Lupin (2021) (seriál)

Tento počin od Netflix mi úplne sadol. Brutálny príbeh, ( nikdy pred tým som o Lupinovi nepočula ), soundtrack pecka. Na konci každej časti sa úroveň zdvihne a on ich zase v ďalšej preští. WAU. Nezamýšľam sa, koľko je z toho reálnych veci. Toto je oddychovka. Teším sa na pokračovanie. Dlho som nevidela niečo tak dobré 5* ////// Update: po zhliadnutí 2.série som čakala veľkolepejší koniec, niečo špeciálne 4*

Šťastný nový rok (2019)

Jeden z tých skvelých, vydarených filmov zo slovenskej produkcie. Ani nie tak príbehom, ale obsadením, vtipnými hláškami a atmosférou. Oddychovka. Z kina som šla veľmi spokojná (2x v kine).

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

(Videné v kine). Ani vlastne neviem či som tento formát vôbec pochopila. Film pri ktorom som poslednú hodinu a pol rozmýšľala či mi unikla pointa. Pardón, ale toto bol najslabší film aký som kedy videla. 150 minút absolútnej nudy, kde sa prelínali deje- absolútne nezmyselné, zbytočne dlhé, bez pointy, bez väčšieho humoru, scény nad ktorými som sa zamýšľala či vôbec patria do filmu,alebo sa režisér snažil zbytočne -neúspešne- predĺžiť čas. Posledných 10 minút bolo síce zábavných(1*), ale scény boli tak mimo deja, extrémne prehnané,že som si povedala: what the fuck... .

Lví král (2019)

Leví kráľ je rozprávka dávno populárna. Obnoviť jej príbeh sa zdalo nudné, obyčajne, ved všetci poznáme príbeh a situácie dávno dopredu a tak je na mieste a relevantné riešiť grafiku. Po prvých 12 sekundách som vedela ze to bude asi inak. Občas som mala pocit, že sedím na prirodopisnom dokumente. Tie postavy a príroda boli tak realistický spravené. Absolútne mi nevadilo rozprávanie toho "realistického" leva, opice, diviaka... Bola to proste oddychovka. Aj napriek tomu, že som vedela dopredu koniec (my všetci) som sa mimoriadne zabavila a z kina som išla veľmi prekvapená a očarena, pretože predstavený lev v realistickej podobe bol pre mňa ten pravý Leví kráľ.

Trhlina (2019)

Skvelý zážitok v kine. (Navštívila som 2x) Jeden z doposiaľ najlepších filmov Slovenskej produkcie. Bebjak. Mysteriózny a psychologický. V tomto prípade bol pre mňa lepší film ako kniha samotná. Výborne zahrané scény beznádejných ľudí, hladajúcich nádych, výborná kamera, prostredie, tajomno zachované. Nemám zatiaľ čo vytknúť, uvidíme čo bude ďalej.

Aquaman (2018)

Super film, zaujímavý príbehom. Putavý, dobrodružný. Nádherný podmorsky svet. Krásne vyhranie sa s detailami. Ale v žiadnom inom filme som nevidela tak veľa scifi a prehnaných až nezmyselných scen ako práve v Aquamanovi

Tiché místo (2018)

Iba 90 minút? Bez slov ? To bude nuda. Omyl. Toľko napätie, akcie, situácií z ktorých som ani nedýchala sa nevtieravo vtesnalo do necelej hodinky a pol. Tento film či chcete, alebo nie Vás vtiahne tichom tak do deja, že nevedomky začnete prežívať s postavami každý pomalý- tichý pohyb,napätie a obavy, neschopnosť povedať o svojej bolesti a starostiach. Pre mňa jeden skvelý film 90% Konce tohto typu nemám rada, ale v tomto prípade mi to ani nevadilo.

Padesát odstínů svobody (2018)

Zo všetkých troch častí,táto bola asi najlepšia. Bola tam akcia, napätie, romantika,humor, erotika. Nie je to najlepší film tohto žánru, ale dalo sa na to pozerať. Určite ten rozdiel medzi 1. časťou a poslednou je vidieť, hlavne čo sa týka vzťahu medzi Dakotou a Jamiem, je to lepšie. Grey už nie je taký sociopat, ale stal sa z neho romantický chlap,ktorý si rád užíva sex. A môžno aj emócie zapracovali,kedže je to posledná časť.Oddychová hodinka a pol v kine.

(Ne)obyčejný kluk (2017)

Nádherne dojímavý príbeh.Po prvých 10 minútach som vedela,že to bude na 10*.Rozdelenie filmu,katarzie, tie hlboké myšlienky pri niektorých situáciach.Film pri ktorom vám myseľ zastane a zamyslíte sa.,dáva veľa ponaučenia a energie. Zvyčajne divní ľudia, škaredé káčatká. outsideri ,rebeli majú tú najkrajšiu dušu.