Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Jelikož jsem z nové generace, tento film jsem viděl pouze jednou a to nedávno. Když jsem byl menší, viděl jsem pár kousků a zkrátka vůbec jsem tomu nerozuměl, když říkám menší, tak myslím hodně mladý. Většina mých známých mluvila o tomto filmu samé pozitiva. Ono se vlastně stačí kouknout jen na to hodnocení a hned si může člověk představit, jaký film bude, ale to není ono. Dokud to nezažijete, nevíte o tom filmu nic a vůbec se v tomhle případě nemůžete orientovat ani tím hodnocením. Ale vypisovat zde recenzi na tento film nemá vůbec cenu, jelikož tohle je jak mnozí říkáte kultovní film s velkým K a skoro každý ho viděl aspoň jedenkrát. 100/100

Vždy připraven! (2010)

Protože jsem nemohl usnout, tak jsem si jednou v noci zapnul televizi. Říkám si, co to tam zase běží za kravinu a ještě to má člověk číst? (Bylo to s titulky). No nechal jsem ten kanál puštěný a během pár minut jsem si ten film zamiloval. Nevím prostě čím, ale něco v tom bylo, takový pocit jsem zažil jen u málokterého filmu. Ten film si zkrátka na nic nehraje a je takový, jaký ho autoři chtěli. Je to prostě pozitivní bomba, která člověka (i přes tím spaním) naladí. Příběh o přirozeném přátelství, které má své mouchy, jako každé normální. 80/100

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Nechci být za nějakého ignoranta, který si nevšiml žádných "chybiček", pár jich tam opravdu bylo. Samozřejmě mám na mysli chybiček v ději. Natahování některých scén, někdy by to mohlo být trochu více strhující, ale jinak tomuto filmu nemám co vytknout. Bezvadná atmosféra, jaká tomu byla i u jedničky, trhavá kamera naštěstí od prvního dílu zmizela, což je super a hned si o tom člověk může myslet něco lepšího. 90/100

Hunger Games (2012)

Ze začátku jsem si myslel, že to nejspíš nebude tak dobré, jak jsem čekal, ovšem v průběhu celého filmu se moje nadšení stupňuje a stále vzrůstá. Výborné výkony všech herců, nádherná atmosféra, která vtáhne snad každého a navíc jsem zkrátka nemohl v určitých situacích odhadnout vývoj toho děje, říkám to hlavně proto, jelikož ve většině podobných filmů vím, co se stane. 80/100

Očista: Anarchie (2014)

Pokud to chápu dobře, je tento film takovou demonstrací ne jen aktuálních situací USA a co se díky nim může stát. Není to vůbec špatný. Ale nějak extrémně mě to nenadchlo a proto dávám 3 hvězdy.