Love (2015)

Porno, které si hraje na umění a k tomu ještě: divní, oškliví, nesympatičtí lidé, kteří se od začátku do konce topí ve vlastní šťávě a to doslova. Děkuji, nechci. S pocity hlavního hrdiny, který nemyslel ničím jiným než penisem a po zbytek svého drahého času z toho byl v depresi, se moc neztotožňuji a pokud měla být tohle jakákoli forma oslavy lásky, tak se mi chce brečet. Totálně tragický příběh dvou lidí, kteří si dobrovolně zničili vztah, kvůli tomu, že potřebovali šukat jak psi. Gratuluju. Oceňuji místy zajímavou kameru, ale to je tak asi všechno, co se mi líbilo.

Kristian (1939)

Jen pro ten dnešní den stojí za to žít, jen klid svůj tichý mít, víc po ničem netoužit...... Galantní Oldřich Nový, dokonalá Adina Mandlová a naivně hloupoučká Nataša Gollová - všichni bez jakéhokoli většího snažení vykouzlí úsměv ani nevíte jak. Romantická atmosféra, která přímo křičí celým filmem, podpořená nádhernými melodiemi a gentlemanským humorem, který doplňuje celou tu dokonalou prvorepublikovou podívanou.

Záskok (1997) (divadelní záznam)

Excelentní hra postavená na genialitě Zdeňka Svěráka, který je v této roli nenahraditelný, podpořená výborným výkonem Petra Bruknera, Miloně Čepelky a dalších. Odzbrojující představení je klenotem Cimrmanova divadla. Jsem velmi hrdá na to, že jsem měla tu možnost být osobně přítomna tomu zázraku a to ne jednou. Za mě jednoznačných 5*, které s láskou dám mistrovu géniu.

Lion (2016)

Zbytečná a kýčovitá nuda. Měla jsem pocit, že to snad nikdy neskončí. Uplakaný hlavní hrdina, utrpení všech ostatních a nervy drásající doják. Uf.

Kráska a zvíře (2017)

Nelze nic vytknout. Hraná adaptace již ztvárněného kresleného filmu jen skvěle doplňuje úžasnou atmosféru, kterou první kreslený film přinesl. Písně, které hraný film převzal jsou kvalitně nazpívané a díky vypiplané scéně chytnou za srdce. Oproti kreslené verzi film působí temnějším dojmem, což mě jako ne-dětského diváka potěšilo. Za mě film předčil svou kreslenou předlohu a mimochodem absolutně nechápu vyhrocenost situace kolem toho, že jedna z vedlejších postav je gay. Byla jsem zvědavá z jakého důvodu se na tento film může někde až od 16 let a co je považováno za onu ,,propagandu homosexuality" - musím říct, že jsem to nepochopila a kroutím hlavou.