Křivák se skalpelem (2023) (seriál)

Človek vo veľmi veľkých mukách už súhlasí s kadečím. No dať sa na nejakú umelú rúru, ktorá má akože nahradzovať tvoj hrtan, lebo celý ti ho až po pľúca vydrbajú z hrude... To už je iba napísané nonsens. Nejaký škaredý šúľok umelej hmoty, vraj obalený kmeňovými bunkami, by mal zabrať na milióny ľudí, lebo vlastne neviem prečo. Kmeňové bunky na umelej hmote - drbe? Aj keby takáto absurdita fungovala, tak iba niekoľko rokov kvôli plastovej espirácii...

Procesí (2021)

Terapia Netflixom je asi rovnako účinná ako cirkevnícke fantazmagórie. Ľudia veria, že typ vyletel po smrti do neba, a potom od nich čakáte, že to budú mať v hlave v poriadku? Niet divu, že cirkev je ihrisko pre psychopatov, pedofilov, narcistických jedincov a kreténov. Nejaký z týchto kreténov doslova dojebal chlapcov, a teraz sú z nich mužské trosky. Ten tras celého tela sa nedá zahrať. Je mi ľúto tých pánov, ale pri celom tomto počine nepociťujem satisfakciu. Kde je ten čurák, kvôli ktorému je celé toto?! Predpokladám, že sa kúpe v svätenej vode a chlasce omšové víno. Alebo je na druhom svete vo vymyslenom nebi.

Black Adam (2022) odpad!

V zlatej mise podaný výcuc z klystýru všetkých superhrdinov. Všetci superhrdinovia sú v podstate výcuc z hrubého čreva, pretože sa nenarodili, ale boli vyprdnutí z rite nejakých magorov s nie príliš vyberavým jedálničkom. Vyprdnuté, vycucané, zamiešané a okorenené všetkou stupiditou sveta - počnúc mentálnymi inštitúciami a končiac u opíc pred objavom ohňa.

Harryho dcery (2005)

Úplne jednoduchý vzorec vhodný pre divadelnú hru. Dve sestry - obe tehotné, jedna potratí, druhá porodí. A potom začne drbať najprv jednej, potom druhej, a nakoniec zistia, že sú obidve úplne drbnuté. Mimochodom, budem skákať na aerobiku v konečnom štádiu tehotenstva, a potom sa čudujem, že dieťa v bruchu je kaput!

Nechte maličkých... (2004)

Jááááj, tá blonďavá pííííča s tým deckom ma tak srala! Keby záver nebol taký, aký bol, tak by išli dve hviezdy dole. Každý má vlastné problémy - či s deťmi, alebo bez. A každý ich rieši po svojom, pretože nejaké presne stanovené vzorce na riešenie problémov nie sú.

Zničujicí láska (2007)

Nesvojprávna masochistka sa nechá otĺkať frajerom, ktorý jej raz tak dá po hlave, že už takmer úplne osprostie. Frajer ide do väzenia, ona sa vydá za nejakého papučnatého dedka, ale akosi odpadáva, lebo má poškodený mozog z toľkých rán po hlave. Ale dedko jej nie je schopný pridrbať, tak keď vyjde ten frajer z väzenia, uteká si po ďalšiu nakladačku. No a dopadne to tak, ako to dopadne...

Vzpomínka v mlze (2023) (seriál)

Poľský profesionálny alkoholik má také okno, že si už ani nepamätá, že pil. Že si niekto nepamätá, kde bol, čo robil a ako prišiel tam, kde sa prebral, to ešte pochopím, ale keby tak pil a fetoval non-stop dvadsať rokov či koľko, tak by mu pravdepodobne zlyhali vnútorné orgány, alebo by dostal mŕtvicu. Čiže pochybujem o tom, že by riešil iba niečo s pamäťou. Ale seriál je dobrý, Po treťom diely predvídateľný výsledok, ale mne to neprekážalo. Najviac mi asi prekážali tie litre vyhodeného drahého alkoholu, ktorý v snahe spamätať sa vyhadzoval do smetí, či hádzal o stenu. Mohol ich dať radšej mne:))

Miliardářka, komorník a milenec (2023) (seriál)

Dementná miliardárka a vydriduch - dokonalá kombinácia. Bolo zábavné pozerať sa, ako tá dementná babka rozhadzuje peniaze na všetky strany, no najmä tomu šašovi fotografovi, ktorého uprednostnila pred vlastnou dcérou. By som ju dala zbaviť svojprávnosti už dávno, a toho šaša dostala do väzenia, aj keby neviem čo.

Zabiják (2023)

Pri Fincherovom filme sa mi ešte nestalo, že by som sa každých desať minút pozerala na hodinky. Chápem, že život zabijaka je prevažne o sledovaní, čiže nuda, ale odtiaľ potiaľ. Film vykresľuje pokryteckého zabijaka, v ktorom sa ozve morálny kompas potom, ako mu zbijú frajerku, pretože sa mu nepodarila jeho úloha. Asi sto ráz povedal: „Nie je to osobné,“ pritom sa to týka všetkých ostatných okrem neho, pretože raz sa mu stane niečo zlé, a berie to osobne. Neznášam, keď sa vo filmoch takpovediac "mudruje", a pritom sú tie výroky slabomyseľné. Napríklad vkuse spomína štatistiky, koľko ľudí sa ročne a denne narodí a zomrie, a že: „Nič, čo som kedy urobil, nemá na tieto štatistiky vplyv.“ - Je zabijak, čiže tie štatistiky výrazne ovplyvňuje. Nevie, či človek, ktorého zabil, by sa nerozmnožil, a nerozmnožili by sa deti jeho detí... Takýchto kvázi múdrostí, ktoré sa dajú ľahko vyvrátiť, je tu neúrekom. Keby menej mudroval a viac konal, možno by aj zabránil jeho počiatočnému problému a triafal presnejšie. Fassbender, Swinton výborní. Tilda minimálne na Oscara.

Twin Flames: Jak dát sektě kopačky (2023) (seriál)

Ľudská debilita nepozná hranice. Dva nesmierne iritujúce slizské typy si zmyslia, že za 222 dolárov mesačne vám nájdu lásku vášho života. A predstavte si, že mentálne nestabilní, a pravdepodobne aj mentálne zaostalí jedinci im na to skočili. Ešte sa čudujem, že toho kreténa, ktorý sa nakoniec vyhlásil za Ježiša číslo dva, niekto neukrižoval hlavou dole.