Vetřelec (1979)

ani po letech neztratil nic ze své působivosti... a v director's cut verzi je ještě epičtější... bojim bojim :)

2001: Vesmírná odysea (1968)

no přežil jsem to, ale je to opravdu strašně zdlouhavé... jako záležitost pro meditaci a rozjímání o všehomíru je to skvělý film nicméně bych se nezlobil, kdyby měl kapku rychlejší tempo. jasně, nečekal jsem žádnou akční pecku typu Hvězdných válek, ale i tak jsem u toho místy klímal. řekl bych, že myšlenky, zápletka a postavy by šly využít podstatně lépe... nebo by to z mé strany chtělo víc drog :)

Mechanický pomeranč (1971)

Kubrick se dost tvrdě trefuje do všech - do společnosti žádající jednoduchá řešení, do politiků, kteří jednoduchá řešení nabízí bez ohledu na následky, do znuděné "zlaté mládeže"... akorát bych uvítal trochu méně afektovanosti. chápu, že film je nadsázka a parodie, ale vyprávění mi přijde dost přitažené za vlasy... 4* a víc ani chlup

Zelená míle (1999)

úžasně citlivě uchopené a natočené téma. přestože jsem před skouknutím četl knížku a věděl jsem, jak to dopadne, pěkně mě to vtáhlo. ať už drobné vtípky a hlášky, tak i klíčové scény. přestože se film knižní předlohy nedrží striktně, dává to smysl.

Prácička v Itálii (1969)

pokud tenhle film nebudete brát vážně, tak se zasmějete. ale běda u něj myslet... děj sice občas zaskřípe, ale dá se to odpustit. hlavní hrdinové jsou roztomile praštění, anglický přízvuk je geniální. a třešínkou na dortu je trochu WTF závěr. takže vypněte mozek a bavte se

Dannyho parťáci 3 (2007)

slabší než jednička, lepší než dvojka. elegantní úsměvná komedie se svižným dějem

Dannyho parťáci 2 (2004)

Po skouknutí jedničky jsem měl dost vysoká očekávání a bohužel to nevyšlo. Dvojce chybí lehkost a elegance prvního dílu, první polovina mi přišla jako parodie na mrazivý thriller, která nevyšla a nudila. Do okamžiku, než se na scéně objevila Julia, se děj spíš táhl. Zpět do tempa se příběh dostal až po epizodce s Brucem Willisem, potom jsem se už bavil líp,ale utahaná první půlka tento film bohužel stáhla ke dnu.

Dannyho parťáci (2001)

Příjemné svižné heist můví s elegantní a vtipnou atmosférou u kterého jsem se dobře bavil. Příběh odsýpal, soundtrack mu statečně pomáhal, hodněkrát jsem se zasmál a jsem spokojený.

Imaginaerum (2012)

Rozbité věci už nejdou slepit. Nebo ano? Drama plné vizuálních efektů a skvělé hudby. Po rozvážném volném začátku filmu, kdy jsem myslel na hodnocení tří hvězdiček, děj nabírá na tempu a v závěru už fičí na plné pecky, které si těch mých pět zaslouží. Perfektně hraje Anette Olzen, která si svoje úseky děje vyloženě užívá a její obličeje jsou jednoduše skvělé.

Nightwish: Storytime (2011) (hudební videoklip)

Kombinace Nightwish a Anette mi na jejich jejich prvním společném albu Dark Passion Play moc nesedla, ale Imaginareum je iné kafe :). V klipu Storytime je vidět, že skladba je šitá Anette na míru a ona si hraní opravdu užila - její ksichty jsou jednoduše úžasné.