District 9 (2009)

Velmi zajímavě natočený film s velice originálním a neokoukaným příběhem. Jen mi připadá, že je film tak nějak "osekaný", takže někde v důležitých momentech film skáče ze scény do scény. A jinde jsou naopak některé scény dost zbytečné. Ve filmu je i hezky použit styl příruční kamery typu "Paranormal Activity".

Video Game High School (2012) (seriál)

Vcelku slušně provedený internetový seriál, s velmi originálním příběhem. Čím více dílů, tím jsou profesionálněji provedeny. Jak už název napovídá, děj se odehrává v nedaleké budoucnosti na škole pro "hráče" která nabírá jen ty nejlepší hráče počítačových her z celého světa. Hlavním hrdinou je Brian D., který se na povědomí dostal ukázkovým zabitím nejlepšího FPS hráče na světě.

Mlha (2007)

Thriller ve kterém nejde ani tak o "příšery z jiné dimenze", jako o psychiku skupinky lidí uzavřené v malém prostoru, lidi nakonec zblbnou a půjdou jeden druhému po krku. Ale i ty zrůdičky byly pěkně zpracované, až na skladišťovou scénu s chapadly. U filmu mě zaujal netradičně pojatý, až depresivní konec.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Film o snílkovi, který žije svůj nudný život a už 16 let pracuje v nakladatelství dobrodružného časopisu kde zaujímá potupné místo správce negativů a aby toho nebylo málo, ještě se chystají nakladatelství zrušit. Jednoho dne se však rozhodne přestat se sněním, a vycestuje po stopách slavného dobrodruha pro finální fotku časopisu. Film je točen v krásné krajině a soundtrack "Dirty Paws" od islandské skupiny "Of Monsters and Man" se k filmu neskutečně hodí.

Zlatá sedmdesátá (1998) (seriál)

Slavný a úspěšný sitcom z doby let sedmdesátých. Dospívající partička přátlel řeší problémy s láskou, s první prací, nebo s třeba rodiči. Seriál je zasazen do perfekní doby, výborný humor a každý díl je originální, nikdy neomrzí.

Jump street 21 (2012)

Jde o film který velice volně navazuje na dění v seriálu Jump street 21 kde zazářil mladý Jhonny Depp. akčně-kriminální komedie která kombinuje humor k popukání a nadupané akční scény. Odehrává se ve středoškolském prostředí kde se dvěma policistům naprosto prohodí role z obtloustlého a šprtavého Schmidta (Jonaha Hilla) stane oblíbenec celé školy, a z vypracovaného Jenka (Channinga Tatuma) se stane oudsider, který najde útočiště mezi místními šprty.

Heuréka – město divů (2006) (seriál)

Je to skvělý seriál, který mě osobně velice baví. Postavy jsou velice sympatické a během pár dílů si je každý musí oblíbit. První série má temný, mysteriózní nádech, další série jsou pak spíše komediální záležitost. V seriálu jde v podstatě o to, že vědci v městečku napáchají všelijaké průšvihy a šerif Carter (Colin Fergunson) musí vše dát opět do pořádku.