• Thriller

Temná legenda 2 (2000)

Temna legenda 2 je pokracovanim tejto serie. Myslel som si, ze to bude nejako nadvazovat na prvy diel, ale mylil som sa, s jednotkou to nema nic spolocne okrem serifky, ktora bola v prvej casti a je aj tu a aj zaverecnej sceny, kde dostala male cameo Rebecca Gayheart, ktora bola v prvom dieli. Vrah je inak zamaskovany a musim priznat, ze toto zamaskovanie je lepsie ako v jednotke. Kvalitami je to na tej istej urovni ako jednotka, akurat ze su tu o nieco brutalnejsie vrazdy (uvidime aj vnutornosti), hudba dobra a ani by som nepovedal, ze je to debut Johna Ottmana, pretoze natocil, celkom slusny slasher, hoci su aj ovela lepsie, ale aj horsie slashery a tento patri k cistemu priemeru. Hoci sa to vezie na popularite Vreskotu a ostatnych vyvrazdovaciek, stale sa na to da pozerat.

Temná legenda (1998)

Tak z tohoto je velmi citit Vreskot, niekto sa nanho asi prilis dival a takto to dopadlo. Nehovorim, ze ide o pruser, to urcite nie, ale to kopirovanie Vreskotu by snad videl aj slepec. Uvodna scena je jedna z najlepsich, potom sa to zvrtne iba na recicky o tom, kto je vrah, pribeh je naruseny nejakou vrazdou, recicky, vrazda, recicky a....prichadza "prekvapive" rozuzlenie. Pozitivom je vysokoskolske prostredie, dobra hudba a celkom sympaticke herecke obsadenie. Ak hladate nejaky brutalny slasher, tak tu ste na zlej adrese, vacsina vrazd ide mimo zaber a ani nie su nejak brutalne. Atmosferu to vsak miestami malo.

Vřískot (1996)

Ten kto oblubuje slashery, tak bude Wesa milovat. Preco? Pretoze prave v roku 1996 dal druhy dych hororovemu subzanru - slasher(tento zaner milujem aj ja). Nebyt Wesa Cravena, tak by s takymto napadom nik mozno neprisiel a ak by aj prisiel tak s niekolkorocnym oneskorenim. Kazdy hororovy fanusik vie, ze slasher prezival svoj rozkvet v 80. rokoch, vtedy sa tych slasherov natocilo neurekom. No s 90. rokmi prisla kriza, do 1.polovice 90. rokov sa natocilo zanedbatelne mnozstvo slasherov, o ktorych malokto vie. Ale 2. polovica 90. rokov ozivila slasher a to seriou Vreskot. Po Vreskote prislo strasne vela kopii spominaneho Vreskotu - Temna Legenda, Halloween H2O, Cherry Falls, Tajomstvo minuleho leta, Valentin, Bazen... Vreskot je podla mojho nazoru nevtieravy, nadpriemerny teen horor a mozeme ho povazovat za klasiku. Lahky cierny humor len podciarkuje jeho vyzretost a skvela hudba od Marca Beltramiho, robi z toho filmu taktiez viac nez len obycajnu teen vyvrazdovacku.

Otčím (2009)

Podobnych thrillerov ako je Otcim je mnozstvo. K dejovej linii sa snad netreba ani vyjadrovat. Cely film sa nic nedeje, sem-tam nejaka vrazda alebo nejaka napinava scena a to je vsetko. Skutocne napatie prichadza az v poslednych 15 minutach a aj to finale je predvidatelne, pretoze vsetci vieme ako to skonci. Dalsim pozivitom je uvodna scena, ktora tomuto filmu dava aspon aku-taku nadej na vymanenie sa zo zauzivanych klise, ale bohuzial potom sa to zvrtne na obycajny thriller, ktory aspon nenudi (su aj ovela horsie filmy s touto tematikou). Takze Otcim je cisty priemer.

ATM (2012)

Na tento horor som sa tesil, no skalmal ma. Neviem, ale v tomto pripade ani velmi nejde o horor ako o napinavy thriller, ktory ma miestami hororovu atmosferu. Dost ma vytacalo nelogicke spravanie postav, normalny clovek by konal uplne inak ako postavy. Zaporak mi pripominal vraha z Urban Legend/Temna Legenda, pretoze bol podobne zamaskovany. Pre mna je tento film dost velkym sklamanim a pritom som sa tak tesil...Davam mu velmi slabe 3 hviezdicky.