Kmotr II (1974)

Síce to už nie je prvý diel, ktorý bol absolútne dokonalý, ale aj tento diel si zaslúži 5 hviezdičiek za výborné prelínanie príbehu, za doplnenie mladosti Dona Vita, ktoré síce v knihe bolo, ale v prvom dieli už nie a takisto aj za herecké výkony a kameru. Takmer dokonalý film aj napriek svojej dĺžke :)

Spy Kids 2: Ostrov ztracených snů (2002)

Keď som mal 7 rokov, stálo to za viac. Efekty 20 rokov pozadu, herecké výkony asi až na Banderasa 0 bodov. Réžia takisto stojí za nič. Hviezdička za to, že som to ako dieťa mal celkom rád.

Australská apokalypsa (2010)

Pripadá mi to ako keby scénarista švihol hlavou o klávesnicu a rolloval po nej 5 minút, nádväzne na čo sa chcel ísť režisér vykúpať k ďalekému moru a tak kameru prenechal šimpanzovi. Žiadna postava ma nevyviedla z miery ani náhodou tak, ako tá hmla. Neviem, či to bol zámer, ale otravnejšie spracovaný element vo filme som nevidel. Hviezdička za nápad, aj keď ďaleko od dobrej realizácie. Alebo realizácie.

Twilight sága: Zatmění (2010) odpad!

Na tento film som bol raz donútený ísť s jedným dievčaťom a film bol docela dobrý. Prvých 10 sekúnd, dokým si namakaný chalan, ktorý má ksicht ako lama a tvári sa ako keby mal v paži celý svet nebol nútený dať si dole tričko. V tom momente som sa prestal sústrediť a ženská časť publika pod 14 rokov bola vp vytržení. Ešte som sa párkrát pokúsil začať sústrediť sa na film, ale bolelo to. Cítil som umierať mozgové bunky. Dobré, ak máte 14 a nechce vás žiadny z tých gangsta cool chlapcov a vy si potrebujete užiť dokonale nereálnu romantiku. PS: Repertoár výrazov hlavnej hrdinky je ešte užší ako ten Pištu Seagala.