Bláznivá, zatracená láska (2011)

Škoda toho přeslazeného happyendu, který to celé stáhnul dolů. Ale jinak to byla super příjemná komedie u které sem se skoro pořád minimálně usmíval. Kdyby každá romantícká komedie byla taková, musel bych si tento žánr oblíbit. Dávám --- == 77 % == --- .

Yu guanyin (2004)

Váhal jsem mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, ale ten překombinovaný závěr mi celkové hodnocení trošku zkazil. Přesto je to vynikající drama o ženě, která celý svůj život pyká za jedinou chybu. Škoda, že se na konci nevrátili rovnou do Pekingu, pak bych film hodnotil ještě výš. Výborné jsou jak herecké výkony, tak kamera. Zajímavý je také ten kontrast bohatého Pekingu a naprosto chudého venkova. Ale to se není čemu divit, kdybych tady nasedl na vlak a jel 4 dny na východ o mnoho lepší to nebude. Dávám --- == 86 % == --- .

Elvis a Anabelle (2007)

Strašně příjemný nezávislý film. Oba hlavní představitelé hrají skvěle a pomalu plynoucí děj doprovází příjemná hudba. Kdybych měl něco vyzdvihnout tak je to především ta úžasná pozitivní atmosféra. Dávám --- == 77 % == --- .

Štěstí na dosah (2006)

Jednoduchý, příjemný, upřímný a smutný film ze života. Celý film jede sice podle jedné šablony a dopředu je vám jasné, že to dobře dopadne. Jinak by to přece nikdo nenatočil. Ale za zhlédnutí rozhodně stojí. Skvělý je především herecký výkon Willa Smithe. Dávám --- == 70 % == --- .

Temný rytíř povstal (2012)

Epické a velkolepé završení trilogie. Kvalit Dark Knight ovšem zdaleka nedosahuje. Více komiksovosti přináší více patosu a sem tam se objeví slabší místa. Dávám --- == 77 % == --- .

Star Trek: Nová generace (1987) (seriál)

Nikdy jsem nechápal tu máníí okolo Star Treku. A už vůbec ne kolem Star Wars, ty jsou pro mě ještě pitomější. Ale každá doba má své. Hrdiny starších generací byly Vinnetou, Old Shatterhand apod. Po nich přišli výše zmíněné sci-fi filmy a seriály. No a dnes to jsou různá fantasy jako Pán Prstenů, Hobbit, Harry Potter. A všechny tyto různorodé žánry v základní myšlence jedno jsou. Vždy jde o souboj dobra a zla, se svými hrdiny, na specifickém pozadí, ušitém na míru aktuální teenage generaci. Vzhledem k tomu, že všechny tyto filmy, seriály a samozřejmě knihy nesou své morální poselství, je dobře že tu jsou. A proto nic z toho neodsuzuji, i když to zrovna nemusím. Navíc tento seriál patří v rámci Star Treku k tomu lepšímu. Dávám --- == 40% == --- .

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Nejúchylnější a nejnechutnější film co jsem viděl a už nikdy neuvidím. I když chápu, že poselství tohoto filmu je v odsouzení násilí, sadismu, požitkářství, obžalobě fašismu atp. A jak to lépe to dát najevo, než extrémní formou toho všeho. --- == 50 %== --- . PS: Nic netucha viděl jsem i divadelní zpracování a to také nikdy více.

Dobrodružství kriminalistiky (1989) (seriál)

Nejlepší český kriminální seriál a jeden z nejlepších českých seriálů vubec. Ani jeho časté reprízování mi nevadí, protože se na jednotlivé epizody dá dívat opakovaně. Oceňuji hlavně tu celkovou myšlenku shrnutí vývoje kriminalistiky. I celkové zpracování je na velmi vysoké úrovni, nejen na české poměry. Je fakt že s přibívajícími epizodami lehce klesla úroveň, ale i tak zůstává v nadprůměru. Dávám --- == 80 % == --- .

Ženatý se závazky (1987) (seriál)

Z počátku velmi vtipný sitcom, se skvělými hláškami Ala Bundy. Postupem času ztrácí grády a vtipy se hodně opakují. To je dáno nulovým vývojem charakterů jednotlivých postav. U The Simpsons mi to nevadí, ale tady ano. Zvlášť s přichodem toho malého děcka Sedmy to šlo se seriálem z kopce a raději ho měli zrušit. Dávám --- == 75% == --- .

Medúza (1992) (pořad)

Kdysi slušný výběr hudby a dobrá alternativa k mainstreamovým komerčním TV a radio hitparádám. Dnes je slabý odvar s děsnými moderátory. Tím se kvalita přiblížila Nováckému Esu. I když tak zlé to stále není. Dávám --- == 30 % == --- .