• Pohádka

4 Svatby (2012) (pořad) odpad!

Svatba jako soutěž? Ne, děkuji. Vhodné jedině jako inspirace při vytváření vlastní, z toho ponaučení - nesoutěžte a užívejte si to.

Dům snů (2011) (pořad)

Ano, renovace byly nastejno - odstraní se všechny příčky a všude se nacpou dekorace. Mě ale bavilo koukat se na nové materiály a jejich odlišný způsob výběru. Stejně tak bylo patrné, že laik nedokáže odhadnout hodnotu nezrekonstruované nemovitosti, až když mu to někdo předvede ve 3D, najednou jsou všechny "úžasné". Hlavní postavy - dvojčata mi přišli dobře sehraní a občas si i dovolili malé vtípky, které oživili jinak stále se opakující scénář.

Policie Chicago (2014) (seriál)

Myslela jsem si, že to bude jen nutné zlo k Chicago Fire, takže jsem byla příjemně překvapená. Je vtipné v seriálu potkávat postavy, které znáte z ChF. Někdy mě ale víc láká zase zabrouzdat na jejich stanici, kde kromě akce nechyběl humor, což se o P.D. zatím říct nedá.

Drive (2011)

Asi hercům platí od počtu slov a tenhle film chtěli mít co nejlevnější. Zvláštní začátek, průběh i konec. Vidět ten film napodruhé, tak usnu během prvních 10 minut.

Za borovicovým hájem (2012)

Aneb jak nás ovlivňují geny. Tenhle nenápadný film mě překvapil svojí nepředvídavostí, v polovině filmu jsem si říkala, co se bude dít dál, scénáristi si s tím opravdu pohráli.

Dlouhá cesta domů (2011) (TV film)

Drama podle skutečnosti má vždycky spád a stejně tomu je i u Dlouhé cesty domů. Trochu mi neseděla v hlavní roli Jennifer Morrison a časové úseky mohly být lépe napsané, ale prostředí na pokraji společnosti bylo věrohodné a scénář poutavý.

Zkus mě rozesmát (2011)

Americká komedie s Adamem Sandlerem, to už o sobě řekne všechno. Trochu předvídavé dějství je okořeněné dobrými nečekanými vtipy. Film ale kazí nevydařený začátek a klišé vynucených komediálních scén. Když se nad to povznesete a berete to jako nutnou výplň, nebudete zklamáni.

Sága rodu Forsytů - To Let (2003) (série)

Pokud první část měla spád, druhá už mě tolik nepřesvědčila. Ale možná to bylo špatnou volbou herců mladých Forsytů. Navíc je depresivní, jak všichni rychle stárnou a z hezkých postav se stanou nudné šedivé myši.

Sága rodu Forsytů (2002) (seriál)

Zajímavé dějství v historickém prostředí, které však (bohužel) ke konci upadá.

Panství Downton (2010) (seriál)

Zajímavé osudy jsou přichystány pro členy šlechtického rodu, ale i pro jejich služebnictvo, kterým je ponechána stejně velká pozornost. Tím si získalo panství mé sympatie, ještě v žádném seriálu se neodvážili dát tváře a charakter služkám a zaplést je do dění celého panství, dodává to šlechtě na lidskosti a scénáři na svižnosti. Na své si přijdou i milovníci krásné anglické výslovnosti v nedabované verzi.