Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Další sprznění kdysi krásné legendy o králi Artušovi. Chápu, že to byl asi cílený marketingový tah, ale podle mě to filmu v tomto případě spíše uškodilo. Kdyby se hlavní představitel a záporák jmenovali třeba Jim a Joe bylo by to daleko více uvěřitelné. Co se samotného filmu týče, tak to svižně ocejpá a má to hlavu i patu. Krásné kostýmy a lokace. Jude Law jako vždy skvělý. Velice příjemné fantasy, kterému neuškodí ani pár né úplně vysvětlených událostí. Ještě bych vypíchl perfektní hudbu. Ta mě zůstala pod kůží ještě déle než samotný film.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Celé se to velice pomalu rozjíždí ale s ubíhající stopáží film nabírá na dynamice a obrátkách. Válečné scény úžasně reálné, ovšem to se dá od Mela čekat. Velice zajímavý scénář i když nutno podotknout, že podle všeho, tento příběh napsal spíš sám život. Zajímavý mix známých i neznámých hereckých tváří. V mnoha ohledech se toto dílo snaží vracet k tradici starých dobrých amerických válečných filmů a velice dobře se mu to daří. Pecička

Život (2017)

Tak nevím. Podle mě z toho šlo vytřískat daleko víc. Napětí lze prožít jen u jedné scény, zhruba 30 sekund. Místo na osobní příběhy astronautů bych se zaměřil výhradně na onu "věc". Víc se zaměřit na její strukturu, schopnosti, motivaci, elementární schopnosti a tak dále. Hororové scény působí spíše béčkově a nedotaženě. Vizuálně film vypadá docela fajn, ale často kamera ve stavu beztíže působí nepřehledně a chaoticky. Herecké výkony zde nečekejte, zde se nehraje, ale jen plave. Lehkou výjimkou je snad jen Rebecca Ferguson. Třetí hvězdu dávám jen za krásné prostředí ISS, a za super konec. Nic moc od toho filmu nečekejte.

Mortdecai: Grandiózní případ (2015)

Po předchozích recenzích jsem nic moc neočekával. Byl jsem ovšem velmi mile překvapen. Je to střeštěné, plné anglického suchého humoru a i když občas trošku trapné, jindy to zas láduje jeden vtip za druhým. Záměrně píši "to", jelikož se film jen těžko žánrově zařazuje. Celkově bych jej zařadil někam po boku Může z Ria s Belmondem. Střeštěná podívaná s plejádou dobrých herců a Johnny si tu roli očividně užívá. Za mě cajk.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Výborné! Nutno podotknout, že jsem dlouholetým fanouškem série SW a všechny její epizody jsem viděl několikrát a mnohokrát ještě uvidím. Epizoda VII. je za mě z celé série nejslabší, především díky ohrané zápletce a dějové línii. Podobná očekávání jsem měl i co se týče Rogue One. Předem avizovaná otřepaná zápletka, týkající se Hvězdy smrti je tu ovšem podpořena novým prostředím spikleneckého povstání a několika velice originálními charaktery, z nich žádný nijak zvláště nevyniká nad ostatními. To ani co se týče hereckých výkonů. Dialogy jsou věcné, bez hluchých míst, leckdy odlehčující, jak jsme si již mohli zvyknout z předešlých epizod. Krásně barevné různorodé planety a vesmír, vynikající hudba a špičkové počítačové efekty jsou samozřejmostí. Delší půlku filmu se pořád bojuje. V ulicích měst, ve vesmíru, na pláži, na horských základnách....to vše bez světelných mečů a je to fakt pěkná podivána. Pro fajnšmekry se přesto objeví několik staroznámých postav, což tomu celému dává ještě galaktyčtější rozměr. Celou linii filmu navíc provází síla a vše do filmového příběhu SW, jak jej známe z filmového plátna, zapadá tak dokonale, že Vám nejedna scéna vykouzlí na tváři příjemný nostalgycký úsměv a vzpomínku na další epizody, a to především na epizody III. a IV. U celého filmu jsem se bavil nesrovnatelně více než u epizody VII. Celkově tento příběh ze série SW řadím k těm lepším, především díky zpracování, perfektnímu konci a tak nějak temnější atmosféře, která tuto epizodu od ostaních odlišuje. Jen tak dál!

Dívka ve vlaku (2016)

Příjemné podzimní pokoukáníčko. Příběh pěkně zamotaný, o překvapení není nouze. Hudební složka mohla být trošku silnější. Konec super. Za mě palec nahoru.

Deadpool (2016)

V první řadě je potřeba zdůraznit, že se jedná o klasickou Marvelovku, a tento žánr nesedí zrovna každému. Mě se Marvelovky v celku líbí, ale tohle bylo bez nápadu, zajímavé zápletky, jakéhokoliv nečekaného překvapení či zvratu. O hereckých víkonech se zde nedá ani bavit. Jediné co provází celou dějovou línii, jsou rádoby vtipné, spíše trapné hlášky nějakého jakoby tvrďáka, co je strašně cool, na všechno sere, celý film neřeší sejmutý civilisty a na konci v závěrečném tradičně americky "strašně dojemném" happy endu skoro bulí. Celý film je plný nedotažených vysvětlení a nenávazností. Hudba nic moc. Upřímně nechápu vysoké hodnocení. Nic se tam prostě neděje. Až na pár motto honiček strašná nuda a kýč. Žánrově a monotématicky srovnatelné s Chappie, ovšem i u toho se divák více zabaví, než u téhle srágory. Velké zklamání. 19%

Teorie tygra (2016)

S ohledem na herecké obsazení a předchozí recenze jsem měl nemalá očekávání. Musím říct, že od začátku do konce film příjemně plyne a nezaznamenal jsem žádná hlušší místa. Pan Bartoška je pan herec a ostatní mu šlapou na paty. Celkově se film zaměřuje především na téma společného soužití mužů a žen a proto není nouze jak o vtipné, tak trošku hořké situace . Vtípky jsou inteligentní, nic vulgárního. Celé si to tak nějak nenuceně plyne ovšem nic nenudí, a je na co se dívat. Celkově vzato se jedná o film o životě s hvězdným hereckým obsazením a skvělou scénou. Perfektní film pro všechny věkové kategorie, řekl bych 15+. Člověk se zasměje, a možná i poučí. 85%

Bohové Egypta (2016)

Když pominu naprosté sprznění úžasné egyptské mytologie, na což jsme si už ostatně museli co se filmů týče zvyknout, je to hl děj, a herecké výkony, co sráží film na dno propasti. Nezachrání to ani bujné dekólty hlavních protagonistek. Ze začátku nudné, místy až trapné scény, které se ke konci zvrhnou v jakousi honidbu dvou "egyptských" ironmanu. Nic neříkající hudba a hrozná kamera. Chtěl jsem dát dvě hvězdy za povedenou sfingu, která ovšem ve filmu figuruje asi dvě minuty. Klasický zástupce moderního trendu přeanimovaných pohádek bez jakéhokoliv povedeného příběhu. Na film si půl hodiny po jeho shlédnutí ani nevzpomenete.