Noční hlídka (2004)

Ako velky fanda Neila Gaimana som si so zaujmom uzival tento film. Ak ruska knizna predloha Gaimana vykrada, tak to asi dobre nie je, ale pokial ma film podla nej tuto Gaimanovsku atmosferu, tak to dokazem ocenit. Mnozstvo bizarnych az komixovych postav a postaviciek, z ktorych kazda ukazuje zo seba len spicku ladovca a dava tusit samostatne pribehy, ktore presahuju daleko mimo ramec filmu. Pribeh je mozno v samotnej kostre uz mnohokrat videny, ale v takomto ponati vyzera zaujimavo a tesim sa velmi na dalsie slubovane diely. Dost odvaznym pocinom rezisera a scenaristu je umiestnenie dvoch paralelnych dejovych linii. Na tento prvok sme zvyknuti zo serialov alebo (ako v tomto pripade) z kniznych spracovani. Ale risk sa oplatil a vypalilo to vyborne. Vdaka neamerickej produkcii su charaktery uveritelne a ludske, ziadni hrdinovia a lotri, pekne po europsky - nikto nie je zly a nikto nie je dobry. Nocna Hliadka splnila moje vrucne nadeje a doporucujem kazdemu, kto si mysli, ze fantasticky film nemusi byt iba stupidita ako Blade alebo Van Helsing.

Vymítač ďábla: Zrození (2004)

Zozbierane horove klise od konkurencie naplacane jedno cez druhe. Jeden z komentujucich sa tu pyta, co ocakavame od hororu, aby dostal 5 hviezdiciek. Nuz, ked uz nic ine, tak ocakavam, ze sa pri nom budem bat. Tento Exorcista je mozno krvavy, mozno akcny, ale urcite nie strasidelny. Atmosfera veskera zadna, dej znacne plytky. Ach jaj...

Cellular (2004)

Celkom aj zabavna reklama. Sice sa neda hovorit o ziadnom thrilleri (zapletky su take otrieskane, ze keby vam film stopli kazdych 10 minut, budete vediet povedat co sa bude diat dalej) ale ked som stravil trestuhodne nelogicke uvazovanie hlavnych hrdinov, tak som to dokukal v zdravi a stasti.

Yesmeni (2003)

Dokument je prilis dlhy na to, co sa snazi ukazat. Autorov mozno bavi pozerat sa na seba ako si strihaju vlasy alebo navrhuju kostym. Divaka bohuzial nie. Odhliadnuc od toho ale film ukazuje zaujimave udalosti, reakcie ludi na provokaciu a na odhalenie mystifikacie. Myslim si, ze sa oplati vidiet uz len preto, aby sme nabrali odvahu pocuvat, co nam kto hovori, a nebali sa zdvihnut ruku a povedat "toto su uplne kecy".