem při každé scéně měl v hlavě jen to, zda to Leo hraje opravdu tak skvěle, aby si toho oscara zasloužil. Přišlo mi to, jakoby celý scénář byl udělán proto, aby Leo získal oscara, jakoby celý štáb a všichni herci každý svůj pohyb dělali jen proto, aby Leo dostal oscara... Leo patří mezi mé oblíbené herce, oscara bych mu hrozně přál, ale ne za tuhle roli. Pokud někdy měl dostat tuto sošku, tak již ve svých filmových začátcích za roli Ernieho v Gilbertu Grapeovi. Kdo tento film neviděl, tak vřele doporučuji. Leo se zde bravůrním způsobem vypořádal s velice obtížnou rolí :)

Štěstí na dosah (2006)

Úžasný motivační film se skvělou hlavní dvojicí. Will Smith je pan herec ! U tohoto filmu by měl každý povinně přemýšlet a něco si z něho vzít do života. Ve filmu lze najít tolik poselství, tolik myšlenek, které bychom si měli vzít k srdci, abychom se stali lepšími lidmi a vážili si sami sebe, hlavně je to podle mě vytrvalost, víra sama v sebe a síla jít si za svým snem (štěstím) i přes všechny nástrahy a nezdary, které vám jsou házeny do cesty. Někdo to může nazvat hollywoodskou fraškou, co hraje na city, pro mě je to ale skvělý film, který má mimo jiné za úkol divákovi "rozsvítit" a ukázat mu cestu, ukázat mu dveře ke štěstí a lepšímu životu. A pokud se to povede alespoň u jednoho z Vás, tak ten film má smysl ! Stejně jako můj komentář... pokud zaujme alespoň jednoho z Vás a donutí ho se zamyslet, pak má tento komentář smysl :) Já si tento film pustil v období, kdy tápu, šlapu vodu a přemýšlím, jestli dělám správné věci, zda to úsilí stojí za to a zda jdu vážně za svým snem a za svým štěstím. Nejsem si jist, jestli vážně dělám to, co dělat chci a tento film mi v tom moc nepomohl :D Je mi 20 a zjišťuji, že být "dospělý" a dělat vlastní rozhodnutí prostě není prdel :D Ale film jsem si pustil bez většího přemýšlení, náhodou, jentak mi cvrnkl do nosu a teď mi pěkně pomotal hlavu. No.... možná osud, uvidíme, zda mi pomůže :) Na závěr bych rád přidal větu z Alchymisty od Paula Coelha, která "Když něco opravdu chceš (jdeš si za svým štěstím), celý vesmír se spojí abys toho dosáhl" I když zrovna v tomto filmu to tak nevypadá, ale to je jen na úhlu pohledu, někdo by si řekl, že vše, co se hlavnímu hrdinovi v tomto filmu stalo, bylo vlastně proti němu. Druhý si zase řekne, že vše špatné, co se stalo, ho jen posílilo a zvýšilo jeho motivaci a sílu jít dál, tudíž se celý vesmír spojil, aby toho dosáhl :) Takže si všichni jděte za tím, co opravdu chcete a celý vesmír se spojí, abyste toho dosáhli !

Osm hrozných (2015)

Boží, úžasný, skvělý ! Asi po čtyřiceti minutách mě sice film uspal, ale to bylo asi tím, že jsem za 2 dny naspal 5 hodin. K filmu jsem se po pár hodinách vrátil, měl jsem alespoň čas si urovnat charaktery, informace a komu budu věřit a kdo je prolhanej. Druhá polovina filmu už nabírá vyšší spád, u toho bych neusl i když bych měl mít sirky v očích, prostě jsem každou minutu chtěl vědět, co bude dál a jaké bude rozuzlení ! Film stojí na stejných základních stavebních kamenech jako každá tarantinovka. Skvělé herecké výkony, úžasný scénář, skvělé prolínání příběhů všech hlavních postav a hladně dokonalé dialogy a vyprávění příběhů, které buď milujete a vyžíváte se v nich, v každé větě, každém slovu, jako já a nebo je nenávidíte. Stejné je to s celoživotní tvorbou Quentina Tarantina, Milujete X Nenávidíte, nic mezi tím neexistuje ! A popravdě bych nečekal, že se u takového filmu několikrát zasměji. Nemůžou samozřejmě chybět ani trvdé vtípky a narážky na negry. Neskutečně mě bavila postava Kurta Russella ! Výborný herec a řekl bych, že dostal roli ušitou na míru a zmocnil se ji skvěle. Samuel L. Jackson je pan herec za normálních okolností a s prostřelenejma koulema je to snad ještě lepší ! :D A na pozadí toho všeho hraje hudba od nejlepšího, nejpovolanějšího skladatele, co se týče westernů, co víc si přát :) pro mě úžasný filmový zážitek, DĚKUJI !

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Bohužel, ale rozhodl jsem se dát pouze 3 hvězdičky. Asi jsem měl až moc velká očekávání, když jsem viděl tolik kladných ohlasů a oceněnní. A nebo jsem si jen film pustil v nesprávný čas. Asi ho budu muset co nejdříve shlédnout znovu a zamyslet se nad svým hodnocením

Con Air (1997)

No... Běžně se mi nestává, že ihned po skončení filmu běžím napsat komentář na čsfd. Nejdříve komentář pro Vás, další uživatele: Nadprůměrný akční film z vězeňského prostředí, rozhodně neurazí, neunudí vás k smrti a občas i pobaví. Trefný výběr záporáků, viz chladnokrevný Malkovich (ještě mi tam chyběla nějaká krvavá vražda, kterou by si neskutečně užil a já s ním, když bych viděl jeho slastný pohled na oběť). I přes to, že děj se dá lehce předvídat (když je letadlo plné zločinců, tak asi jediná možná zápletka je, že ho unesou a vše zachrání hollywoodský hrdina Nikouš Klec), nenudil jsem se, film měl spád. Za normálních okolností bych film ohodnotil asi čtyřmi hvězdičkami, ale musím dát pět (viz následující komentář "mému budoucímu já". Kdo ho nechce číst, tak prostě a jednoduše mě dostala a rozbrečela klasická hollywoodská závěrečná srdcervoucí scéna hrající na city diváka) Zde je komentár pro mě ("mému budoucímu já"): Proč pět hvězdiček? Protože mě dostalo srdcervoucí setkání s láskou a dcerkou. Krásná scéna, která mě rozbrečela a nestydím se za to. V tu chvíli jsem Cameronu Poeovi záviděl naprosto vše. Měl totiž v náručí krásnou modrookou blondýnku (můj typ, takže holky, co mě chcete, stačí odbarvit vlasy a nasadit barevný čočky a jsem váš :D a ještě musíte přidat krásný úsměv) a nádhernou roztomilou dcerku po mamince. A k tomu všemu ještě bonus že ta jeho blondýnka za 8 let, co byl v díře, ANI TROCHU NEZESTÁRLA !!! No není to snad sen každýho chlapa? :D ne, to byla jen vtipná vsuvka pro ty, kteří se z mém komentáři dostali až sem, i když nevěřím tomu, že někdo čte mé komentáře, to je taky důvod, proč si sem píši své výlevy a je mi fuk, že je to věřejně :D (teď mě tak napadlo, kdo jste se dočetl až sem, napište mi alespoň zprávu, ať vím, že někdo mé komenty čte, díky :D ) Zpět ke vzkazu "mému budoucímu já": Jak už víte, jsem na blondýnky a podle toho, že jsem se rozbrečel, jste jistě usoudili, že jsem citlivý a tudíž rodinný typ no a tohle je prostě můj sen ! Takhle bych se chtěl jednou mít :) chtěl bych mít krásnou manželku, kterou bych miloval i v lochu a sprchách plný buzerantů a která by milovala mě tak, že by na mě osm let počkala. No a s touhle dokonalou ženou bych měl krásnou dcerku po mamince. Třeba jednou, až tenhle film uvidím podruhé, už nebudu ležet sám v posteli a brečet do polštáře, ale třeba budu ležet v postali s tou svojí vyvolenou, po téhle zvěrečné scéně jí řeknu pár pěkných slov a dojde na sex, ze kterého vyleze dcerka :D S touto bláznivou myšlenkou se loučím a ve skrytu duše doufám, že nebudu na čsfd příliš aktivní a nestanu se oblíbenějším uživatelem čsfd, aby si lidé četli zpětně mé komentáře :D

Fotbal za mřížemi (2001) odpad!

Bohužel... Mám rád Jonese i Stathama, ale nemůžu jinak.... Tento film si nezaslouží ani jednu hvězdičku. Asi je to tím, že jsem viděl dříve Trestnou lavici, než Fotbal za mřížemi a tudíž se děj dal snadno předvídat a film mě absolutně ničím nezaujal, nepřekvapil. Natož aby se mu povedlo mě rozesmát. Hrozně natočený finálový zápas, kterým by měl vlastně celý film vyvrcholit... No prostě odpad... Díky bohu, že někdo ukradl tento scénář a upgradeoval ho na "Sandlerovku", u které jsem se lámal smíchy a která je, co se týče filmového umění, ve všech směrech na vyšší úrovni. Takže pokud jste ještě neviděli ani jeden ze zmíněných filmů (což ale nepředpokládám), tak neztrácejte čas u tohoto filmu, ale pusťte si raději Trestnou lavici

Prvotní strach (1996)

Pro mě nadprůměrný thriller jen díky Nortonovi. 5 hvězdiček pro Edwarda !