Odplata (2015)

Tento film je presne ako, a teraz budem parafrázovať prirovnanie Jara Slávika, dovolenkový zájazd ROH autobusom do Albánska v 1985-tom... aj sa akože niekde ide, aj je to akože zahraničie, aj je tam akože more, ale inak je to celé na prd. Opierajúc sa o túto paralelu, v podstate tomuto filmu vlastne niet čo vytknúť a má všetky potrebné atribúty minimálne priemerného akčného B-čka.. aj to má akože aký-taký scenár, aj herecké obsadenie: Dean Cain(trochu sa nám zväčšil, papkoš jeden), Paul Wight (alias Big Show – wrestlingová hviezda v roli záporáka) je slušné, aj prostredie väznice dáva tušiť akčný potenciál, takisto nechýbajú drsné fight scény (aj keď ich choreografia by neprešla ani prvým predkolom CS má talent), len celé to spolu tak-nejak stojí úplne za hovno.

Harbinger Down (2015)

JEDNO VEĽKÉ WTF???!!! Pritom film na ktorý som sa veľmi tešil, skrz námet á la Vec, s mrazivým prostredím rybárskej lode uprostred ľadovcov v Beringovom mori, k tomu partička neskúsených študentov a v konečnom dôsledku účinkovanie Lance Henriksena, dávali tušiť veľký potenciál. Bohužiaľ už od vylovenia vraku s ruským kozmonautom mi bolo jasné, že namiesto očakávaného servírovania poriadnej a chutnej porcie sci-fi\hororovej šmakolády, pôjde o vizuálno-emočnú vodu so suchým, plesnivým chlebom a stratu času, ale pretrpel som to a pozrel až do konca... Možno keby išlo o film z 80-tych rokov, dal by som mu hádam aj 3*, ale fakt, že trikové scény v roku 2015 vyzerajú, ako keby ich robili deti pomocnej školy pre nevidomých, na nepovinnej hodine pracovného vyučovania, neospravedlní ani nízky rozpočet filmu (aj keď na druhej strane napr. taká Záhada Blair Witch s ešte viac ako 10-násobne menším rozpočtom v hororovom žánri dokázala zaujať a potešiť, takže nie je to všetko len o peniazoch). Lepšie by bolo keby sa na ne autori vykašľali, alebo ako sa hovorí, menej je niekedy viac, a trápne amatérske efekty nahradili aspoň hororovou atmosférou, po ktorej však tento "meisterstueck" ani nepáchne! Od odpadu zachránilo tento film len, aj keď pre mňa ešte stále nepochopiteľné, práve účinkovanie Lanceho Henriksena, ktorého mám rád a vnímam ho ako výrazného predstaviteľa vedľajších postáv Blockbusterov, a hlavných postáv B-čkových filmov. Nechápem preto, čo ho viedlo k tomu, objaviť sa v tomto C-čkovom kanáli. Jediným vysvetlením je, že 95% rozpočtu Harbingera vyzbieraného na kikstarteri tvoril asi Lanceho honorár a za zvyšných 5% si parta nadšených amatérov po šichte v prenajatej garáži natočila film, čomu nakoniec zodpovedá aj jeho úroveň a kvalita.