The Family (2016) (seriál)

Vynikající seriál, velká škoda že není druhá série, poslední scéna vypadala dost slibně. Výborný příběh, matení diváka fungovalo, bavily mě i skoky v čase, jen jsem se nemohla rozhodnout co si o každé postavě vlastně myslím, nejsympatičtější mi byl snad Danny. Perfektní série.

Sacrifice (2016)

Dobrý thriller, kde se ale největší akce odbyje v posledních patnácti minutách. Přesto to bylo fajn.

Císařovna Sissi (2009) (TV film)

Krásné a realističtější, přesto stále zromantizované a nepřesné zpracování prvních let Alžbětina manželství. Krásná příroda a kostýmy, sympatičtí herci. Pominu-li jako historický nadšenec nepřesnosti, moc se mi to líbilo.

Zkáza spolku gentlemanů (2005)

Dívat se na to jako neznalá tak hodnotím tak jednou hvězdičkou, pokud jste ale “local” tak si smlsnete. Jasně, je to obrovská kravina ale to je podstata celého seriálu. Jediné. co by se dalo vytknout jsou obě zelené příšery jejichž animace byla na úrovni chobotniček, ale jinak vše skvěle funguje a já si užila zapojení všech čtyř Gentlemanů do děje. A jako bonus můj oblíbený pan veterinář šáhl na zvíře a ono nezemřelo. No krása :D

Liga gentlemanů (1999) (seriál)

“This is a local shop for local people, there's nothing for you here!" Stejně jako nejlepší hláška, tenhle seriál je pro opravdové místní. Protože buď seriál vypnete zhnuseně po pěti minutách a nebo stejně zhnuseně ale rozesmátí vydržíte až do konce. Skvělý britský, černý humor, hraní si se slovy, úžasné kostýmy a legendární hlášky. Nejlepší postavy jednoznačně Edward a Tubbs, pan veterinář taky stojí za zmínku a pak Job Seekers alias Mickey, Pauline a Ross. Vážně jsem se bavila a jak stojí na ceduli nad městem: You'll never leave.

Konec přehlídky (2012) (seriál)

Divnější minisérii jsem snad ještě neviděla, a po každém dílu jsem to měla chuť prostě zahodit, ale ono ne, nějak mě to vždy přitáhlo zpátky, asi abych věděla, jestli se Christopher alespoň jednou usměje(a usmál! Úplně na konci) a jestli Sylvia konečně zahodí to zrcátko. Krásné kostýmy, prostředí Anglie, dobří herci... Velká část příběhu i dialogů se odehrává mezi řádky nebo vůbec a divák pak často tápe kdo, s kým a hlavně proč. I tak jsem se ale bavila.Postava Sylvie je úžasně napsaná a celkově mi to přišlo chvílemi jako nějaká absurdní parodie.Doteď nevím, jestli byla Sylvia prostě jen mrcha, a jestli byl ,,Chrissie" naivní gentleman nebo chladný mrzout. Pokud něco vyzdvihnout, tak skvělou Rebeccu Hall a její postavu, nezapomenutelnou mimiku Cumberbatche a všechny válečné scény.

Dobrodružství Sherlocka Holmese (1984) (seriál)

Jeremy Brett nehrál Sherlocka Holmese, Jeremy Brett byl Sherlock Holmes... Nedovedu si představit lépe výstižné a přesné zpracování Doylových povídek a lepšího Holmese, jakkkoliv obrovskou fanynkou BBC Sherlocka jsem. Brett je Holmesem tělem i duší, ač si do něj přenesl něco svého, jeho dokonalý akcent a přednes, osobitý smysl pro humor, nepřekonatelná mimika, prudká gesta, tikavý úsměv, nadšené pobíhání, lezení po zemi a po nábytku, profil s orlím nosem a bystrý pohled z něj dělají živoucí obraz nejslavnějšího detektiva. Nesmím zapomenout ani na oba doktory Watsony, z nichž mám sice raději prvního, ale oba hráli svou roli na jedničku. Tenhle seriál má neopakovatelnou atmosféru a vždy si ráda pustím jakýkoliv díl třeba jen čistě pro to, abych mohla obdivovat Brettovu genialitu.

V kruhu koruny - Jindřich VI. (2. díl) (2016) (epizoda)

Slabší díl než Richard III. ale stále skvělý. Herecké výkony byly vynikající, a ani královna Margaret mi nevadila jako spoustě lidí. Ano, hrála spíše jako na divadle, ale nijak mě to nerušilo. Velmi dobrý výkon v roli krále Henryho, jehož neschopnost a styl mluvy mi pak lezly na nervy asi stejně jako jeho manželce, a za zmínku stojí i skvělé bitevní scény, občas jsem se už nechtěla koukat, jak syrově a přitom velmi dobře byly natočené. Chválím výběr herců, bratři vážně působí jako bratři, byť každý jiný. A pak konec filmu...ten je velmi mrazivý, Richard nám dává ochutnat z dalšího dílu a také ze svého vynikajícího výkonu, který nás čeká.

V kruhu koruny - Richard III (2016) (epizoda)

Tak tenhle film mě nadchl. Skvělé kostýmy, kulisy, hudba a herecké výkony. Nejsme tady abychom soudili reálnost příběhu či nakolik souhlasí s tím, jak se věci vážně udály, ale abychom ohodnotili příběh který nám Shakespeare předložil. A ten hodnotím výborně. Oceňuji že se dialogy držely originálu, dobře herecké výkony, z ženských hrdinek bych vypíchla královnu Alžbětu, z mužských koho jiného než samotného Richarda. Bavily mě jeho monology s divákem a Cumberbatch jako by se pro Shakespeara narodil. Ke konci filmu mi Richard začal tak lézt na nervy že jsem se na slavný výrok ,,my kingdom for a horse" nemohla dočkat, jinak bych se z něj a jeho neustávajícího klepání zbláznila. Skvělý film.