Jurský svět (2015)

Mám z toho smíšené pocity, protože technicky je to perfektní (asi nikdo nečeká, že to bude horší, než poslední Jurský park, ne?) herci taky skvělí, ale ta myšlenka, ten děj je téměř pořád stejný, jen malinko geneticky upravený pro dnešní rozmazlené diváky (jako jsem třeba já). Na tom se dá zhodnotit jen provedení a to je dobré, jinak musíte pravěké ještěrky hrozně milovat, aby vás to bavilo. Nicméně žehlit se u toho dá, takže se do toho klidně pusťte a i když vás film úplně nenadchne, budete mít radost z velikého množství vykonané nudné práce, které se za dvě hodiny dá udělat poměrně dost ;-)

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Byla to pěkná podívaná, pořád nějaká akce, dobře uděláno a výborně zahráno, ale stejně se mi to zdálo nějaké moc dlouhé. Chtěl bych být taky takový borec, že se při 150 na tachometru vyklopím na motorce ve flanelce a bez přilby, udělám asi třicet salt, mašina odepsaná a já ... za pár minut sedím v kanclu, srkám presso a plánuju co dál :-D ... ale jako v pohodě, je to prostě mission impossible.

300: Vzestup říše (2014)

Dívat se na to dá, ale je to až kýčovité. Krve tam stříká tolik, že i zaměstnanec jatek by se divil a Tarantino by byl štěstím bez sebe, že má následníka. Jinak je to vizuálně skvěle udělané a hercům bych taky nic nevytýkal - hráli jak o život. Ovšem do dějin se ten film asi nezapíše, nemá čím.

Nezlomný (2014)

Je to prostě životopisný film. Zajímavý příběh. Kvůli tomu, že tam dvakrát přeletí střílící letadlo bych to hned nenazýval akčním. Pěkné to je, udělané je to taky dobře, poselství pro příští generace zůstalo uchováno, pokud ovšem příští generace pochopí, co jim chtěl Luis vlastně říct.

Captain America: První Avenger (2011)

Nejsem fanda amerických komiksových panáčků, takže jsem to musel tak trochu ignorovat. Celkově docela dobrá myšlenka: superhrdina a superpadouch - červená hlava se všemi těmi scifi udělátky mně docela pobavily. Spousta akce, zajímavé stroje... hezká podívaná, určitě jsem se nenudil. Jednu věc nemůžu pochopit, proč amíkům musí hrát u většiny filmů symfonický orchestr!? Někdy to k filmu sedne, ale v tomto případě mi hučení lesních rohů a vřískání trumpet docela vadilo. Přes všechny moje výhrady dávám stejně 4* - není to dokonalé, ale je to dost dobré!

Dark Resurrection Volume 0 (2011)

Můj názor je, že filmaři promrhali svůj talent. Celková stopáž 41 minut - z toho 6 minut odečtěte na titulky. Dostanete cca půl hodinovou scénu z vesmírné velryby. Udělané krásně, ale jednoduchou několikavteřinovou myšlenku rozmazat do půlhodinového snímku ... promrhali sílu :-)

Dark Resurrection (2007)

Tohle je opravdu jen pro skalní fanoušky star wars. Viděl jsem tam i R2D2! - bohužel mu věnovali jen asi dvě vteřiny. Pěkně vizuálně udělané, ale nemá to ten správný šmrnc. Děj se vleče, ještě že to trvá jen hodinu, jinak bych se začal vážně nudit a musel bych to vypnout. Pokud nosíte neustále v kapse kopii světelného meče, určitě se vám to bude líbit.

Zelený sršeň (2011)

Řadím to mezi bláznivé komedie. Pobavily mně dialogy, Kato se svými hitech udělátky, strašně hodně drsní gangsteři a nechyběl ani senátor (nebo co to bylo za funkci) spolčený s mafií, krásná novinářka a spousta akce "Co nejde rozstřílet, to zboříme velikým autem" ... já jsem se pobavil.

Temný rytíř povstal (2012)

Pěkná podívaná po vizuální stránce. Ale ta americká naivita - já pro to nemám pochopení. Legrační mi příjde hlavně ten netopýří superoblek, který v kontrastu se všemi hitech serepetičkami není odolný ani proti probodnutí kapesním nožíčkem. Je to jen takové americké kimono. Hezké postavy, podprůměrný 1000x ohraný námět o superhrdinovi, jediné co u toho hodnotím kladně je zpracování, jinak se žádné příjemné překvapení nekoná.

Predestination (2014)

Už bylo vytvořeno hodně příběhů o cestování v čase a o snaze zabránit zločinům, které se ještě nestaly. Tohle dílo je jedno z těch lepších. Nádherně udělané hnusné retro prostředí a těch vytvořených paradoxů... vrátit se v čase, abych ošukal sám sebe :-) a mohl se zplodit ... tomu říkám majstrštyk. Na začátku filmu je všechno nejasné, pomalu se to skládá do smysluplnosti až se to na konci hezky uzavře. Žádnou velkou akci nečekejte a klidně si to užijte.