• Krátkometrážní

Diamantino (2018)

Používateľ @JitkaCardova to vo svojom komentári popísala úplne presne. „[A]by to bylo jasné úplně všem“ a „proč se s tím mazat, stejně nad tím nikdo nebude přemýšlet.“ Neviem, ako som sa k filmu dostal, mal som ho dlho v Chci vidět, teraz som ho našiel na spamflix.com (legálna VOD platforma) a dostal som niečo úplne iné, ako som čakal – televízne spravodajstvo: utečenecká kríza, politická kríza, nacionalizmus, propaganda, veda a vedné úlety, šport; vložiť do šejkra, zatriasť a podávame divákom.

Al Árif (2021)

Not enough violence :D. Ale prekvapivo dobrá výprava na hollywoodsky štýl, o tom ako najlepší agent z Egypta, ktorý je aj najlepším programátorom, zachráni svet v boji proti líbijskému moriartymu

Přehlídka srdcí (2022)

Bolo to naivné a jednoduché. Ale tri hviezdy dávam kvôli tomu, že som to zvládol bez tituliek ako učebný materiál poľštiny.

Piargy (2022)

Bolo to ako keby Pawlikowského filmy produkovala Jojka...

Cruella (2021)

Originálne filmy alebo seriály som videl kedysi pred dvadsiatimi rokmi v detstve, a skoro nič si z nich nepamätám (a po zbežnom náhľade na profily tých filmov tu na čsfd sa k nim ani vracať nebudem). V tomto skvelo vystavanom kúsku bolo niekoľko scén (napr. Cruella šoféruje auto), ktoré mi pripomenuli dávno zabudnutý zážitok. Dokonca aj nesmierne sympatická postava Artieho mi prišla natoľko známa, že som si musel čeknúť, či je to postava nová alebo tiež je súčasťou prequelu (je to nová postava). Výborný soundtrack.

Kouzelná romance (2007)

Aj by to vydalo na 4*, kebyže to nepokazia zopár lacnými vtipmi, ktoré ma počas filmu hnevali (proste disneyovské klišé), a drakom na koniec. Tá dračia scéna bola úplne zbytočná, vôbec nedávala zmysel a totálne rozmetala môj zážitok zo zvyšku filmu.

Myši patří do nebe (2021)

Výborná animácia. Škoda, že sa to „podlizovalo“ detskému divákovi zopár scénkami a výskaním, ktoré bolo trochu otravné. Možno práve kvôli tomu sa z toho nestane kultovka on-repeat. Český dabing skvelý (slovenský som po pozretí trajleru zavrhol, to by bolo utrpenie – shout out to dafilms, že umožňuje cez českú verziu sledovať film po česky).

Slunce v síti (1962)

Tento film je dokonalý po všetkých stránkach. Zistil som to, keď som mal 17, a nič sa na tom odvtedy nezmenilo.