Austrálie (2008)

Hodně nedotažený film s přemrštěnou stopáží a slabým scénářem. Diký ve filmu použitým barevným filtrům bijí i tak nepovedené triky do očí ještě více než by musely. Film sám o sobě je dost prázdný, neví čím chce být, jestli dramatem, komedií, love story. A právě to spolu s absencí hlubší myšlenky a spostou klišé nemůže dělat dobrotu. Dávám --- == 55% == ---.

Pippi dlouhá punčocha (1969)

Tuhle nevychovanou holku, drzou jak ta její opice, s copama vyztuženejma drátama (jinak nevim jak by jí ty copy držely v horizontální poloze) sem neměl rád už jako dítě a s přibívajícím věkem se na tom nic nezměnilo. Z úcty ke klasice dětské literatury dávám --- == 40 % == --- .

Méďové (2001) (seriál)

Tyhle večerníčky s živými zvířátky považuji za jedny z nejméně povedených. Medvíďata pobíhají 8 minut po lese a k tomu je připojen komentář úplně o ničem. Prostě ani ty roztomilí medvídcí nezachrání těch 8 minut nudy. Dávám --- == 50% == --- .

Hitlerovi válečníci (1998) (seriál)

Nejlepší dokument o vojenských špičkách třetí říše. Vzhledem k tomu, že jde o "muže z pole", nikoli "pohlaváry z Berlína" jsou pro mě hitlerovi válečnící o fous zajímavější než předcházející série Hitlerovi muži. Dávám --- == 85 % == --- .

Zvířecí zbraně (2012) (seriál)

Je to "moc americký". Dávám --- == 60% == --- .

Jespák a ostrorep (2013)

Zajímavý dokument. Sice jsem věděl že nějaký Ostrorep existuje, ale neměl sem tušení že je tak jedinečný. Má "bájnou" modrou krev založenou na hemocyaninu (měď), ne jako my obyčejní lidé s hemoglobinem (železo) :-) . Navíc se ostrorepové odchytávají pro farmaceutické účely, kdy je jim odebírána krev, z nichž se extrahuje LAL(Limulus amebocyte lysate). Ten reaguje s bakteriální infekcí a podobně jako lidský CRP slouží jako marker na přítomnost bakteriální infekce. Jespák už tak jedinečný není, tedy až na to, že toho opravdu hodně nalétá a je na pokraji vyhynutí, protože se živí vajíčky taktéž vymýrajícího Ostrorepa. Dávám --- == 72 % == --- .

Dva nula (2012)

Jako sonda mezi fanoušky fotbalu je to dobré. Jsou tam zastoupeny skoro všechny skupiny českého fotbalového zvířetníku. Kotel kterému je jedno, že dostanou dva góly (hlavně že si zařvali), ženský zlatokopky, vietnamská zlatá mládež, VIP "fanoušci" co jsou na zápase asi zcela omylem. Pořadatelé, kteří chtějí do mikrofonu zamachrovat, tak se předhánějí v rozumech které sypání je lepší a co si nasadí. Z počátku to bylo takové strojené, protože všichni s umístěním mikrofonů souhlasili. Ti co se nalili se po čase chovají celkem přirozeně. Ale to vědomí, že jsou zaznamenáváni pro film se z nich povětšinou zcela nevytratí. Jen ty děti byly upřímné a bezelstné. Dokument pouze potvrzuje, že největší koncentrace blbců a buranů je v rámci všech kolektivních sportů mezi fotbalovými fanoušky. Dávám --- == 60 % == --- .

Technické souvislosti (2008) (seriál)

Možná místy až přílis vědecko-populární (čti: "občas skoro jak pro blbce"), ale jinak dobré a spousta informací je zajímavá a některé spojitosti málo známé. Dávám --- == 72 % == --- . PS: Nejleším dokumentární sérii s Richardem Hammondem tak zůstává http://www.csfd.cz/film/288731-neviditelne-svety/.

Svět přírody - Delfíni záchranáři (2008) (epizoda)

Každá mince má dvě strany a delfíni nejsou takoví lidumilové jak se traduje. Delfíni žraloky jednotlivce zabíjí a proto se jich žraloci bojí. Zajímavé je, že delfíni zabijí cca stejné množství lidí jako žraloci, ale o tom se moc nemluví. U delfínu to jsou ale pouze menstruující ženy, které delfíni při pokusu o znásilnění stáhnou pod vodu a omylem utopí. Spoustu dalších zajímavých a nečekaných informací najdete v následujícím Hydeparku s fotografem Jaroňkem. http://www.ceskatelevize.cz/specialy/hydepark/18.1.2013/ (dotaz na delfíny začíná v čase 44:20). Delfínům záchranářům dávám --- == 60 % == --- .

Všemocný (2011)

Na jednu stranu je to skvělá akční jízda s velmi zajímavým námětem. Na druhou stranu je scénář značně děravý. Chtěl bych vidět, jak někdo kdo využívá mozek na 100% zapomene splatit dluh mafii. To by bylo asi první co by udělal, když by měl dost peněz, aby je mohl vrátit. To jak si mafie poradila s jeho nedobytným bytem za 8,5mega jen autogenem a rozbruškou mě taky pobavilo. Celá ta ruskojazyčná mafiánská linka je filmu trochu navíc. Přijde mi, že když byl hlavní hrdina v úzkých nebo měl absťák občas mu místo NZT musela pomoci scénáristka. Skvělá je ale vizuální stránka: průlet městem, po kterém se slabším povahám může dělat blivno a hlavně to rozlišení mentálního stavu hlavního hrdiny. Když je na NZT vše hraje přepálenými barvami, když má absťák vše snímá roztřesená ruční kamera. Bradley Cooper hraje výborně a celý film téměř utáhne sám. Vzhledem k tomu jaký má film drive lze nad některými nedotaženostmi přihmouřit oko, proto dávám --- == 75 % == --- .