Minority Report (2015) (seriál)

Podařil se mi odhalit současný trend seriálové prudukce. Prvně je nutné použít jako předlohu „moje" nejoblíbenější Sci-fi/Thriller filmy jako Limitless nebo Minority Report a přetavit je žánrově na kriminálku. To se udělá tak, že postava s nadpřirozenou schopností se podle scénáře nechá seznámit s vyšetřovatelkou FBI a spolu pak díl co díl vyšetřují zločiny. Za každé prso vyšetřovatelky dám hvězdu. Škoda, že jich nemá 5.

LEGO® příběh (2014)

Nejmaximálnější filmový product placement všech dob a přesto všechno je tu boží. Nezapomenutelná pointa v závěru!

Teorie všeho (2014)

Hawkingův přínos kosmologické vědě jsem nechápal a neznal a díky tomuto filmu definitivně nechápu a neznám nadále. Snímek se snaži v divákovi budovat představu, že typický pracovní den jednoho z nejznámnějších vědců světa vypadá asi takto: Dopoledne si s dětmi hraje na babu a všichni se smějí. Když už je odpoledne znaven z věčného ujíždění před dětmi na elektrickém vozíku, rozhodne se odebrat do pokoje a převléct si svetr. Protože je postižený a nemotorný, končí ve svetru zamotaná pouze jeho hlava. Hawking si krátí čekání na pomoc díváním se přes svetr do krbu. V tom okamžiku ho najednou něco napadne! Hned potom, co mu manželka přetáhne svetr konečně přes hlavu, zahuhňá, ať svolá konferenci. Dalšího dne na ní přijede a zahuhňá: „Černá díra není až tak moc černá“. Někteří posluchači odchází. Naštěstí se zvedne jeden profesor a řekne: „Já jsem přijel z Ruska a tento muž (Hawking) má pravdu". Lídé, kteří zůstali v sále, tleskají.

Divočina (2014)

Holka se rozhodne vyléčit si svá životní traumata hodně dlouhou a osamělou tůrou. Na cestu se vydává hned, co se jí podáří zvednout se ze země s tunovým báglem. V průběhu cesty jsou její traumata divákovi přiblížena pomocí flashbacků do časově nehierarchické minulosti. Emoce z flashbacků a z událostí na cestě se solidně stupňují. Jediné, co jsem moc nepobral byla katarze protagonistky na konci cesty, kde něco zamumlala (moc jsem jí nerozuměl a byl jsem línej přetáčet stopáž), asi něco hlubokého o tom, že v životě udělala špatné věci a film skončil.

Ex Machina (2014)

Režijní debut scenáristy Garlanda. Komorní high-tech sci-fi o třech hercích v minimalistických interiérech, který je založen na dialozích, futuristickém vizuálu, „ambientním“ soundtracku a je to boží.

Osm hrozných (2015)

Delší, upovídanější a krvavější Tarantino, než kdy dřív.

Muž na laně (2015)

Čtvrtá hvězda je za závěrečnou scénu ve 3D.

Všemocný (2015) (seriál)

Podařil se mi odhalit současný trend seriálové prudukce. Prvně je nutné použít jako předlohu „moje" nejoblíbenější Sci-fi/Thriller filmy jako Limitless nebo Minority Report a přetavit je žánrově na kriminálku. To se udělá tak, že postava s nadpřirozenou schopností se podle scénáře nechá seznámit s vyšetřovatelkou FBI a spolu pak díl co díl vyšetřují zločiny. Pilotní díl lze například jako u Limitless vyřešit jako remake filmové předlohy. Přestal jsem to sledovat u sedmého dílu, kdy měl mít Brian konečně den volna od FBI. Hned, jak si vyčistil zuby, dostal ránu elektrickým paralyzérem od CIA a musel vyšetřovat pro ně.

Duel (1971) (TV film)

Rychle a zběsile z počátku sedmdesátých let.