Saw 3D (2010)

Možná zbytečně moc brutální...ale co série se nejmenuje Šípková Růženka. Dávám 90%.

Jigsaw (2017)

Bylo to docela dobré, ale za mě jeden z nejslabších dílů série, hlavně po dějové stránce. Pokud čekáte odpovědi na otázky, které zůstaly po 7. díle, nečekejte žádná vysvětlení. To kde je nebo co dělá Dr. Gordon, jestli se Hoffman dostal z koupelny nebo tam umřel a mnoho dalšího ve filmu nenajdete. Není o nich ani zmínka. Vlastně se nic nevysvětlilo, pouze něco z minulosti, co ale moc nesouvisí s kladenými dotazy. Celkově film šlape docela dobře a rychle odcejpá, časové smyčky dobré, Tobin Bell opět skvělý jako vždy, hudba mi také nepřišla nijak moc výrazná a scénář, který není bůhvíjak extra kvalitní, vůbec nevypadá, že se musel psát 7 let. Za mě teda docela zklamání, protože jsem jakožto fanoušek série prostě čekal daleko víc po těch 7 letech a laťka nastavená posledními třemi díly a prvními dvěma díly zůstala nepřekonána. I tak ale Jigsaw nedělá svým starším bratříčkům ostudu a je to solidní podívaná. Režie - 80%, Scénář - 60%, Hudba - 70%, Herci - 60%. Celkový dojem : 65 %.

Ospalá díra (1999)

Film perfektně drží vlnu napětí a temna již od samého počátku.......a držte si hlavy, protože hlavy se budou koulet..... Vynikající Johnny Depp a Christopher Walken. O tomhle filmu nejde moc psát. Nemá chyby. To se prostě musí vidět. 100 %

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Muzikály nepatří k mým oblíbeným žánrům, a tak jsem dlouho otálel, zda film pro mě stojí za to a nebudu se nudit. Nakonec jsem si ale řekl, že tam přece hraje Johnny Depp a režíruje Tim Burton, tak jsem zkoukl..... a naprostá pecka. Ať už jde o herce, temné prostředí Londýna 19. století nebo skvělé písně. Alan Rickman ( budiž mu země lehká ) je super a Helena Bonham Carter opět v nejlepším světle. Film skvělý, dokonale mixuje prvky hororu, muzikálu, krimi thrilleru i dramatu. Každý si v něm najde to své. Vřele doporučuji zkouknout. 90 %

Chobotnička (1983)

Výborný příspěvek do bondovské série. Má to super lokace, děj také není špatný a i když Mooreovi bylo už cca 56 let , zvládl to suprově. Výborná špionáž se Sandokanem a 007. 85 %

Moonraker (1979)

James Bond a Star Wars ? Zní to šíleně, ale klape to dobře. Scéna na lanovce v Riu je jedna z nejlepších bondovských rvaček vůbec. Hodně netradiční bondovka. 80 %

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Kde začít. No pravděpodobně se dost možná jedná o nejvýpravnější a nejoriginálnější díl série. ne , nedělám si legraci, vysoký rozpočet filmu je znát v každé scéně i neakční , akčních scén je tu mnoho ( nenechte se odradit recenzemi na webech ) a ve filmu není žádné hluché místo a pořád se něco děje. Když se v prvních minutách filmu objevila loď Bludný Holanďan a s ní i Kapitán Will Turner ( Orlando Bloom ) a do toho hrála melodie ze třetího dílu od Hanse Zimmera, už jsem si byl jist, že to bude jeden z nejlepších dílů série. Poté se seznamujeme s novými postavami a zároveň se objeví Kapitán Jack Sparrow, jehož představitel Johnny Depp se zřejmě cítil ve své kůži. Jack trousí vtipy, zdrhá před nepřáteli a vše ostatní, co již u něho známe. Přibližně po 45 minutách vstoupí do filmu Kapitán Hector Barbossa ( Geoffrey Rush ) , který si prostě část filmu urval pro sebe a je to jedna z nejdůležitějších postav ve filmu, ačkoli to tak nevypadá. Javier Bardem jako záporák Kapitán Salazar je opravdu ten nejhrůziplnější nepřítel, jaký kdy v sérii byl a v jistých směrech nemilosrdnější než Davy Jones ( Bill Nighy ) . Osud postav a bližší děj říkat nebudu, nebudu ani prozrazovat o čem je potitulková scéna, o které ale mohu s jistotou říct, že pootevírá dvířka dalšímu dílu a jasně odkazuje na jednoho pirátského kapitána, kterého jsme měli celou dobu od třetího dílu za mrtvého a objeví se ve scéně společně s Elizabeth Swannovou (Keira Knightley ) a Williemem Turnerem. O účasti Orlanda Blooma se říká, že se objeví na pár minut, to je sice pravda , jeho scény obsahují dohromady asi 15 minut, ale stojí za to. Keira měla spíše jen cameo. Konec filmu je zároveň hodně dojemný a slzy byly na krajíčku, nebudu prozrazovat proč , co se stalo nebo kdo zemře. Zkrátka pro mě třetí možná i druhý nejlepší díl série a víc už prozrazovat nebudu...a abych nezapomněl , cameo Paula McCartneyho jako strýce Jacka je jen třešničkou na dortu ....a nesmím zapomenout na vynikající hudbu a skvělé nové tváře. maximální spokojenost... Už se těším na další plavbu. verdikt : 9/10