Rogue One: Star Wars Story (2016)

Prvá polovica filmu trochu uspávajúca, ale záverečná bitka a príchod Taťuldy na scénu poteší každého správneho SW fandu. Ako filmová vatička medzi hlavnými SW dielmi môže byť, ale škoda anonymity postáv, ktoré po svojom zmiznutí z príbehu zmiznú aj z vašej hlavy.

Na návštěvě (2015)

Už som si mysela, že Šami je na odpis, ale The Visit ma vyviedlo z omylu... po dlhom čase naozaj mrazivý horor, síce s nijak originálnym rozuzlením, ale pristihla som sa pri tom, ako na konci držím zaťaté päste detským hrdinom.. scény typu schovávačka a zamknutie v izbe sa pre mňa stanú asi jednými z najlepších hororových scén.

American Gothic (2016) (seriál)

Premýšľam, čo napísať, aby som neprezradila nič o deji, lebo to množstvo zvratov a zahrávanie s divákom si budete s pribúdajucimi časťami viac a viac vychutnávať. Je to hlavne o postavách, ktoré sú dobre napísané aj zahrané a ich tajomstvách. Najviac palec hore za máti a Alison. Tieto dve s prehľadom strčia všetkých ostatných do vrecka. 1.séria: 100%.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Klasická synopsa reštartnutých X-menov: Magnetovi ublížia, Magneto sa hnevá, Magneto sa chce pomstiť, Magneto sa pomstí, Magneto sa po dojemnom príhovore uvedomí a Magneto zachraňuje svet.. a do toho "všemohúci" modrý záporák, ktorý okrem toho, že na začiatku naverbuje Neymara Jr., Xenu a ošklbaného holuba a cestuje s nimi po celom svete v guli, dokáže napodobniť Hulka, ale aj tak má problémy poraziť jedného invalidu, toho zase až toľko nevie a je v konečnom dôsledku porazený bandou deciek. Do toho nelogickosti ako drzeweny polski šíp, ktorý by dokázal prestreliť asi aj sekvoju a protipožiarne drevené dvere na školskom WC.. Vychudnutý Wolverine a Quicksilver hrajú tradične v najlepších scénach filmu (len aby sa z Quicksilvera časom nestala veverička z Doby ľadovej). V konečnom dôsledku to nie je zlý film, ale nevidím na ňom nič, čo by sériu posúvalo vpred, skôr naopak.

Vzkaz v láhvi (2016)

Celkom slušne začatý príbeh, ktorého mrazivú atmosféru zabíja: 1.nudné tlachanie detektívov o viere, 2.nesympatická kolegyňa s výrazom Gluma, 3. padouch, ktorý vyzerá ako ostrihaný Pítr Sagan, 4.klasický koniec "tak sa teda všetci zachránime a zaspievame si v kostole". Celkovo nechápem severské detektívky - sú sakra dobre napísané, ale tie predvídateľné konce im totálne podrážajú nohy. Narozdiel od detektíva Carla radšej zostávam pri svojom zarytom ateizme a počkám si na ďalšiu sériu Bron.

Najväčšie kriminálne prípady Slovenska (2006) (seriál)

Na slovenské pomery nadpriemerne spracovaný a aj dobre nahovorený dokument (Maštalíra nemusím, ale na tento účel asi nikto lepší ani nie je). Tvorcom vyčítam len jednu vec: kde vyhrabali tú slečnu psychologičku, ktorá nemá páru o tom, čo hovorí a keď zo seba vydá 2 vety bez výpovednej hodnoty, tak neviete o čom to vlastne točí ("oni sa vlastne veľmi báli" = komentár k psychologickému profilu chladnokrvných vrahov z Vietnamského masakra, ktorí sa pri rekonštrukcii škeria do objektívov). Na druhú stranu, každá takáto kravina je zatienená komentárom pána Heretika, ktorý tomuto dokumentu výrazne pridáva na kvalite. Chýba mi tam asi prípad Cervanovej, inak najväčšie krimi prípady SR sú celkom obšírne spracované. Nič pre slabé žalúdky.

Star Trek: Do neznáma (2016)

Že Simon Pegg písal scenár je zjavné už od prvej scény. Striedanie vtipných, konverzačných a akčných scén, z ktorých vás určite nebude bolieť riť, postava kapitána Kirka výborne napísaná a podarená vedľajšia rolička pre Sofiu. Pre mňa príjemný návrat do neprebádaných kútov vesmíru, nabudúce bohužiaľ bez Yelchina.. R.I.P.

Skryté zločiny osmašedesátého (2008) (TV film)

Do riti so všetkými, ktorí hovoria, že za komunizmu bolo lepšie. A strany ako KSČM a KSS by mali zakázať, je to hanba našej spoločnosti a neúcta ku všetkým obetiam okupácie.

Stranger Things (2016) (seriál)

Atmosféra 80´s hmatateľná od úvodných tituliek (s vynikajúcim hudobným doprovodom), rôzne odkazy na klasické horory našej mladosti a fantasy podmaz LOTR-a. Casting zvládnutý na jedničku, výborný scenár vyšperkuváva charaktery, ktoré sa na koniec stretnú v bombovom (happy?)ende. Partia nezletilých MAT-FYZ nadšencov je naozaj sympatická, nechýbajú zábavné momenty (telefonáty s učiteľom, prirovnávačky k superhrdinom, policajné momentky atď), ani tie dramatické, ktoré svižným tempom gradujú dej. Navyše sympatický šerif s basovým hlasom. Nemám čo vytknúť, hltala som každú jednu sekundu príbehu. Ešte jednu vec oceňujem - rovný skok do deja a absenciu "v minulej časti ste videli" (toto pripomínanie pre blbých ma naozaj irituje vo väčšine seriálov). Pre všetkých hltačov Kingových románov povinnosť. 100%

River (2015) (seriál)

Celkom zaujímavá "detektívka", ale s pribúdajúcimi epizódami mi viac a viac vadili Riverove psychokonverzácie. Po odhalení vraha som koniec už len preklikávala. Viac vyšetrovania a menej psychoanalýzy by tomu veru prospelo..