Šógun (2024) (seriál)

Pecka, obrovská pecka. Až na pár nezrovnalostí je to dostatočne verné duchu predlohy a celkové spracovanie, počnúc produkciou, lokáciami, scenárom, až po dokonalý herecký casting je niečo čo znesie porovnanie so špičkami televíznej produkcie.

Červená řeka (1948)

Až na ten záver a patetické preslovy solídny western, možno aj preto, že Wayne tam nie je úplne klaďas.

1923 (2022) (seriál)

Tvrdí chlapi you say, ha? Vychytralí chlapi you say, ha? Milujem Harrisona Forda, ale toho tvrďáka, ktorý vešia na strom ľudí, len tak, som mu proste nedokázal zožrať. A bude hůř. Synovec Jake je také cute šteňa, ktoré by hociktorá postava súčasnej séria zožrala ako minikeksik ku káve. A Alex, ..., Alex ... tu končí každá sranda. "Fuck you" v podobe tejto postavy do ksichtu fanúšikov TOHTO seriálu je neospravedlniteľná. Postava, ktorá pri každej dialógovej scéne prednáša aká je drsnáčka, aká je wild, aby o 5 minut na to, keď jej trošku zatápa začala hystericky jačať a revať .... pri prvej možnej príležitosti by som ju nechal skapať. A že tých príležitostí bolo.

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Doriti. Všetko fajn, nepotreboval som akciu, mladíka Jonesa, absolútne mi dávalo zmysel ako pojali tú postavu. Ale ten stredomorský záver !!!!!!???? Prišlo mi to ako totálne vycucané z prsta. Akoby fakt bola pravda to o testovacích projekciách,kde sa malo cestovať v čase po jednotlivých Indyho kľúčových momentoch a došlo k nejakému veľkému obratu. Fakt som čakal, že celú ideu s cestovaním v čase vyťažia a naservírujú dojemný a parádny koniec kde Indy bude mať možnosť konfrontovať sa s vlastnou minulosťou a dôjde k niečom čo ma posadí na zadok. Nehovorím, že úplný záver je zlý, baba ktorá sedela vedľa mňa v kine sa dokonca rozplakala. Ale, doriti ešte raz, veď aj ja som si chcel porevať !!!

John Wick: Kapitola 4 (2023)

More is better. Nah, ... Nasvietené je to pekne a aj sa tam bijú a strieľajú a to je asi tak vše. A jaj, aj spomaľovačky sú tam. Ale nie ako v Matrixe, ale také ako keď to niekto nie úplne vie. A teraz tak úprimne .... 😂😂😂😂😂😂😂.