Borgiové (2011) (seriál)

Těm, kdo si chtějí Borgie blíže prohlédnout, doporučuji si zahrát hru Assassin's Creed 2 a AC Brotherhood.

Jak vycvičit draka (2010)

Tento animák sice nepřináší sice nic nového, ale moc pěkně se na něj kouká. Krásně jsem si odpočinul a pobavil se. Vyborný vypravěčský styl.

Fascinující proměny přírody (2009) (seriál)

Pokud se pod nějakým dokumentem podepíše David Attenborough, je to záruka nádherné podívané. Nejedná se sice o takovou bombu jako Zázračná planeta, ale i tak je vysoko nad dokumenty jiných autorů. Tento soubor je o hlavně o velkých přesunech zvířat, ať už to jsou sardinky s delfíny, nebo buvoli, zebry či jinde zase přesun slonů za vodou. Ale nedá se to popsat to se musí vidět.

Avatar (2009)

Cameron je z těch režiserů, kteří posouvají hranice kinematografie. Jeho zpracování je jedním slovem dechberoucí. Každý by určitě chtěl svého ikrana. V poselství tohoto filmu je jistě cítít závan ekologického uvědomnění, ale tak proč ne lepší než slyšet o Greenpeace. Propracovanost prostředí do nejmenšího detailu, vytvořen vlastní jazyk pro národ Na'vi to jsou jen některé kousky skládačky, které dohromady tvoří uchvatný kousek. Cameron ty mimozemšťany prostě umí.

Armageddon (1998)

Při sledování české verze je nutné mít správný dabbing, jeden je vyborný a druhý stojí za prd, pokud si tedy chcete tento snímek užít a nic riskovat, raději si sežeňte originální anglickou verzi s titulky. O složení týmu který má zahránit zemí před asteroidem zabijákem, vystižně popisuje rozhovor mezi vedoucím lékařských testů, ředitelem NASA a Harrym. V:"Neprošel, neprošel, naprosto nevhodný, u jednoho jsme dokonce našli ketamin, to je velice silné sedativum". H:"Sedativa užívá kdekdo". V"Ale tohle se používá pro koně" H:"Některý kluci jsou dost velký". V:"Víte normálně nám trvá 18 měsíců než psychologicky připravíme vybrané jedince na cestu, tihle vykazují různé druhy agresí." Ř:"Dokažou tu cestu fyzicky přežít, víc vědět nepotřebuji, ano". V: "Já osobně nechápu, jak přežili ty testy". Každý charakter je něčím jedinečný a absolutně vybočující z běžné normy, takže o zábavu je postaráno. Skvělá oddychovka.

Kauzy z Bostonu (2004) (seriál)

U tohoto seriálu se pokaždé nejvíce těším na to co zase Alan a Denny provedou. Některé žaloby proti Dennymu a způsoby kterými Alan vybruslí ze zdánlivě prohraného případu vždy překvapí. Hodně hlášek, které jsem tu slyšel mě doslava "srolovaly pod stůl" smíchy. Například Denny postřelí chlápak co ohrožoval Alana střelnou zbraní. Vyšetřující dektiv se ptá Dennyho: "Měl jste pocit, že chce vystřelit?" A Denny suše odvětí: "Ne proč bych na to čekal."

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Hloubka obsahu by vydala na 3 filmy. Odkud začít, tento film je tak nabitý emocemi a detailistickým vykreslením prostředí, že se od něj nelze odthnout a divák ani nemá pocit, že se kouká na film, ale je přímým účastníkem. Kdyby se do vesmíru měl vysílat další modul s poselstvím lidstva jiný formám života, tento film by byl jistě dobrý reprezentem.

Obchodník se smrtí (2005)

Velmi originální a neprotřelé téma o celosvětovém překupnickém trhu se zbraněmi. Je nutné ocenit odvahu tvůrců, rozhodně se tento film některým skupinám nemusí líbit. Připomnělo mi to film "Děkujeme, že kouříte", kde též není neřest nikterak obhajována, ale pouze až syrově popsána. Nicolas Cage se zhostil své úlohy překupníka velmi zodpovědně a uvěřitelně. Další věc ktera mě zaujala byla práce kamery.

The Opus (2008)

Další z dokumentů zaměřujicí se na motivaci sebe sama a dosahování svých cílů. Narozdíl od Tajemství je Opus určitě stravitelnější, což je dáno probíhajícím příběhem na pozadí a sdělované inforomace budou pro většinu přijatelnější. Film neodsuzujte, dokud se na něj nepodívate. Pro mě je jednozančným přínosem.

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Když se řekne romantika vybaví se mi tento film. Krásná gradace děje, propracovaně detaily, nezapomenutelný výkon hlavní herečky(aneb láska bolí), například scéna v soupravě metra s vojáky("změnit krok"). Celý snímek divák hltá tento skvost a pak přijde epilog a ten vás dodělá, doslava výtrisk emocí, u toho jsem brečel a to se mi teméř nestává a přál si, aby daný okamžik neskončil.