Proroctví (2009)

Film Proroctví, má po celou dobu naprosto skvělou atmosféru a drží vás v napětí po celou dobu filmu. Nejedná se tedy o nic nového, čerpal z řady již natočených filmů, přesto svou vizuální podobou a dalším zpracováním je nečím atypickým. Jediné co bych tomuto filmu vytkla je jedna ze závěrečných scéna, kdy John (N. Cage) opouští děti. Stvárnění "těch druhých" nebylo úplně to co bych čekala.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

American Horror Story jiste není seriál pro každého. Znám dokonce pár lidí, co seriál vypli po úvodních titulcích. Ale musím přiznat, že přišli o jedny z nejlép zpracovaných hororových povídek. S každým dílem vás to více a více vtáhne do děje a neustále vás překvapuje. Navíc jednotlivé série zpracovávají rozdílné příběhy, za využití stejných herců, což není vůbec typické. Osobně však musím říct, že tato myšlenka je naprosto geniální. S každou sérií čekáte co udělají s vaší oblíbenou postavou - kým bude tentokrát a jak zasáhne do děje. Zde skutečně vidíte, že herci vystupující v tomto seriálu skvěle zvládají svoje povolání. Osobně však dávám přednost II. sérii, která je dle mého názoru nejtemnější a nejvíce propracovaná. Nejedná se tolik o nadpřirozeno (i když se tam také objevuje), ale o temnou a děsivou lidskou mysl.

Panna nebo orel (2010)

Další teenegerovská komedie točící se kolem sexu a života na střední škole, kterých už bylo natočeno tucty. Přesto si myslím, že za tímhle filmem se schovává mnohem víc. Ukazuje, jak stačí vypustit jednu lživou informaci a může vám to život obrátit vzhůru nohama. A nejen vám, ale i blízkým lidem okolo. Nechci tady říkat, že se snad jedná o nějaký intlektuální film, ale je to fajn změna, že za obyčejnou komedii se najde nějaká myšlenka. Další plus filmu je Emma Stone v hlavní postavě :)

Divergence (2014)

Divergence řadím mezi to lepší "sci-fi pro holky". Podle mého názoru, z celkem nekvalitního a nepříliš autentického scénáře, vytáhli opravdu celkem slušnou podívanou, která mě minimálně donutí podívat se na další díly. Další zničený svět, dívka která nezapadá do skupiny, vyhnána na okraj, vzbouří se... To už tady opravdu bylo. Ale Neilu Burgerovi musíme nechat jedno, celkové pojetí frakcí zvládl skvěle a dokázal diváka udržet u obrazovek, herecké obsazení bylo dobré a tak z tohohle nic udělal podívanou, která neurazí nikoho. A pro řady mladíků to bude snesitelnější volba, jak překonat rande v kině se svoji drahou polovičkou.

Sviňák (2013)

Sviňák je atypický film, který rozhodně není šálkem kávy pro každého. Osobně jsem z něj byla opravdu nadšená, konečně něco jiného, co dokáže udržet vaši pozornost od začátku až do konce. Ze začátku se bavíte celkem vtipnými hláškami a situacemi, kdy se lidé nechají bez problémů obrat a dhnat do kouta. S dalšími scénami si uvědomujete, že nejde zas o tak velkého sviňáka, ale jen o zlomeného člověka na práškách. A musím uznat, že proměna pohledu na Bruce je to nejlepší co v tomhle filmu můžete vidět!

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Dva a pul chlapa patril k těm lepším sitcomum, které televize nabízela. Ale s příchodem Kutchera ztratila své kouzlo... Ani příchod lesbické dcery, která mela nahradit prázdna mista po Charlim a ajtak na Jackovo místo tomu nijak nepomohl. Naopak dil od dílu klesá kvalita.

2 $ocky (2011) (seriál)

Není nad lidskou jízlivost... 2 broke girls je naprosto oddechový seriál, při kterém si zaručeně odpočinete a uvědomíte si, ze vás život není zas tak spatny. Caroline a Max jsou naprosté protiklady a to zaručuje další a další komické situace. Pokud nehledate nikterak komplikovaný a duchaplny seriál, ale něco u čeho se pobavite a odpočinete, tak jsou 2 broken girl to prave :)

Upíří deníky (2009) (seriál)

Upíří deníky jsou samozřejmě hitem, splňují vše co mají mít. Hezkého kladného hrdinu, hezkého a charismatického záporného hrdinu a krásnou mladou dívku zmítající se mezi nimi. Tedy vše, co zapůsobí na teenagerovské publikum a zaručí několik dalších řad. Seriál není ničím převratným, ale osobně ho dál sleduji, děj je celkem zajímavý ani příliš okoukaný. A od první série konečně upustili od využívání mlhy :D

Hra o trůny (2011) (seriál)

Pokud máte kvalitní předlohu jakou je série Píseň ohně a ledu, předpovídá to kvalitní seriál a HBO se tohohle úkolu skvěle zhostila. Vytáhla z tohole příběhu to nejdůležitější co chtějí lidi vidět a ještě to podtrhla - sex, nahotu, násilý, smrt a intriky. Ve většině případů neni do historických seriálů příliš investováno (např. seriál Merlin), ale HBO zřejmě tomuto projektu věřilo, a tak cca 60 milionů dolarů, které byly poskytnuty na první sérii byly dobrým odrazovým můstkem na kvalitní seriál (s dalšími sériemi rozpočet samozřejmě roste). Jakožto čtenář knih jsem z touhle vyzualizací nadmíru spokojená - postavy i prostřdí mi sedí a doznačné míry mi dokresluje i knihu. Zpracování je tak dobré, že se musím přiznat, že když jsem viděla 1. sérii se smrtí Eda Starka, tak jsem opět seděla a tiše si stále dokola opakovala: "Přece ho nezabijou..." Je však škoda, že se scénáristé nedrží knihy, mnohdy se mi tak děj začne plést, když se s někým o Hře o trůny bavím.

Pompeje (2014)

Myslím si, že tento film měl obrovský potenciál, kterého bohužel nevyužil. Herecky i výtvarně byl film dobře zpracován, ale scénář dost pokulhával. Bohužel mi to v řadě scén přišlo jako vykrádání Gladiátora (jsem si vědoma, že se jedná o filmy z podobného prostředí, přesto řada věcí je do očích tlučících). Např. použávíní přezdívky Kelt vs. Gladiátor a nebo sošky božstev v celách, honba za pomstou atd... Přesto plusové body, že film neukončili happy endem!