Mortal Instruments: Město z kostí (2013)

Sotva film začal a už jsem chtěl film vypnout. Takhle zničit knižní předlohu, to fakt chce „um" Hollywoodu. Nuže, pokud si chcete pustit tento film a máte přečtenou knižní předlohu – raději to nedělejte. Místo toho si pusťte Harryho Pottera, Terapii láskou apod. Zde scénáristi z knihy převzali pouze pár dialogů. Z Jace udělali chodící mrtvolu bez jiskry – reklama na anorexii. Clary, tam je to o trochu lepší, ale furt má Lily Collins co dělat aby se vyrovnala Clary z knižní předlohy. Alek a Isabela, no horší sourozenecký pár vybrat nemohli. Kevin Zegers má hrát gaye a spíše tam hraje „pořádného" macha. Z Hodge udělali mučedníka. Valentýn, tak to je velmi nepovedený vtip. Magnus, Simon a Luke byli sympatičtí, ale film nezachránili. Ze scén udělali míchanici. Ani nevíte jak jsem se těšil na scény kdy Simon má být potkan – jaké zklamání, tuto část zcela zmrvili. Scéna, kdy Clary a lovci stínů šli k Dorotee pro pohár smrti – hrůza. Místo, aby se démon rozplynul díky Simonovi odvážnému činu, si démon v celé své kráse kráčel po sluneční ulici, kde Simon démona (Doroteu) praštil lopatou – no měl jsme co dělat abych nezačal tleskat (sarkasmus). Očekáváte konec filmu na Rooseveltovým ostrově – nekoná se, konec se odehrává v Institutu. Dal jsem dvě hvězdy, ale svrbí mě palec dát jednu nebo to zařadit do odpadu. Zároveň se ptám, zda alespoň hlavní aktéři mají přečtenou knihu, aby se více vžili do svých rolí? Dle shlédnutí filmu, říkám že ani neví, že nějaká knižní předloha existuje. Zda se těším na druhý díl? Vzhledem, k tomu, že premiéra byla oddálena z důvodu neúspěchu jedničky, tak druhému dílu dám šanci. Hlavně kvůli přepsání scénáře, a co mě taky zaskočilo, je, že v druhém dílu má hrát má oblíbenkyně Sigourney Weaver – zda to je pravda či pouze klamání diváků, to brzy zjistíme.