Buchty a klobásy (2016)

Na takto vulgárny humor som nikdy nebol ujetý, ale tie narážky na náboženstvá, národnosti (rozmiestnenie regálov bolo úplne super), scénky z iných filmov apod. ma neskutočne pobavili, a že nie je ľahké ma takto dostať... Navyše parádny dabing.

Warcraft: První střet (2016)

Asi už konečne chápem fanúšikov Hviezdnych vojen, ktorí si pre mňa tak nepochopiteľne hoveli pri novom dieli. Mne sa pri pozeraní Warcraftu vracali tie hodiny, čo som "zabil" už hádam od siedmich rokov poctivo od prvého Warcraftu, cez veľmi podarený Warcraft III, až po brázdenie Sveta Warcraftu do snáď mojich osemnástich. Moja jednoznačne najobľúbenejšia séria hier konečne na striebornom plátne. Dve hodiny sú ale veľmi málo, čo sme si potom odskákali v trochu povrchnom spracovaní a krátkych, skákajúcich scénach. Tí, čo sa sťažujú na umelosť krajiny apod. asi ešte ani zdiaľky nezavadili o túto sériu, a pre tých, čo spomínajú jednoduchý dej, odkazujem: len si chvíľku počkajte :-)

Sázka na nejistotu (2015)

Chápem obecenstvo, že v tom majú trochu mišung, keby som sám nebol finančník, asi by som sa takisto dosť strácal. Jednak je táto téma poriadne zložitá, jednak to podľa mňa nie je ani najlepšie vysvetlené. Keď sa ale od toho odosobním, pozeralo sa mi to fakt dobre. Super herecké výkony (o Baleovi je písať zbytočné, Carell príjemne prekvapil), dobrý scenár a veľmi šťastne pojatá postava Goslinga ako rozprávača. P.S.: moc som nepobral tú podobnosť s Vlkom z Wall Street. To od teraz ideme každý film, kde sa spomenie dáka investícia, porovnávať s ním?

Deadpool (2016)

Všeobecne som z komixoviek už vyrástol, ale Deadpool rozhodne prekvapil. Od Kick-Ass som sa na žiadnej tak dobre nepobavil. Viac takéhoto...čosi...

Miliardy (2016) (seriál)

Ako sme všetci kedysi čakali na ten diel, kde Tom konečne zožerie Jerryho, ja teraz čakám, kedy konečne Lewis pôjde do basy. V tomto prípade si však volím len menšie zlo. Lewis aj Giamatti sú neskutočne nesympatickí a ja to naozaj pozerám len preto, aby som si konečne mohol povedať: "tam máš, ty hrdzavý hajzel!". A ani nechcite, aby som začal s ich manželkami... Spracovanie je ale celkom kvalitné, prostredie financií ma vždy priťahovalo a keby som pri tom tak trpel, ako sa možno zdá z mojich prvých riadkov, asi by som to predsa len nepozeral. Zatiaľ to majú za horšie 4*.

Rivalové (2013)

"Ako môže mať film o pretekároch formule 90%? To už si rovno môžem pozrieť Rýchlo a zbesilo 28, či koľký diel to teraz ide..." Že aký ignorant mohol toto vypustiť z úst? Bol som to ja, ktorý sa inak snažím mať otvorenú myseľ a vopred nič neodsudzovať. Nevedel som si v žiadnom prípade predstaviť, ako by ma mohol takýto film zaujať a, tvl, 90%? Seriózne? Seriózne. Len zo zvedavosti som sa do toho pustil a neľutujem ani minútu, ktorú som strávil sledovaním tohto filmu. Vlastne by som si to ani neuvedomil - napriek poctivej stopáži som to úplne zhltol. Natočené to bolo bravúrne a aj pre ľudí, ktorých ako mňa autá absolútne nezaujímajú, to bude určite zážitok. Preteky sú pútavé, životné príbehy sú premietnuté veľmi ľudsky a do hĺbky, vcítite sa do nich. Teda odkazujem skeptikom, aby zabudli na formulu a nechali sa uniesť skvelým filmovým zážitkom.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Prvá polovica bola super. Myslel som, že to bude prvý echt akčňák, ktorému dám 5*. Bohužiaľ, druhá polovica s Del Býkom ako Zorom Pomstiteľom dosť pokazila celkový dojem.

Osmý smysl (2015) (seriál)

Súrodenci Wachovskí v tomto prípade prespali dobu minimálne o 10 rokov. A nie som si istý, či by s týmto uspeli vôbec vtedy...

Mr. Robot (2015) (seriál)

Dobrá atmosféra, hudba, nápad aj dej. Slatera vôbec nemusím a na Malekove očné bulvy si budem asi zvykať dlhšie, no už teraz očividne počítam s tým, že toto bude na dlhšie sledovanie. Síce zatiaľ len pilot, ale majú to už za 5. Potom to ak tak zmením :-) (dúfam, že nebude treba).

Blbý a blbější (1994)

Jednoznačne najlepšia komédia tohto typu. Niektoré hlášky sú legendárne a používam ich dodnes.