187 - Kód pro vraždu (1997)

"Proč ještě učíš? Asi ze stejného důvodu jako ty..kvůli vejplatě!" Pro mě asi nejsilnější moment filmu..Současný totalitní vzdělávací systém totiž zahnal drtivou většinu učitelů právě do tohoto mindsetu..Nic jiného jim nezbývá. Rodiče potom mají povinnost posílat své děti do nesvobodných systémů, které jim ve jménu vzdělání vycpávají mozky..Za porušení povinné školní docházky se trestá! Novodobá totalita..Ale nikdo neposlouchá. #exittheschool

Mastnej škrtič (2016) odpad!

Jakýkoliv bohulibí záměr tvůrců nemůže ospravedlnit fakt, že jsem toutu sračkou zabil 93 minut svého života..Naprostý úlet.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Nebýt výtečného hereckého výkonu Brada Pitta, dal bych tomuto nataženému, nudnému paskvilu odpad!Tarantino už není Tarantino!

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Skvělé drama věnované skutečným událostem z ledna 2009. Parádní záležitost s Tomem Hanksem a jeho dalším spolehlivým hereckým výkonem. Netřeba nic dodávat..snad jen jediné. Pokud víte, že brzy poletíte, spíše se na tento film mrkněte až posléze..:)

Tohle je náš svět (2016)

Více takových! Skvělá road movie, která zrcadlí současný stav americké společnosti s důrazem na kritiku vzdělávacího systému, sociální struktury společnosti a jejich vzájemné interakce..Viggo Mortensen opět dokazuje svou extratřídu a nutno dát kredit především dětským hercům, kteří svou bezprostředností dodávají filmu na autenticitě! 5*

Wind River (2017)

Velmi zajímavé drama z prostředí nekončících rasových problémů současné americké společnosti, která se bohužel za posledních 300 let neponaučila a stále se opíjí mocí a svým přesvědčením o vlastní nadřazenosti a předurčenosti. Autentičnosti a špičkové atmosféře napomáhá nejen skvělá výprava a herecké výkony, ale také fakt, že se film zakládá na skutečných událostech..

Narcos (2015) (seriál)

Nejen exkluzivní herecký výkon Wagnera Moura, ale také precizní filmařina, syrová, hustá atmosféra jako hlavní pozvánka na jeden z největších seriálových překvapení posledních 5 let...Bravo.

Vikingové (2013) (seriál)

Seriál, který je postavený na podmanivé vizuální scéně, úžasném hereckém výkonu Travise Fimmela a velmi syrovém, tedy autentickém, vyobrazení života severských národů kolem roku 900. Po očekávané smrti hlavního hrdiny se chvíli seriál hledal, ale především první část zatím poslední 6. série mě přesvědčila o tom, že již teď hovoříme o seriálu, který se již může řadit mezi velikánu žánru..Jasných 5.

Díra (2019)

Minimalistická pecka ze Španělska, která dotáhla legendární "kostku" téměř k dokonalosti a zařadila se do top 10 ve svém žánru! Na režisérskou a tvůrcovskou téměř-prvotinu neskutečný výsledek! Bravo! 5*

Život je krásný (1997)

Oscarový žážitek, který bez nadsázky patří k tomu opravdu nejlepšímu, co se kdy na stříbrném plátně promítlo...Život je krásný, a to hlavně díky filmům, jako je právě tento! Jasných 5*.