Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Star Wars sú skrátka fenomén, či už na nich frčíme, alebo nie.. Ja teda áno. J.J opäť ukázal, že dokáže reštartnúť hádam každú kultovku (už pri Star Treku) bez toho, aby si pohneval "starých" fandov a nakoniec na svoju stranu dokáže nalákať masy nových, ktorí ani netušili, že existuje nejaký Han Solo alebo Spock. Soundtrack počúvam stále dokola, BB8 by som si najradšej adoptovala a už len škrtám dni v kalendári do premiéry ďalšej epizódy. Už dlho som v kine nevidela tak kompaktný a dobre fungujúci blockbuster. Pre mňa viac ako 100%.

Dánská dívka (2015)

Vizuálne, herecky a hudobne zvládnuté na jedničku, Redmayne opäť dokázal, že je prvotriedny herec a minuloročného Oscara si viac než zaslúžil a na Aliciu sa pozerá veľmi dobre snáď v každom filme.

Jordskott (2015) (seriál)

Čo diel to viac a viac napätia. Postavy veľmi dobre napísané a zahrané, bez otitulkovanej švédštiny si dobrý seriál už asi ani neviem predstaviť :) Absolútne nemožné porovnávať so seriálmi Bron alebo Forbrydelsen - na Jordskott sa treba pozerať s tým detským kútikom našej duše, ktorá verí v rozprávky a na víťazstvo dobra nad zlom. Občas slabšie miesta a la vata, ale celkovo 80%.