Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Všechny moje obavy byly překonány. Kingsman: Zlatý Kruh je film, který sice nedosahuje na kvality jedničky, ale stále se jedná o perfektní akční snímek s perfektními akčními scénami. Je zde opět vyšinutý záporák s divnou "úchylkou" - v jedničce Valentine nemohl vidět krev, tentokrát je Poppy ujetá na osmdesátkách, což tady ještě funguje, ale pokud tohle zopakují v potenciální trojce (prosím, ať vznikne!) a ještě to znásobí, už by to fungovat nemuselo. Bohužel zde chybí nějaká ikonická akční scéna jako v jedničce (kostel, hospoda), smutné je odklízení některých hlavních postav hned na začátku a mě osobně mrzí, že oživili Colina Firtha, protože jednička byla taky tak geniální proto, že zničeho nic zabila svojí hlavní postavu. Naopak od jedničky je zde výborná neotřelá dojímává scéna, potěšili některé nové postavy a hlavně "sekundární" zaporák, který je mnohem děsivější než samotná Poppy. Takže, nový film a první pokračování Matthewa Vaugna je výborný kvalitní blockbuster, který sice nedosahuje na kvality jedničky, se kterou je v mnohém podobný, ale stále má výborné akční scény, humor a postavy. 90%

To (2017)

Vím, že tento film za mnoho vděčí knižní předloze, ale je to geniální. Od postav, přes příběh, až po výborně hutnou atmosféru, která je v některých scénách vážně cítit. A přitom zde nejsou jen hororové scény s černým osvícením - jsou zde i humorné scény, což se u hororů často nevidí. Ten film ruší typické "zákony" hororů, jako dítě nesmí nikdy zemřít a je vidět, že maskéři si na klaunovi Pennywisovy hodně vyhráli. A mimochodem, nikoho jineho nez Billa Skarskgårda si do této role už nechci představovat. Takže, tento horor (mimochodem můj první v kině) absolutně přečkal má očekávání a je to aktuálně pro mě asi nejlepší film roku. 94%

Nejsledovanější (2017)

Nejsem velký fanoušek youtuberů. Z těch, co byli v "Nejsledovanější" jsem někdy viděl ve videu jen dva z nich a na tento "dokument" jsem se dostal omylem... A možná proto je to tak špatný. Ten film nemá vůbec základ, nemá vůbec smysl, je to jen sestříhání scén z videí těch 5 youtuberů, rozhovorů s jejich rodiči a fanoušky a videí z jejich životů. A přitom se to zde úplně nabízelo, zhodnotit plusy a mínusy youtube, natočit film o tom, proč jsou dnes youtubeři takový fenomén (ano, ja vím, je to v popisku), udělat výzkum proč a kdy a jak, ale ne, je z toho nijaký a nudný sestřih, nic neříkající a pro lidi, kteří youtubem nežijí absolutně nezajimavý. Potenciál nenaplněn, Nejsledovanější = nejnesledovatelnější. 35%

Valerian a město tisíce planet (2017)

Hned ze začátku se to rozjede, představí hlavní postavy a uvede do děje prostřednictvím "uváděcí mise". Do této chvíle to šlape a šlape. Pak se ale děj přenese na Alfu, nepřátelé zaútočí a hlavní postavy se ocitají v nesnázích, přitom si ale za většinu těch nesnází mohou sami. Jinak děj je chvílemi originální, ale převažují spíš chvíle, kde je to úplně přecpané filmovými klišé (viz. konec - co jiného by se dalo čekat?). Jak už zde bylo řečeno, hlavní záporná role k Clive Owenovi vůbec nesedí, chvílemi je to trochu hluché a příběh je někdy tak hrozně překombinovaný - viz. finální přestřelka. Je zase ale potřeba vyzdvihnout nádhernou vizuální stránku, výbornou chemii mezi Valeriánem a Laureline a konečné "detektivkové" finále, ze kterého jsem byl vyloženě nadšen. Takže, nový film Luca Bessona je příjemným odlehčujícím letním blockbusterem, který sice není nijak geniálním snímkem, ale pro výlet do kina ideální. 75%

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Je to pořád zábavné, nenudí to, ale chyby tu stejně jsou. Jednička měla ještě nějaké zákony, to se zde ale hází stranou a ožívají zde sochy, jsou zde zombie žraloci, moře se rozděluje napůl, hlavní padouch se převtěluje a takhle bych mohl pokračovat ještě dlouho. Vizuál je ale skvostný (západy a východy slunce jsou doopravdy nádherné), i příběh překvapil (nejlepší flashback mladého Jacka se Salazarem), ale jen se bojím dalšího dílu a co tam vymyslí, protože si můžou vymyslet fakt cokoliv... Nové postavy Carina a mladý Turner rozhodně nestačí na původní duo, které se doufám už příště vrátí v plné síle, plus Carina byla vyloženě nesympatická. A konec mě vůbec nedojmul. 70% PS: Český dabing je čím dál horší!

Dunkerk (2017)

Po formální stránce je tento film dokonalý - skvělá a věrohodná kamera, perfektní zvuk, zajímavý střih. Ale po stránce příběhové ten film... není. Ten film absolutně postrádá příběh a působí spíš jako dokument, nevyvolá emoce a i přes výborný soundtrack mě zanechává chladným. Ano, Nolan opět odvedl dobrou práci, protože režie je se scénářem minimálně dobrá, ale stejně kvůli absenci příběhu si nemůžu pomoct. Takže, nový Nolanův snímek je i přes skvělou kameru a geniální soundtrack průměrný film, ve kterém se jen těžko hledá nějaký děj. 64%

Spider-Man: Homecoming (2017)

Kdybyste zprůměrovali všechny Marvelovky, vyjde vám tohle. Typický blockbuster dnešní doby, se sympatickým hlavním hrdinou a spoustou docela inteligentních vtipů. Ale, rozhodně to není dokonalý film. Flash je místo vysokého blonďáka malý Ind, tetě May je sice 50, ale vypadá na 30 atd. Dále je tu sice příjemná, ale šíleně předvídatelná dějová linka s Tonym Starkem a nesympatická (nebo spíš - bez charakteru) holka hlavního hrdiny, která je tam podle mě jen kvůli tomu, aby tam nějaká byla (samozřejmě až na linku se zaporákem, ale nebudu spoilovat). Tak proč 5*? Z toho filmu jsem byl i přesto neskutečně nadšen. Marvel, po dlouhé době, konečně vytvořil padoucha, který stojí zato (i když by mohl dostat ještě trochu více prostoru) a ta hudba, to byla na marvelovský snímek uplná slast pro uši. Takže, jakožto fanoušek Marvelu doopravdy nemůžu dát nic jiného než 5*. 90%

Jejich nejlepší hodina a půl (2016)

52 MFF KV. Největší klad tohoto filmu je atmosféra. Perfektně vykreslená atmosféra válečného Londýna, kdy jedna normální žena dostane práci scenáristky na válečném filmu. Tato i ostatní postavy jsou sympatické a dobře (nic výjimečného, ale ani hrozného) zahrané, nad všemi ale převažuje Bill Nighy jako herec Hillard. Film se zezačátku trochu neposouvá, ale po zisku práce hlavní hrdinky se zde objeví koncept "film o tvorbě filmu" a vše se rozjíždí. Tento koncept je ale sám o sobě zajímavý - sledovat skupinu scénáristů, jak píšou scénář k filmu, který ale musí stále přepisovat, protože jim do toho pořád někdo kecá. Takže, z mé návštěvy festivalu v KV, kde jsem za den shlédnul tři filmy, určitě nejlepší a pokud tam ještě hodláte jet, vřele doporučuji. 90%

Já, padouch 3 (2017)

Bylo to skoro přesně to, co jsem očekával. Tuctový animák dnešní doby, bez jediné špetky originality, se spoustou prdění a jiného infantilního humoru, zkrátka ráj dnešních dětí, které se z tohoto typu filmů mohou zbláznit smíchy. A to se vyplnilo hned na začátku u loga Illumination, když se celé plátno zaprdělo. Samotný začátek však překvapil, okamžitě vtáhnul do děje, představil origin padoucha (který ale fakt nebyl nic moc) a novou šéfku Antipadousšké ligy. Nástup nové šéfky výrazně potěšil, ale k vývinu tohoto skvělého charakteru s obrovským potenciálem bohužel nedochází. Poté se na scéně objevuje Grůuv rozmazlený bratr, který je sice zezačátku extrémně nesympatický, později se to ale docela zlepšuje. Ale vztah mezi bratry je tak hrozně neoriginální... nerozumějí si, začnou si rozumět, nejlepší kámoši, pohádají se a nakonec si ve finále navzájem pomůžou. Ve filmu mě ale zaujala jiná, vedlejší dějová linie a to vztah Lucy s dcerami, kdy se Lucy snaží, aby ji holky braly jako skutečnou matku, což se nedaří. Z celého toho filmu mě tato dějová linka zaujala asi nejvíc. Čekal jsem, že po Mimoních tvůrci zatlačí tyto stvoření do pozadí a nedají jim moc prostoru, což taky udělali, ale z celého filmu to byl asi nejlepší aspekt. Nesnažili s nimi dělat nějaké hrozné dojemnosti, ale spíš takové "dokreslení atmosféry". A finále? Inspirace animovaným seriálem ze záporákovy minulosti pobavila a Lucy v akci byla perfektní, jinak ale nic moc. Zkrátka, Já, Padouch 3 ani zdaleka nedosahuje na kvality prvního a druhého Já, Padouch, ale zase je to uplně něco jiného než nepodaření Mimoni. 43%

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Zatímco jednička se soustředila na představení všech postav a na jejich sjednocení, dvojka se tímto již nemusí zaobírat a může plně soustředit na rozvinutí vztahů mezi jednotlivými strážci, na jejich problémy a city. Zatímco jednička byla monumentální, plná epických soubojů a cestování po celé galaxii, dvojka má "menší" příběh, necestuje po celé galaxii, ale spíš se soustředí na příběh a ne na "epičnost" filmu, což může někdo považovat za zápor, ale já osobně to považuju za obrovský klad. Film představil charaktery postav více dopodrobna, humorně, ale úžasně, potěšila hlavně nová postava Mantis a Baby Groot. Na příběhu mi dost vadilo, že byl hrozně předvídatelný, ale některé zvraty byly stejně výborný. A konec byl snad nejdojemnější z celého MCU. Zkrátka, noví Strážci opět zaváleli, dle mého i překonali jedničku, takže spokojenost! 80% PS: Baby Groot je nejroztomilejší postava od Marvelu!