Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

O tomhle filmu bych mohl mluvit celé odpoledne, tak to jen zkrátím. Forrest neměl vyhrát. Forrest byl skvělý, ale Shawshank je geniální. Jeden z nejlepších filmů všech dob a tak to i vždy bude. 10/10

Do posledního dechu (2016)

Nic světoborného, ale pořád kvalitní podívaná. Casey Affleck a jeho posádka podávají podle mě nejlepší výkon, ale zbytek, čímž myslím pobřežní stráž, tam vůbec nemusela být. Snažili se, ale už jsme to viděli hodněkrát. Milostný románek, zachránění a opravdu očekávaný konec. 5/10

Orange Is the New Black (2013) (seriál)

Neskutečně návykový seriál. A to je něco říct. Líbí se mi, jak se všechny postavy neustále vyvíjí, že ani nevíte komu fandit. Mám trošku problém s postavami mimo věznici, ale to jen hledám nějakou jehlu v kupce kvalitního sena, které mě nikdy neomrzí sledovat.

Selma (2014)

Pokud mi moje paměť stále slouží, tak je tohle první velký film o Dr. Kingovi. Přijde mi zbytečné, aby film o hrdinovi, který se podílel na obnovení práv pro černou rasu, byl na velké plátno přiveden v roce 2014. Ale musím souhlasit, že to není jednoduché téma, pro realizaci. Doufal jsem, že se jim to povede na výbornou, už díky nominaci na Cenu Akademie. Byl jsem zklamán. Film byl zbytečně dlouhý, plný nesmyslů a postavami, které nebyli vůbec zajímavé. Je tu, ale výjimka. David Oyelowo v roli Martina Luthera Kinga byl skvělý, dialog byl naprosto úchvatný, ale to je asi všechno kladné na film, který měl potenciál delší než pochod Dr. Kinga. Bylo by to o dost jednodušší, kdyby snímek byl jen o jeho proslově a přípravě na něj. Ale to je jen můj názor. Film se až moc snažil být přesně podle skutečnosti, až to nebylo vůbec přehledné. 6/10

Narcos (2015) (seriál)

Seriál, který spadl z nebe a nikdo si ho nevšiml. Takhle kvalitní seriál jsem měl čekat dopředu, ale možná jsem i rád, že jsem o něm nevěděl dokud nebyl v top 10 seriálů. Skvěle hrané role a vynikající scénář opravdu dobře ukazují Kolumbii za vlády Pabla Escobara. Už to chce druhou sérii.

Ledová sezóna (2016)

Film s animací tak líně udělanou, že z toho dokonce bolí oči. Příběh nedával absolutně žádný smysl. Hodně lidí si jen řekne, že to je film pro děti, ale když i děti v kině se nudily. To už o něčem vypovídá. Tenhle film měl vyjít rovnou na DVD, ale rozhodli se na poslední chvíli, že film pustí do kin. Pokud chcete tenhle film vidět, tak očekávejte, že odejdete z kina o trochu blbější. Ani jednou jsem se nezasmál, a to je už něco říct. Snažil jsem sám sebe přesvědčit 86 minut, abych neodešel. A teď toho lituju. 1/10

Babadook (2014)

Jeden z nejlepších hororů roku 2014. Sice nic světoborného. Ale mráz po zádech jsem měl celou druhou půli. První půle trochu slabší. Hlavně mě vytáčel ten malý kluk, který vždycky musel být středem objektivu. Herečka, která ztvárnila matku byla skvěle zahraná, pochopitelná a vidíte na ní, jak na ní celá tahle situace dopadá. Druhou půlku jsem doslova miloval. Skvělé efekty, strach byl ovšem na místě a žádné jumpscares. Jak dlouho jsem čekal na film, kde nebudou tyhle hlučné, otravné a hlavně ohrané lekačky, které už jsou úplně všude, že si konečně vydechnete, když uvidíte film ve kterém se doopravdy bojíte. 7/10

Hanebný pancharti (2009)

Tarantino dokáže z lehkého chatu v hospodě udělat scénu, která mi nahání husí kůži. Úchvatný dialog se skvělými postavami a perfektní otevírací scénou. Přál bych si historii takhle prosím. 10/10

Osm hrozných (2015)

Klasický Tarantino. Král dialogů je zpět a to ve velké parádě. Vše je na svém místě. Film má celkem dlouhou stopáž, ale rozhodně to není nudná, tažená záležitost. Skvěle to funguje a vůbec se nedře. Samuel L. Jackson, Kurt Russel a Tim Roth byli neskuteční. Muzika, kostýmy a vlastně všechno bylo na jedničku. Absolutní spokojenost. 10/10

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Čekal jsem velkolepé finále jako u Harryho Pottera, ale ono hovno. První část byla lehká předehra, která nás měla připravit na konečný díl této ságy. Místo toho jsme dostali nesmyslný příběh, nudné dialogy a smrti, které byli opravdu hodně předvídatelné. Opravdu bych si tento film užil, ale pravda je, že jsem trošku usínal. Ale klobouk dolů za scénku v podzemí, která byla trochu z Aliena, ale i tak vypadala dobře. 135 minut stopáže a využito tak 20 max. 5/10