Skins (2007) (seriál)

Stačí stručne: jednoznačne najlepší soundtrack zo všetkého, teda nielen zo seriálov ale aj z filmov (pre môj hudobný vkus mi sadol ako zadok na šerbel :) Seriál samotný je tiež veľmi fajn, až na pár dielov čo mi príliš nesadli.

Stárnoucí gigolo (2013)

Opäť som po dlhej dobe vychutnal vôňu kombinácie: New York & jazzík á la Allen. Váhal som aj nad plným hodnotením filmu, narušilo ho iba pár scén, ktoré som napriek tomu že ani najmenej nie som antisemita, úplne nestrávil, ako bola židovská "domobrana" a potom "súd". Páčila sa mi aj súhra Turturro & Allen. Pravdepodobne Woody Johnovi do scenára trochu kibicoval :) ale nebolo to vôbec na škodu, naopak. Soundtrack priam dokonalý, zanôtila si aj Vanessa, ktorá vyzerá stále veľmi dobre. Pohodový filmík a fajn záver s roztomilou Loan Chabanol.

Tajuplný vlak (1989)

Hviezdička navyše za Lurieho muziku. Atmosféra Memphisu s jej podfarbením + pomaly plnynúci jednoduchý dej = typický Jarmusch. Pre mňa očarujúci zážitok.

Druhá míza (2015)

Annettin výkon slušný, Pacinov tiež, ale jeho suverénny vraj "rocker" :) mi liezol neskutočne na nervy. Zachránila to Lennonova hudba aspoň na tie dve dviezdičky, lebo všetko ostatné sa mi zdalo buď sladkotrápne až odporné, a dorazil to jeho hit na pogrcanie čo hral na koncertoch.

Ten Thousand Saints (2015)

Kvalitná hudba s dejom v zaujímavej atmosfére New Yorku 80's, už to by mi celkom stačilo k spokojnosti :) Keďže ani dej nenudil, film hodnotím veľmi dobre. Z hercov sa dal dobrý výkon Ethana Hawke čakať, ale zaujala aj sympatická Julianne Nicholson. Prekvapili ma zásady hnutia Straight Eight, vzhľadom na hudobný štýl hardcore punk som očakával menej konzervativizmu, toleranciu k drogám a pod.

Doroga na Berlin (2015)

Atmosféra putovania odsúdenca a jeho eskortéra po hranici fronty v ruskej stepi je zaujímavá. Zarazilo ma však pre mňa nepochopiteľné jednanie oboch hlavných postáv vo viacerých situáciách. Ogarkov mi viackrát pripadal ako bezprízorné odovzdané hoviadko, ktoré nedokáže ani len zabučať na svoju (oprávnenú) obranu. Džurabajevova fanatická poctivosť sa mi zdala tiež až neskutočná, ale potom som si uvedomil že vtedajšiu situáciu v ruskej armáde a ešte k tomu na fronte ja môžem ťažko posudzovať podľa zdanlivej (ne)logiky jednania postáv. Za jedno pozretie ten film určite stojí.

Caveman (1981)

Pred desaťročiami táto komédia kolovala medzi známymi na VHSkách a stala sa priam kultovou. Jednoduchý crazy humor dokonale sedí Ringovi, úplne mi pripomenul duch filmov Beatles. Výborný nápad bol naučiť divákov v priebehu filmu ich jednoduchú reč. Bola taká chytľavá, že sme potom niektoré výrazy občas využívali :) Najlepšia scéna: vynájdenie hudby :)

Utečeme na jih (1978)

Roztomilý romantický western s roztomilou Mary Steenburgen, s mnohými vtipnými situáciami i zaujímavým dejom. Počas filmu to sympaticky iskrí medzi zlodejom koní Henrym a jeho záchrankyňou spod šibenice Juliou. Nicholsonovi i Steenburgenovej sadli úlohy ako uliate a bol to u oboch priam herecký koncert. Film síce ku koncu trošku stratil tempo, ale aj tak je to podľa mňa jedna z najlepších westernových komédií.