1984 (1984)

vyborny Joh Hurt a vyborne prevedenie knihy na platno. dvojsecnou zbranou je vsak dovera v divaka ze uz knihu cital. ak nie, bude jeho zazitok znacne oslabeny.

Nevyhrožuj (1996)

kazdemu sadne iny druh humoru. mne tento sadol, nasmial som sa do sytosti uz na uvodnej scene. inteligentny humor rozhodne cakat netreba ale ak mate chut na absurdny nenarocny humor, urcite sa zabavite.

Záhada Blair Witch (1999)

jeden z filmov, ktore naberaju na ucinnosti pri sledovani doma v TV. v kine totiz nevyzera domace video tak realne... mozno prave preto, ze horory nie su mojou srdcovkou, sa mi tento film tak vryl do pamati. v osemnastich sa bat viac ako v deviatich pri votrelcoch. hm.

Super Mario Bros. (1993)

ak sa natoci film podla videohry pre deti, sotva sa da ocakavat ze bude urceny dospelemu publiku. Super Mario Bros nie je vynimka. a svoju ulohu splnil uspokojivo. ako desatrocne decko som bol nadseny, akurat odstupom casu si spominam aka to bola hovadina. skoda, ze uz nemam tu videokazetu, aby som si "osviezil" spomienky. a vlastne je to asi len dobre.

Requiem za sen (2000)

Najdepresívnejší film aký som kedy videl s najdepresívnejším soundtrackom aký som kedy počul. Spolu s réžiou, strihom a hereckými výkonmi jedna veľká, 5-hviezdičková depresia.