Problém tří těles (2024) (seriál)

Hejt na Benioffa a Weissa z konca GoT sa ocividne preniesol aj na ich dalsi pocin. Tie kritiky su tu podla mna premrstene, Ako citatel knih som napriek predchadzajucej skepse prijemne prekvapeny. V kontexte adaptacie pre "zapadne" publikum ako aj v kontexte riesenia hlavneho "problemu" knih, kde ide viac o idey ako charaktery, ma vacsina zmien svoj zmysel a opodstatnenie. Par veci mi sice vadilo a par chybalo, ale ak sa v taktomto duchu podari adaptovat aj zvysok, budem celkom spokojny.

Zaklínač - Série 3 (2023) (série)

Tak po zhliadnuti tretej serie chapem, preco to Henry zabalil.

Dark - Mezičas (2020) (epizoda)

pre mna celkovo najlepsi diel celeho serialu. (takmer) vsetky kusky zapadli do seba. P.S.:za pouzitie skladby Pneumothorax od kapely Blueneck v zaverecnej montazi to chce 6. hviezdicku

Enderova hra (2013)

ako velky a dlhodoby fanusik knihy ( a celej serie) som nadmieru spokojny a nemozem inak ako 5* jedine, co mi vadilo ze udalosti z knihy boli az prilis okresane a o 20-30 minut dlhsia stopaz by filmu neuskodila. tazko povedat ako sa s tym vysporiadaju "necitatelia". dufam, ze na DVD dostaneme aj DC.

Laurel Canyon (2002)

No nebyť výkonov dvojice Frances McDormand a Christian Bale, tak to snáď ani nedopozerám. Nuda.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

1.seria 5*, 2.seria 4a1/2*, 3.seria 3*, 4.seria 4a1/2* (zatial) celkovo to zaokruhlim nahor, lebo ziadny iny "moderny" serial pre mna nedokazal tak dlho udrzat taky vysoky standard...

Norbit (2007)

ono je to blbosť. ale dá sa na tom kde-tu zasmiať

Všichni královi muži (2006)

narozdiel od väčšiny užívateľov mi prišli herecké výkony v hlavných úlohách prinajlepšom priemerné, Law bol nevýrazný až strach, a Penn prehrával kde sa dalo (jeho rozhadzovanie rukami pri prejavoch mi ku koncu už šlo na nervy). scenár zbytočne prekombinovaný, réžia impotentná... niekde v tom balaste sa však predsa nazbiera dosť malých plusiek aby to vydalo na 3*

Samaritánka (2004)

Film v prvých dvoch častiach výborne graduje, aby potom, čo je celý diár doškrtaný, zrazu v tretej časti prepol na filmovú poéziu, ktorá je však minimálne rovnako pôsobivá. Ki-Duk ako keby ponúkol divákovi dva závery, jeden vo sne, jeden skutočný. Ja si vyberám skutočný. Aj pre pocit zúfalstva dokonale vyjadrený jednoduchým pohľadom na jazdu auta...