• Krátkometrážní

Vlastníci (2019)

Havelku miluju, ale tohle bylo fakt takový méně funkční divadlo a hlavně estetická kopírka von Triera.

Nosferatu - Fantom noci (1979)

každopádně stop týrání zvířat pro film (a pro cokoli jinýho), prosim pěkně. scéna s krysami je působivá, ale za toto opravdu nestála

Skin (1995)

ten původní scénář, zdá se, nabízel víc než jeho následná realizace

Maják (2019)

vizuálno yeh, příběh meh

Volyň (2016)

skoro bych nevěřila, že přes dvě hodiny dlouhej polskej film o druhý světový (víceméně) bude tak sugestivní, že mi to celý v hlavě šrotuje už třetí den. horor. a horor. a horor. kterej si v celý svý hrůze vůbec nelibuje, protože tohle se prostě fakt. doprdele. stalo. v životě jsem v jednom "válečným" filmu neviděla tolik zrůdných způsobů zabití, a přitom se necítím, že by mi jen cpali do hlavy morbidní výjevy. i poklidnější záběry života na takový multikulti vesnici v takový době stojí za pozornost. stopáž mi přijde naprosto přiměřená všemu, co nám smarzowski ukazuje, proplétá dohromady, dovysvětluje, staví v kontrast. postoj ukrajiny k tomuhle snímku nikdy nepochopim, protože rozhodně nepracuje jen s jednou stranou mince. asi se jim nechtělo měnit cedule "banderova" na jedný kyjevský třídě, když tam byly teprv pár měsíců. a já se na víc konzistentní komentář momentálně nezmůžu.

Teror (2018) (seriál)

Cenim atmosféru, obsazení atp. Ale myslim si teda, že žádný nadpřirozeno v už tak dost děsivým scénáři podle skutečných, hmm, událostí (a domněnek?) nebylo potřeba.