Zkrocená hora (2005)

Zkrocená hora mě chytila za srdce vším, co mohla nabídnout. Nádherná, malebná příroda, krásná a jemná hudba, kultura amerických šedesátých let, kovbojové, koně, country... Výborný předpoklad pro film, co mě bude bavit. Když se k tomu připočte tragický příběh(protože klišé rozhodně není nic pro mě) a herecké výkony, mám film, na který jen tak nezapomenu. Heath a Jake předvedli oba skvělé výkony, škoda, že se ocenění v podobně ceny BAFTA dočkal pouze druhý jmenovaný, snad je uchlácholila sdílená cena MTV za nejlepší filmový polibek :D Výkony obou byly vyrovnané a skvělé, oba se svých charakterů zhostili na výbornou, a největší škoda je, že zatímco od Gyllenhaala jsme se dočkali spousty dalších výborných rolí, od Ledgera už jen pár. Mně osobně délka filmu vůbec nevadila, plyne sice pomalu, ale zato nám umožňuje poznat životy a povahy obou hlavních aktérů a také jejich manželky, jako vždy okouzlující Hathaway a Michelle Williams, jejíž postavy mi bylo doopravdy líto. Silný a dojemný film.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

I přes to, jaká je to vlastně kravina, jsem se bavila. Britský humor má rozhodně přidanou hodnotu oproti amrickému a já ho přímo miluju. Právě proto, jaká je to vlastně patlanina nevíte, co se stane dál a to mě drželo u obrazovky. Určitě musím vypíchnout Freemana, kterému role perfektně sedla a jeho grimasy a mimiku, které mluví samy za sebe. Ke konci mě potěšil i Bill Nighy, přesto že mě jen malou roli. Skvělá oddechovka.

Úplné zatmění (1995)

Nechápu jak za tohle nemohli dostat Oskara... Čekala jsem do konce jak to dopadne, a hned po konci filmu jsem si o těch dvou našla více informací. DiCaprio skvělý a Thewlis u mě zapsaný jako profesor Lupin mě ohromoval vývorně zahranými emocemi. Skvělý fim.

Vinnetou (1963)

,,Slezte. Muži mají sedět, když spolu hovoří." Nejslavnější čtveřici filmů bych odvykládala nazpaměť. Vyrostla jsem- ještě tedy ne úplně- na příbězích o Vinnetouovi a je to ve mně tak hluboce zakořeněné že jim prominu naivitu i pohádkovost.

Krásná pokojská (2002)

Slaďárna. Jsem na tyhle filmy vysazená ale stejně u nich vydržím sedět až do klišé konce. J.Lou je okouzlující a Ralph je skvělý všude. Pohádka o popelce dá se říct. Přesto se vždy ráda podívám.

Vévodkyně (2008)

Skvělý Ralph, poněkud uhekaná a nepřirozená,ale stále krásná Keira a pohádkové prostředí. Donutilo mě to přemýšlet, a soucítit s Georgianou -která mi po prozření dala pochopit jak výborně se role zhostila, a také s vévodou, který přes to jak působil, nebyl zlým, pouze odtažitým a dobou svázaným člověkem.Historie nebyla romantická jako v pohádkách a podobné sňatky a aféry byly na dením pořádku. Pro mě výborný film.

Sokyně (2006) (TV film)

Hlavní psychicky narušená hrdinka mě slušně vytáčela celý film. Bylo sice jasné,jak se film bude stupňovat a kterým směrem se bude ubírat,ale zaujalo nás to celou rodinu a zvítězilo nad fotbalem. Také vás to donutí přemýšlet nad ,,náhradními matkami" a psychickou zátěží kterou pro ně může darování dítěte být. Zabaví i poučí.

Mumie se vrací (2001)

Dvojka si mě získala tím, že tam mnohem častěji vystupoval můj mrtvý oblíbenec, a film měl podle mého lepší atmosféru než známější jednička.

Mumie (1999)

Zbožňuju historii, starověký Egypt a dobrodružné filmy natolik, že překousnu i některé do očí bijící nesrovnalosti či chyby.Hlavní hrdina, ve kterém se mísí galantnost s hrubostí a vtipem si mě hned získal, v Jonathanovi jsem se shlédla a Imhotep byl i přes svou zápornou postavu mým oblíbencem..

Pach krve (2003)

Viděla jsem všechny díly této -jak to nazvat- série krváků, a když je srovnám, tento byl nejlepší.Výborně se hodil na zaplácnutí sobotního večera.Některé scénky byly nechutné, a já si často klepala na čelo, jaktože si někdo-kdokoliv- ještě nevšiml že jim po lese i když divokém potlouká rodinka kanibalů, kteří holdují zajímavým sexuálním praktikám, ve dne ,,loví" a zaučují své odporné dětičky do řemesla, pak se hádají mezi sebou, po večerech zavařují, řezají, nakládají a opékají lidské maso.Také mi příjde trochu přitažené za vlasy, že pokud jsou vážně tak zruční a nesmrtelní, tak jakto že se s našimi ,,hrdiny" ze kterých mi nebyl sympatický nikdo, nevypořádali rovnou ale protáhli to do 84 minut po kterých jsem sice neměla chuť jíst, ale zato jsem si odškrla další horor z mého seznamu ,,co lidi nevymyslí".