Escape from Cannibal Farm (2017)

Do žánru rovnou připsat sci-fi a komedie a možná to bude časem v modrém pásmu jinak jako horor je to slabé a nelogické. Člověk by si řekl, že na tomto žánru kdy je cca 6 lidí uvězněno v klecích kde je chce zabít kanibalská rodina (která ani kanibalská není) nejde nic pokazit to by se, ale mýlil tady režisér podělal vše. Postavy jsou všechny absolutně nesympatické od nevděčných spratků co mají rodiče jen na prachy po matku, která je uvězněna v kleci nikdo ji tam nehlídá a není schopna utéct,dialogy jsou příšerné a spíše to připomíná konverzační horor (kdybych se chtěl dívat na kecací horor o ničem pustím si radši Anihilaci a opravdu nikoho nezajímá 30 minut blbých keců proč mě chce někdo zabít) a o logice a scénáři též pomlčím (kluk zabije kanibala dá si jeho masku a vezme si motorovku a jde za rodinou a oni ho zabijou proč to dělal proč neutekl holku zavřou do barelu s krví a ona se z tama dostane jak se z tam dostala, když se to zavíralo z venku borce zavřou do pece a zapnou ji půl hodiny se tam pálí, aby na konci vylezl a ještě žil ). Poměr obětí ku vrahům je tam chvílemi 4 ku 1 a absolutně nikdo kromě jedné holky nechce žít. Ta 1 hvězda je za scény na konci s pomstou ( i když je to blbost mám možnost žít nebo se zabít volím to druhé) a za scénu co mě pobavila kdy ženská řekne hlavnímu záporákovi, aby si vlezl do pece nebo ho zastřelí (volil bych radši to zastřelení teda) a on to poslušně udělá. P.s. jeden z těch vrahů úplně připomíná Daniela Hůlku úplně jsem čekal kdy tam zazpívá.

The Limehouse Golem (2016)

Tak řekneme si to na rovinu s hororem to moc společného nemá. V Anglii v roce 1880 vraždí někdo s přezdívkou Limehouse Golem (Limehouse podle čtvrti kde vraždil proč Golem se ani nedozvíme nebo jsem to nepostřehl) ženské,děti a muže. Vraždy ustanou poté co paní Lizzie otráví svého manžela a je za to odsouzena k oběšení. Vyšetřují to 4 detektivové co mají 4 podezřelé (ten otrávený, Žid a 2 herci) vrahem je , ale někdo jiný. 40 procent za pointu, závěrečnou scénu a brutalitu více ani omylem.

F*&% the Prom (2017)

Takže asi tak zhruba 8 děcek (Žid,Budhistka, ženská co si vycpává prsa, upocený tlusťoch, jakýsi pseudosportovec, maník co se mu posmívají kvůli spoďárům, ženská co byla dříve oblíbená, ale rozešel se s ní kluk, protože chtěl vyhrát krále plesu a maník co mluví jak ženská) rozhodne zničit ostatním ples. Celé to vede kluk se spoďáry, který je zamilovaný do holky co ji opustil kluk kvůli tomu plesu celé je to patrné zhruba od 5 minuty filmu a za zhruba celý film ji to netrkne (hlavně že mu čumí věčně na instagram kde má samé její fotky proč asi?) a ho to napadne říct zhruba až 15 minut před koncem. Takže to holka na konci couvne, aby vyhrála královnu plesu což je patrné zhruba od 5 minuty jelikož kromě ní a toho kluka se ničemu ten film nevěnuje a jedinou konkurenci má v bývalé kámošce co šoustala s jejím bývalým klukem, ale ten kluk necouvne a ten ples zničí (nabízí se otázka co tím dokázal, když to zničil ty 4 roky roky co ho všeci šikanovaly stejně nevrátí). Poselství filmu dejme tomu, že ujde i když pomsta by byla lepší než ničit ples kvůli několika lidem všem (například ta holka byla nepopulárnější ve škole proč to nevyužila) to by, ale na konec nemělo být zničeno tím, že ta holka chce vyhrát a on jí to pokazí, aby mu na konec ona pomohla. Ze začátku jsem chtěl odpad jelikož nemám rád ve filmech takové zmalované štětky co by si z fleku mohly stoupnout na E55 a modely jako z časáku pro teplouše pak se to rozjelo takže 60 procent.

Asylum of Fear (2018)

Zhruba 50 minut je to normální v rámci žánru koukatelný horor o 3 lidech a jednom novináři co za 20 000 dolarů zjišťují v opuštěné nemocnici paranormální aktivitu. Spoiler A pak to jde totálně do kopru zjistíme, že tam nevraždí žádný vyšinutý doktor, ale jakýsi vylízaný člověk co přežil ´´lékařské experimenty,, , aby na konec se ten doktor znovu objevil a asi všechny zabil. Konec je zbytečně brzo ukončen mohlo to být více rozvinuto. 40 procent viděl jsem horší kousky na tohle téma. P.s. found footage to není.

Příšerákovi (2017)

Hodně promarněný potencionál přitom trailery vypadaly parádně a animák mohl zaplnit dobu mezi čekáním na Hotel Transylvánia 3. Bohužel kromě Emmy jsou všechny postavy přes držku máme zde malého intoše co si myslí, že je nejchytřejší dítě na světě a šikanují ho pak holku a její pubeproblémy s klukama a krásou a fotíka co má věčně moc práce. Do Emmy se zamiluje Drákula (tady vypadá jak metrosexuál z nějakého módního časáku) a přiměje jakousi čarodějnici co mluví jak mistr Yoda, aby je všechny proměnila v monstra. Člověk by řekl, že po proměně bude aspoň sranda, ale to by se mýlil inteligence otce klesne z nuly na mínusové položky a ostatní na tom nejsou o nic lépe. Bohužel z cca 20 vtipů padne na úrodnou půdu tak 1 až 2 a i příběh nic moc. Závěrečný plán záporáka je těžký úlet i na animák a to nemluvím o chybějících scénách z trailerů (ta scéna v tom železničním vagonu ani není). 40 procent za obřího skarabea a ty 1-2 vtipy co mě pobavily už ani nevím které.

Pacific Rim: Povstání (2018)

Oproti prvnímu dílu zlepšení traumata byla omezena pouze na 1 (ženská co ji Kaiju zabil rodiče) a souboje jsou místo ve tmě krásně ve světle kde jde všechno vidět. I zápletka s tím, že někdo Kaijuům pomáhá mě bavila a další pokračování bych klidně bral. Jediné mínusy jsou herci ten Ind je příšerný po všech stránkách ten by měl hrát maximálně ve sračkách na Disney Channel a Boyega nic s hercem společného nemá (nedokáže pobavit a člověk mu nic nevěří) a chtělo to omezit i humor scéna kdy Jaeger ukazuje Kaijuovi fakíra je podobně trapná jako když ve Strážcích Vesmírů ten robot na konci tančil. P.s. přemýšlel někdo nad tím koncem ten Megakaiju byl zhruba 2 km od hory Fuji (ve filmu byl do konce i u ní) , která byla aktivní, když do něj ten Jaeger vrazil tak ten výbuch by zasáhl i tu horu takže by ten svět zničila, ale tady se to absolutně neřeší.

Paddington 2 (2017)

Celá zápletka by vystačila zhruba na 10 minut tady je, ale roztažená na 103 minut. Už první díl nebyl žádné terno a tady je to samé. O hereckých výkonech se ani nevyjadřuji záporák by si z fleku mohl zahrát v Ulici takový trapák by tam pasoval a ostatní na tom nejsou o nic lépe například holka co nenávidí muže, protože se s ní rozešel kluk (Really?) nebo kluk co si hraje na jakéhosi pseudorapera nebo co to mělo být . O logice , scénáři a humoru se ani nevyjadřuji (jakýkoliv díl Scary Movie je vtipnější než tady tohle ) navíc útěk z vězení nápadně připomíná útěk z vězení z filmu Já Padouch 3. a hudební čísla z vězení zase film Mupeti . 40 procent

Anihilace (2018)

Oj to byla, ale sračka aneb jak zabít 105 minut. Kdesi v Usa spadne meteorit a při pádu to vytvoří jakési pole kde všechno mutuje. Jelikož všichni chtějí zjistit co tam je tak tam posílají vojáky (film se neopomene připomenout, že to byli muži aneb ať žije feminismus), drony a kamery, ale skoro nic se z tam nevrátí. Po čase se z tama vrátí jeden voják, kterému je, ale blbě a skončí na přístrojích jeho žena učitelka biologie se tam vydá z 5 ženskýma (ať žije feminismus podruhé) to zjistit co se tam děje. Z 5 ženských přežije jen 1 (to není spoiler vidíme to hned na začátku) ostatní 2 sežere medvěd co mluví (ne nejsme v animácích od Disneyho opravdu mluví a myslí to smrtelně vážně) jedna zmizí a už ji nikdo neuvidí a z jedné cosi vyleze co potom postava Natalie zabije, ale ono ji to stihne okopírovat. Celé se to odehrává navíc ve 3 rovinách v 1 sledujeme rozhovor nějakého vědce s Natalii ve 2 sledujeme ty ženské v tom poli a v 3 úplně nejzbytečnější rovině sledujeme Natalii jak zahýbá svému muži s jakýmsi černochem co je navíc vdaný (u této roviny absolutně nechápu jaký měla smysl teda kromě natáhnutí stopáže zhruba o 10 minut). 40 procent za toho medvídka a ty jeleny jinak nic. Nejlepší komentář LIVINGDEAD

Úniková místnost (2017)

5 lidí hraje únikovou hru. Cílem té hry je dostat se z jakýchsi místností za hodinu a osvobodit jednu ženu. Ze začátku to berou jako srandu pak, ale poznají, že to tak není. 40 procent a i to jsem hodný hlavně za tu blondýnu, která je kočka a za konec, který sice moc originality nepobral, ale byl na tom jedno z pozitiv.

Oni 2: Noční kořist (2018)

Na podobné úrovni jako jednička (navíc tu není žádná návaznost na jedničku takže pokud jste ji neviděli a chcete být v obraze o nic zde nepříjdete stačí jen vědět, že 3 magoři vraždí lidi). Oproti jedničce se zvýšil bodycount na 8 a přibyla i větší brutalita což oceňuji. Potěšil i soundtrack se známýma songama a závěrečné zúčtování. Naopak mínusem je absence jedné scény v traileru (ta s tím autem tam v takové podobě vůbec není) a i scéna s tím leknutím v té rouře vypadá v traileru lépe než ve filmu,nesmrtelnost některých postav (speciálně toho kluka s vnitřním krvácením by nepřežil ani půl hodiny) a některé stupidní otázky ve stylu Proč nás chcete zabít proč to děláte. Úplná závěrečná scéna je buď pokus o vtip nebo pokus o další pokračování což, ale vzhledem k předchozímu dění moc reálné není. P.s. 1 Docela by mě zajímalo jak by film pokračoval dále kdyby na otázku je Tamara doma odpověděl někdo je já ti ji zavolám :-) . P.s. 2 Proč by to jak nemohlo být podle skutečné události už předtím než ten film vznikl bylo v diskuzi psané, že to je o vraždách kdesi v kempu